Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Propadanje biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm...
Kakva ti je filtracija u tom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2012 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomislih, možda imaš onaj mikroskop amaterski, 50X bio bi dovoljan, bilo ga je čak i po buvljacima.
Jako me zanimaju te crne tačke po listu jer se nisam sa njima sreo, ako su ipak paraziti, kako izgledaju i sl. jer su paraziti ove vrste na submerznim listovima veoma retki. Odakle su došli, šta si ubacivao u vodu, odakle ti biljka itd....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
UrosBGD
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2011
Poruke: 61
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je Atman AT-F102. Nadjoh neku lupu, ali sa njom nisam nista video... Probacu da dodjem do mikroskopa. Biljke neke sam dobio, neke sam uzeo u prodavnici. Sve su bile u odlicnom stanju kada sam ih uzeo, bas sam vodio racuna. U vodu nisam nista ubacivao do petka, a onda sam prilikom menjanja vode upotrebio easy life ffm i to pola doze. Jedino taj CMF pre 15ak dana. Voda uvek cesmovaca koja odstoji 24h pre zamene. Listovi koji su iznad povrsine su super i biljke i dalje rastu u visinu kao lude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pise u tekstu da zbog velike kolicine nitrata prvo pocinju da se javljaju crne tacke koje se nakon toga pretvaraju u rupe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se najbolje sa slika, mozda su te tacke, zapravo, alge?
Ili su to rupice oko kojih postoji zatamnjenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
UrosBGD
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2011
Poruke: 61
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2012 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje mi kao da su to tacke koje se nakon toga pretvaraju u rupe. Ukoliko su alge da li je osvetljenje mozda razlog, 2*15w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da alga može tako precizno da probuši list. Meni izgledaja kao delo nekakvog insekta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
mavejic
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2014
Poruke: 44
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali je parazit? Kod mene takodje isti problem i na uskolisnom i na sirokolisnom limunu. Dodavao sam profito kalium potasium i nikakve promene nije bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License