----------------------------------- boskonet Pet Jan 11, 2019 12:50 am ----------------------------------- Malo sam bio u guzvi ovih dana, pa me nema na forumu :) Naravno, odavno od kad sam poceo da se bavim akvaristikom sam naucio da ishitreno i brzo uglavnom ovde ima za rezultat neuspeh, tako da se nigde ne zurim. Za sada ostaje da na svakih 7 dana pojacavam foto period za pola sata, do 8 sata, mozda i eventualno do 9 al ne preko toga. Razmisljao sam i o ribama: za sada za jato su u opciji: crna neonka, pristela tetra i razbore. Uzeo bih verovatno i neke corydoras pande, lepi su mi, a i cini mi se najmanji iz porodice, sto je ok posto imam mali akvarijum :) Kozice takodje bih stavio, verovatno ove standardne. Nesto bih puzeve i ancistruse zaobisao, puzeve nikad nisam drzao, a ancistrus zenka koju sam imao je lezala i po nekoliko dana da se ne pomeri, i nista joj godinama nije falilo, al koristi od nje nije bilo :P Eh i da, sad vec svi Echinodorusi Quadricostatusi su izbacili po "pelcer, grancicu" iz kog su se razvilo nekoliko novih listova, i po neki koren. Da li smem da secem tu "vezu" nove biljke, i gde bi trebalo ? Hvala unapred na pomoci kao i uvek ! :)