----------------------------------- uki01 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Propadanje peraja pa uginuce gupika ----------------------------------- Pozdrav forume, imam problem sa guppy ribicama ( dumbo ear guppy). Problem je taj sto im peraja izgledaju izgrickano , onda nestanu do korena a ribice zatim uginu. Znam da nisam bas najbolje poceo sa njima tako da cu vam sve ispricati ovde. Akvarijum je kupljen kod staklorezca(65l,puni se na nekih 50-55l),problem je sto ne znam kakav je silikon koristio i da li je specijalni za akvarijum,drugi problem na koji sumnjam je necikliran akvarijum medjutim ribice su pokazale simptome tek 4-5 dana nakon sto su ubacene tako da mi je to cudno , s obzirom da je filter poceo raditi u akvarijumu 2 dana pre nego sto su ubacene bilo bi mi logicno ako je do toga da uginu u roku od 2 dana,mada ne znam zato pitam vas.Treci problem na koji sumnjam posto mi se ovo desavalo i ranije je to sto sam prebacio kamencice iz starog akvarijuma u kom sam imao delimicno slican problem samo sto ribice nikad nisu uginule od toga vec im je samo peraje bilo osteceno , podloga odnosno kamencici su kupljeni u pet shopu(kvarcni kamencici ili kako se vec zovu).Filter je 300l/h,unutrasnji sa bio sundjerom( fabrikci , nisam nista dirao)koliko znam , imam prirodno bilje u akvarijumu koje je ubaceno isto 2 dana pre ribica , inace ja ne bih zurio sa ribicama ali je iskrslo da u pet shopu bas taj dan dobiju dumbo ear guppy koje ne mogu tako cesto da nadjem u svom gradu.Stanovnici akvarijuma do nedavno su bili 8 guppy ( 2 muzjaka i 6 zenki) i 1 corydoras , trebalo ih je biti jos ubaceno ali necu nista ubacivati dok ne resim problem ( mislim na corydorase) , trenutno ih je 6 guppu i cory je ziv , uginuli za sad muzjak i zenka , kod ostalih primecujem iste simptome sem kod 2 zenke koje mi izgledaju netaknuto, takodje zbog toga sam siguran da ih nije nista napadalo i da nije prenaseljenost u pitanju posto 8 guppya i 1 cory su delili zapremniu oko 50l vode.Ribice su se ponasale srecno i plivale po gusto zasadjenom akvarijumu i taman kada sam mislio da vise nikad necu imati problema sa njima ovo me je snaslo , molim za pomoc , hvala !