----------------------------------- Peku Pet Jun 15, 2018 4:54 pm ----------------------------------- Te kalkulacije su bile dobre kad su svi imali istu fluo rasvetu i za drugo ili nisu znali ilo imali. Sad to možes da zabiraviš, glupost teška. Gledaš zbog računa npr da li ti je jeftinije da platiš više za led rasvetu ili da kupiš MH pa plaćaš veći račun za struju. 0.5w samsung, philips ili nekog tećeg led čipa nije isto. Pošto si skoro uzeo biljke nemaš razloga da diraš rasvetu. Sačekaj mesec dva pa vidi kako će se biljke razvijati. Ako su ti kripti i enchinodorusu listovi okrenuti ka gore(raste u visinu) a sam je, nema drugu biljku svoje vrste u blizini, znači da ti je svetlo slabo. Za biljke sa stabljikom, ako im je slabije svetlo biće izdužene, kada im je jače svetlo budu kompaktnije manji su razmaci izmedju listova. Co2 ti ne smeta kozicama, većina kozica živi u vodi sa nizim ph. Koristio sam šećer-kvasac sistem i imao sam gomilu kozica. Kamo lepe sreće da puževima smeta al na žalost oni opstaju gde hoćeš. Co2 treba da staviš, šoljica šećera i kafena kaščica kvasca su ti dovolja za 4 dana. Sa bilo kakvim CO2 sistemom biljke će ti imati lepšu zeleniju boju. Variacije u CO2 su uglavnom glavni fakzor za nastanak te crne čupave alge. Jednom kad ukorene u sistem samo algae scrubber ili restart sistema mogu pomoći.