Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Promjena podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto dolazim iz jednog malog mjesta u BiH prilikom formiranja akvarijuma nisam imao mogucnost da kupim gotovu podlogu pa sam se posluzio pjeskom iz vode koji sam prethodno pripremio na nacin koji ste opisali u ranijim postovima. Medutim sa takvom podlogom biljke su dobro funkcionisale ali su pocele davati listove ciji su rubovi bili zute boje pa sam na stranici firme sera pronasao da se radi o nedostatku kalija.Uspio sam jucer nabaviti gotovu podlogu sera supstrat floredepot pa me interesuje da li da prilikom stavljanja nove podloge u akvarijum prethodno trebam da sacuvam staru vodu pa da je ponovo vratim nakon postavljanja podloge ili sta vec. Akvarium je aktivan 6 mjeseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 12:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u svom aq imam hranjivu podlogu sera floredepod, i rezultati se primecuju posle nepunih 15 dana.Moj savet ti je da stavis hranjivu podlogu lepo utabas rukom pa odozgo kvarcni pesak jedno 5-6 cm bar, kilo kvarcnog kosta 50-70 din.Za taj pesak sto si ti imao neznam mozda neko iskusni zna.Biljke nemoraju samo da zute zbog nedostatka kalija vec se dobvodi u pitanje i osvetljenje.A sto se tice vode tu istu vodu ne moras da vracas izbaci sve iz aq promeni podlogu i sipaj novu vodu to je to ako imas veci aq kupi preparat za ubijanje hlora sera koji kosta 205.Ako hoces jos bolje, i lepse biljke kupi i tecnu djubrivo sera florea.Opisi malo aq bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Skipom ali ipak bih ti savetovao da sacuvas malo vode i pri sledecem punjenju da je vratis, zbog toga sto ces tako sacuvati korisne bakterije koje su potrebne za sam proces koji se odvija u vodi. I ja takodje imam podlogu sera floredepot i biljke super rade!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ova podloga moze da ide sama u akvarijum bez dodavanja kvarcnog pijeska, poslusat cu tvoj savjet nemanja i zadrzat cu dio vode. A sto se tice akvarijuma nista posebno 60 l ,osvjetljenje 2 neonke 230 v mislim da je to vise nego dovoljno za ovako mali akvarijum i od ribica samo 15 neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo stavi preko 5cm kvarcnog peska i miran si! Ja sam izmedju hranljive i peska stavio mrezicu za izolaciju kako se nebi pomesale podloge i kako bi lakse izvadio biljku kada Sad (crkne)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 27, 2011 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stavis samo hranjivu to ne moze jer ta podloga (sera floredepod) je kao pesak (treset) koji u sebi ima razne tabletice koje pomazu u razvoju biljki, a kada bi stavio samo tu podlogu i sipao vodu sve bi ti se podiglo i voda bi ti se skroz zamutila.Kupis hranjivu pa odozgo kvarcni jedno 4-5 cm i siguran si mozes i mrezicu za komarce izmedju, a i nemoras.Ako u tvom gradu nema nigde da se nabavi kvarcni ja mogu da ti kupim pa da ti posaljem nekom brzom postom, ako nemas nikakvu bolju soluciju....pozzz Very Happy

Predstavi se na forumu ako to vec nisi uradio i popuni odakle si to jest popuni profil...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Čet Jan 27, 2011 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam se predstavio. Kvarcnog pijeska nema za nabaviti a sera podlogu sam nabavio preko prijatelja koji ode ponekad u Sarajevo. Kontao sam preko vikenda postaviti podlogu pa cu odozgo vratiti staru podlogu (rijecni pijesak) pa jedva cekam da vidim rezultate.Ono sto sam na internetu mogao procitati je da su svi odusevljeni sa ovom podlogom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 27, 2011 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice podloge tu neces pogresiti sigurno, taj recni pesak prokuvaj.Zavisi kava ti je granulacija tog recnog peska, ako je krupan kao manji kamen onda moze hraniva izaci na povrsinu zato najbolje uradi kao nemanja stavi izmedju mrezicu koja je 10-20 din...

==================================================================

Ako ces da narucis kvarcni sto ti je naj bolja solucija, evo ti ovde naj jeftinije da nebi rizikovao sa recnim bolje ti je da narucis... 35din kilo...


Post izmenio:: nikouro

Spam stop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se, bolje da ne rizikujes sa recnim. Ja sam cula da u zavisnosti od sastava moze stajanjem u akvarijumu da se stvrdne kao beton i posle mozes imati velikih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rečni šljunak, šljunak prosejan na deponiji, spakovan u kese po radnjama, svejedno koji ćeš staviti kao gornji ili ceo sloj podloge.
Ništa bolje nećeš kupiti u kesama koje se prodaju preskupo u akva radnjama. Pa, do sada smo se bar uverili u to da iz radnje kupljen, imamo više posla oko pranja i ispiranja istog, uopšte ni u čemu nije bezbedniji ni bolji od tog rečnog. Trudi se samo da bude finije granulacije 3-5 mm zrna i zadnje ispiranje u vreloj vodi. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne radi se o cijeni kvarcnog pijeska,samo sto ga nema u mjestu odakle sam ja.A sad da narucujem pijesak iz Srbije a budem u BiH bice skuplja pita od tepsije.Prosijat cu rijecni pijesak kao sto krcko kaze i preko vikenda postaviti podlogu. Volio bih ako budem mogao uspostaviti dobar biljni akvarijum bez pomoci hemije sto ce naravo biti jako tesko s obzirom na velicinu akvarijuma 60 l i ne koristenja CO2, ali postoje kao sto ste i napisali manje zahtjevne biljke pa vidjecemo......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi kako napreduje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad se vec patim oko zamjene podloge podtrudio sam se da nabavim i kvarcni pijesak kao i tetrine proizvode "aqua safe i crystal water" i naravno nesto bilja, amazonka i jos neke meni nepoznate.Akvarijum nisam posebno iznutra cistio kako bih sacuvao sto vise korisnih bakterija,filter nije ciscen i vratio sam 1/3 stare vode nazad dodao gore pomenute preparate, interesuje me da li je bezbjedno za ribe da se vrate u akvarijum ili da cekam jos malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 11 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License