Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Promena podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, hteo bih da promenim podlogu u malom akvarijumu, umesto ovog sljunka granulacije 5-7mm da stavim:

1. Zemlju za cvece pomesanu sa sitnim peskom
2. Mrezicu za komarce (ZELENU)
3. I opet ovaj sljunak ili da stavim kvarcni pesak?

Menjam podlogu zbog toga sto sam hteo da ubacim prave biljke. Da li se biljka sadi u taj sljunak ili bi morala da se zabode u zemlju ispod mrezice?

Sta vi mislite o ovoj podlozi, i ako ne odgovara koju da stavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima odgovora u skoro svakoj trecoj temi ovde u ovom pod forumu.
Ipak, bicemo fini.
Zemlju mozes da postavis i bez tog peska. Znaci, nikakav mix sa peskom. Ima nekoliko tema u kojima se spominju par proizvodjaca zemlje a koji mogu da posluze i u nase svrhe. Prva je Terra magma, Carobna zemlja... svaka zemlja za cvece u kojoj je procenat organske materije nizak.
Mrezica za komarce moze. Manje ce ti se prljati voda kada budes vadio biljke iz podloge.
Granulacija kvarca ili sljunka bi trebala da bude 2 - 4 mm ( milimetar gore ili dole .... nije bitno ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Ima odgovora u skoro svakoj trecoj temi ovde u ovom pod forumu.
Ipak, bicemo fini.
Zemlju mozes da postavis i bez tog peska. Znaci, nikakav mix sa peskom. Ima nekoliko tema u kojima se spominju par proizvodjaca zemlje a koji mogu da posluze i u nase svrhe. Prva je Terra magma, Carobna zemlja... svaka zemlja za cvece u kojoj je procenat organske materije nizak.
Mrezica za komarce moze. Manje ce ti se prljati voda kada budes vadio biljke iz podloge.
Granulacija kvarca ili sljunka bi trebala da bude 2 - 4 mm ( milimetar gore ili dole .... nije bitno ).


Hvala ti nikouro!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet je da izbegnes mrezicu za komarce, previse su sitni otvori na mrezici. Bolje koristi mrezicu za izolaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Duci
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2010
Poruke: 82
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juice_93fu ::
Moj savet je da izbegnes mrezicu za komarce, previse su sitni otvori na mrezici. Bolje koristi mrezicu za izolaciju.


Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vas pitam jos nesto, koju zemlju mogu da uzmem umesto Terra magma i Carobna zemlja, ove dve ne mogu nigde da nadjem?
======================================
A sto se tice mrezice zar nije bolje da je sto sitnija da ne bi prolazili komadici zemlje i izlazili na povrsinu?


post izmenio:: nikouro
Spam stop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanja.lazovic ::
Da vas pitam jos nesto, koju zemlju mogu da uzmem umesto Terra magma i Carobna zemlja, ove dve ne mogu nigde da nadjem?


Mislim da je ovo malo kompleksno pitanje i da nije nimalo naivno dati odgovor na to pitanje. Ono sto su ti drugi preporucili jeste na osnovu njihovog iskustva sa tim markama, a sta sve moze da se koristi od " zemlja " u akvaristicke svrhe .... mislim da je puno bolje da postavis karakteristike one zemlje koje ti mozes da nadjes u svom mestu, pa cemo ti napisati da li je ili ne za tu upotrebu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trazi po megamarketima ili po vecim cvecarama.Ne znam da li smem da napisem gde sam ja nasla,ali iskreno , nisam je nasla u prvih 5 radnji u koje sam usla.Ne odustaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ti stavi mrezicu za komarce i ne brini se da li su sitni otvori ili ne. Biljku sadis u kvarcni pesak ili sljunak a ona ce korenom naci put do zemlje, bez brige. Na tom putu zna cak i da probije i vece rupe na mrezici nego sto jesu! E sad, da li kvarcni pesak ili sljunak... Sljunak, onaj recni malo sitniji zna da da jako lep izgleda aq. Moj brat ga ima u aq koji sam mu ja poklonio i nije ga menjao. Mogu ti reci da bas lepo izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam ljudi!!!

Ako jos neko zna gde ima, neka mi kaze! Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ti preporucujem podlogu zvanu sera floredepot ima da se kupi kod nas u cacku ako zelis 1500 je kilo ipo te zemlje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite sto se mesam da li moze neko da mi kaze cega sve ima u sera floredepotu osim onih tabletica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savet, a da li moze ova zemlja za cvece:
ph(H2O) 5,4
PH(KCI) 4,9
Organske materije 88,9
N ukupno 2,5%
P ukupno 0,16%
K ukupno 0,18%
Ca ukupno 1,09%
Mg ukupno 0,95%
Sadrzaj vlage 62,47
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam samo da organska materija treba da bude sto niza i ph da bude izmedju 5-7.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suvise organske materije ima u sebi. Po prici drugih verovatno ce buknuti alge u akvarijumu sa tom podlogom. Gledaj da organska materija bude sto bliza nuli dok ph od 5- 6.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena spektra Blue Rasveta 3 Ned Dec 20, 2020 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 3 Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License