Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 prvi akvarijum :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A fora je ta sto ja diode imam za dzabe, pa sam mislio da pokusam sa njima da postignem to sto daju neonke... probacu da dodam jos dioda ali ako ne ide zna se sta sledi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 12:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RGB su dobre za dobijanje ranih boja u ciklidnom akvarijumu za biljni su mnogo bolje one za "lekovitu biljku". RGB možeš da koristiš da svetlo učiniš lepšim za oko al za to moraš da imaš neki kontrolor.

Što se tiče žutih to kako ko voli akvarijum da mu bude.
Ko što rekoh kod led rasvete vlada haos na trzištu su razni čipovi sa uglavnom šturim informacijama. Ako ne planiraš da ubrizgavaš CO2 iz boce džaba trošiš vreme na pravljene jake rasvete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znam da je to cisto dekorativno imam kontrole i sve to, probacu da pojacam jos malo pa ako ne valja preci cu na neonke, nije to neka mudrost...
Video sam ovaj co2 start i deluje mi kul posto ja ne planiram neku bujnu vegetaciju pa sam napravio svoju kutijicu ili kako vec da je nazovem, tablete nazalost ne mogu da napravim posto nisam hemicar pa cu njih morati da kupim hehe

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 27, 2017 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda za pocetak samo easy carbo da sipas, za ove biljke trenutno mislim da ne treba vise. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali novosti sto se akvarijuma tice Smile
Ubacio sam 6 malih barbusa i jednog barbus klovna (on mi je bio prvi stanovnik pa je zbog toga sam, kad ovih sest malo porastu kupicu jos klovnova, imam dva cistaca i jos jednu ribicu ali ne znam kako se zove, za sad se odlicno slazu koliko sam mogao da primetim Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update sto se tice akvarijuma Smile
Stanovnici akvarijuma su trenutno:
6 barbusa
3 barbus klovna
2 cistaca (ne znam tacno koji su)
1 frenatus
2 tetre kongo
1 moli
sto se tice tetre kongo dobio sam ih na poklon zajedno sa moli i ne znam kako se one slazu tu sa barbusima, uglavnom mi se ne svidjaju ni tetre ni moli pa cu da vidim sta cu sa njima jos.
U planu je ubacivanje neonki ovih dana i ubacivanje jos biljaka.

I dalje imam problem sa vodom jer je zute boje, ne znam da li je do panja, malo mi nelogicno da 3 meseca ispusta boju. Menjam trecinu vode na nekih 10 dana ali je ona i dalje zuta.
Svaki savet je dobrodosao, hvala unapred Smile

Sinoc sam video 2 mladunca ali ne znam od koje vrste pa sam danas napravio odvojen akvarijum da ih ne bi pojele ostale ribice. Evo par slika Smile

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 08, 2018 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali su kuvao panj i drzao u vodi pre ubacivanja u akva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ova mala kocka od akrila? Jako interesantan nosač rasvete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Strahinja025 jesam nekoliko puta sve kako pise ali i dalje zuto, mozda ovaj cup ispusta sta znam bas sam u rebusu...

@nzivkovic da da pleksiglas 5mm i nosac isto crni pleksi 3mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefan.xo ::
I dalje imam problem sa vodom jer je zute boje, ne znam da li je do panja, malo mi nelogicno da 3 meseca ispusta boju. Menjam trecinu vode na nekih 10 dana ali je ona i dalje zuta.


Neko korenje pusta i po godinu dve nemoj nista da se cudis, sve zavusi od vrste do vrste, ali kod tebe nije problem panj vec se cup razlaze, ali ni to nije problem jer ribama koje imas vise odgovara tamnija voda nego kristalno cista, ujedno i manje su sanse za pojavu zelenih algi, sto se tice ciscenja zute vode mozes da probas sa aktivnim ugljem da izvlaci deo i/ili da pri svakom cetvrom petom menjanju vode zamenis oko <50% vode.

stefan.xo ::
Sinoc sam video 2 mladunca ali ne znam od koje vrste pa sam danas napravio odvojen akvarijum da ih ne bi pojele ostale ribice.


Verovatno je moli izbacila mlade. Ukoliko nije zenka moli.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros sam primetio da mi jedan barbus pluta, ziv je i dalje ali pluta... Ne znam sta da radim pa ako moze neka pomoc. Nisam nista menjao, niti sam primetio da ima neka promena na njemu. Prosle nedelje sam kupio one tecne testere za amonijak, nitrite i ph. Po tim bojama PH je bio 8 a ostalo je bilo kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 7:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mu nije povredjen mehur? Ili si ih prehranio? Tacnije da li samo pluta ili moze malo i da pliva, kao zaroni pa eto ga opet na povrsini pluta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi su cudni po tom pitanju, obicno se jure i ne smiruju po ceo dan, ali imaju faze kada plutaju, okrenu se naglavacke i tako provedu po par sati, nije to nista cudno za njih, jedino ako nije povredjen negde sto kaze lisac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja vidim tebi je i u tom malo akvarijumu žuta voda, da ti nije česmovača sama po sebi takva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginuo je barbus sutradan... Nije cesmovaca zuta, to mi je ili od panja ili od cupa. Bas zbog toga sam i kupio sve one testove da vidim da li je dobra voda i svi testovi pokazuju da je u normali sve. Menjam deo vode na 15 dana i mislim da voda nije problem. Samo mi je bilo cudno sto se tako od jednom desilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License