Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 promena pola Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo da se izvinim moderatorima ako je ova tema već pokrenuta ali je nisam mogao pronaći . Da li je moguće da ribice promene pol od ženke u mužjaka ako dugo nemaju mužjaka u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da se to dešava kod ribice Ksifo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za njih sam i hteo i da pitam imam u akvarijumu gomilu ksifa sve su to moje ribici koje su i tu se okotile . Neverovatno da su sve ženke . Mužjak mi je uginuo pre jedno mesec dana . Da li bi valjalo da kupim novog mužjaka zbog sveže krvi ili da čekam da se neka od ženki pretvori u mužjake ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ,desava se. Ja bih kupio drugog muzjaka. Ovi muzjaci transformesi ,u veci slucajeva su i neplodni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi mužjaka. Sveža krv je uvek dobro došla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta vi radite sa viškom ribica ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prodaji, menjaj, poklanjaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ratko bolje da kupis drugog muzjaka kao sto rece bojan86.
Kod ksifo-a se zenke pretvore u muzjaka ako je voda kiselija. Isto tako u kiselijoj vodi ces imati mnogo vise muzjaka nego zenki.
Ribice je najlakse pokloniti.
Ne bi bilo lose kad bi u profil stavio mesto odakle si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ratko ::
Šta vi radite sa viškom ribica ?

Uvek ih mozes pokloniti ili zameniti s nekim za neke biljke, ili sta ti treba.Ja sam u svakoj razmeni preko ovog foruma prosla vise nego korektno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/ksifo-t4043-15.html

ovde se vodila diskusija oko promene pola pa mozete da pogledate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već 6-7 god čuvam ksifo ribice i ostale živorotke i tek sada sam čuo da uvek ima više mužijaka ako je voda kisela,da li to važi za sve živorotke ili samo za ksifoe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam čuo da se nekome desilo sa ostalim živorotkama, tako da predpostavljam da samo ksifoi imaju tu tendenciju da menjaju pol.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam negdje procitao da zenke Gupya mogu da promene pol...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e to prvi put cujem .... ne verujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekacemo iskusnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Promena spektra Blue Rasveta 3 Ned Dec 20, 2020 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 3 Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 1 Pon Jun 11, 2018 6:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License