Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi morski akvarijum - hermit krabe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Zelim da postavim akvarijum u kom ce biti samo hermit krabe i mozda koji puz.
Nikad nisam imao morski akvarijum. Akvarijum bi bio maksimalno 25l.

Zanimaju me sledece stvari:

1. Ako bi koristio suvi kamen i pesak, da li moze da se spreci ubacivanje crva? Samo ne crv!

2. Koliko je tesko nabaviti krabe?
Ove vrste me zanimaju:
http://www.liveaquaria.com/pro.....pcatid=613
ili http://www.liveaquaria.com/pro.....catid=1346
ali ako ima jos vrsta malih i to mi odgovara ako su maks 5cm
Vidim kod nas samo jednu prodavnicu morsku, zanima me da li ima vrsta koja je konstantno dostupna
da ne ostanem sa morskim akvarijumom za koji ne mogu da nabavim stanovnike.

3. Da li krabe mogu da se razmnozavaju u akvarijumu? Koliko sam procitao ne mogu.

4. Da li se puzevi razmnozavaju u akvarijumu?

Odgovori ce pomoci da odlucim da li da pravim ovaj akvarijum, unapred hvala za informacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 8:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Ako ubaciš suvi kamen i suvi pesak, samo si to i ubacio, ni crva ni zvezdi ni bilo čega nema u suvom kamenu i pesku.
2. Kod nas ih je teško nabaviti, ili Segedin ili nahvataj na moru kad budeš išao.
3. Dobro si pročitao
4. Da razmnožavaju se pojedine vrste.
Najbolje ti je da doneseš sa mora sve : kamen, malo peska i šta tamo uhvatiš. Samo održavaj temperaturu do 20 C i uživaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

JA ovo vidim kao zanimljiv poduhvat.
najbolja ti je neka mala litraza (30-60l neka kocka) radi lakseg odrzavanja(te zivuljke ne zahtevaju puno a daju i previse u ozbiljnim sistemima).
Pesak(ne zivi) i suv kamen su 100% sterilni.
Sto se zivuljki tice ja bi tu ubacio jednu zvezdu (min 4-5 cm podloge),nekoliko Pustinjaka(oprez nisu svi kompatibilni jedni sa drugima),sto se puzeva tice izbor je neogranicen,mozda par kozica.

Verovatno si mislio na fireworm?!

Image

njih ces sigurno izbeci sa sterilnim peskom i kamenom.
A sto bi imao protiv neceg ovokvog:

Image

Image

feather duster worm (tube worm) pored toga sto je bezopasan izuzetno je i koristan organizam,a ujedno i veoma lep.
Gde ces sve to naci en bih znao da ti kazem,probaj kod sponzora da se informises(sig sam da moze da ti nabavi u nekom doglednom roku sve sto pozelis).
Uz sve to ja bi isao i na makro alge,takav jedan akvarijumcic bi funkcionisao na veoma oskudnoj tehnici bez ikakvih problema uz neku mesecnu izmene vode(tek da ne pozuti).
Vremenom bi mogao i neki nezahtevni( u sta ne sumnjaj da ces se uplesti pre ili kasnije) soft koral da ubacis...

-Drzim ti fige
P.s.
Rakovima moras da obezbedis prazne skoljke u koje bi prelazili tokom svog rasta.
Nemoj da dozvolis da se medjusobno poubijaju oko kucica, ili ti npr pokolju puzeve dimenzija koje im odg u tom trenutku!!!

(Slike preuzete sa interneta)


Poslednji izmenio Laki dana Čet Feb 11, 2016 5:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2016 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se razmnozavanja rakova u akvarijumu nisam imao iskustava niti ikog znam ko ih je "Ciljno" razmnozavao.
A ,evo ti slucaj oplodnje i polaganja jaja puzeva u mom akvarijumu :

http://www.akvarijum.org/forum.....17106.html

imas tu dosta zanimljivih tema oko organizama koji te interesuju pa prolistaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima

Prelistao sam prodavnice po Segedinu i nasao sam Tropus.
http://www.tropus-szeged.hu/el.....-tricolor/
http://www.tropus-szeged.hu/el.....astrea-sp/
Jel mogu bez problema da ih prenesem, jel kupuje ko preko?

Pogledao sam zvezde i sve sto sam nasao su prevelike. Jel ima neka vrsta da ne raste preko 5cm?
Feather duster crv mi se ne uklapa. Plan je samo krabe i puzevi i mozda makro alge (nisam znao za njih uopste do malopre), eventualno zvezda.

Dimenzije akvarijuma koji imam spreman 40x30x25(v)

Procitao sam da hermite treba kupovati po 10 komada jer dosta njih ugine brzo. Nalazim podatak da zive do 3 god
ali da je to najcesce oko godinu dana. Za razmnozavanje kazu da je moguce da se izlegu jaja i da dodje do nekakvog planktonskog stadijum (ili tako nesto) i
da tu fazu ne mogu da prezive.
Koje vrste kraba ste imali? Koliko dugo zive?

Ovo nije prvi put da se dvoumim oko morskog akvarijuma. Drugacije bi bilo da me zanima uopste reef pa da lagano kupujem
sta ima dostupno i sakupljam jedno po jedno. Morski akvarijum me privlaci zbog kraba i bez njih verovatno ne bih pokrenuo
ovako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2016 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bobi1 ::


Procitao sam da hermite treba kupovati po 10 komada jer dosta njih ugine brzo. Nalazim podatak da zive do 3 god
ali da je to najcesce oko godinu dana. Za razmnozavanje kazu da je moguce da se izlegu jaja i da dodje do nekakvog planktonskog stadijum (ili tako nesto) i
da tu fazu ne mogu da prezive.


Na ovo ti ja mogu dati odgovor. Masovno umiru jer nemaju hrane. Drže ih kao detrivore i stvinare. Plus im ne dodaju školjke u dovoljnoj količini. Ako staviš 2 eventualno 3 i vodiš računa o njima nema razloga da umru u kratkom vremenskom roku.
https://www.youtube.com/watch?v=UjXHq6oie6s

U akvarijumu gde planiraš da ih gajiš teško da će preživeti, velika količina predatora koji se hrane planktonom, jako svetlo, pumpe, skimer. Ako želiš da ih razmnožavaš onda je najbolje da im napraviš zaseban akvarijum za razmnožavanje.

Osim iz čiste zabave razmnožavanje Hermita se ne isplati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License