----------------------------------- Thageriona Čet Sep 23, 2010 7:11 am Prvi mrest ciklida :) ----------------------------------- Za sada ima par nosecih zenki karleusa i jedna zenka Kingsizeia :) Videcemo sta ce biti sa malima i kako ce biti... Ovo mi je prvi mrest ciklida, tako da mogu samo da se nadam da ce sve biti ok i da ce mali preziveti... Jos uvek su svi u ustima majki, za par dana bih trebala da ih vadim... pa javljam onda sta je bilo ;) evo par slika nosecih zenki :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51408743_DSC00093.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_214203102_DSC00097.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_47600691_DSC00103.JPG evo i oceva :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_257043735_DSC00092.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49431488_DSC00090.JPG ----------------------------------- kidloco Čet Sep 23, 2010 2:31 pm ----------------------------------- Ribe su prelepe. Patim za ciklidnim akvarijumom, a sad nemam prostora. Imao sam demasone i karleuse i jos sto sta. Super su za razmnozavanje, samo pazljivo vadi malce pod jedan, a pod dva sad ces da vidis kakva je muka uhvatiti ih u akvarijumu :) Savetujem ti da odmah izvadis sve kamenje, inace ces posle sat vremena opet morati to da uradis a bices vec umorna heheh :) ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 23, 2010 2:40 pm ----------------------------------- hehe xD Hvala na savetu, ali vec sam prosla kroz to pre neki dan xD pokusala da izdvojim prvu zenku karleusa i lovila je pola sata i na kraju povadila sve xD Uhvatih je i stavih u mrestilicu i gledam, cudna mi je nekako, nije to ta koju sam posmatrala xD i na kraju se ispostavi da ih ima vise nosecih :lol: A na sta tacno mislis kada kazes "pazljivo vadi malce"? Ja to nikad nisam radila i svaki savet je dobrodosao :) ----------------------------------- milanpop Čet Sep 23, 2010 2:51 pm ----------------------------------- kad ih budes vadila zenke iz aq,gledaj da to bude sto brze i sa sto manje trauma za ribu ali u isto vreme sto pazljivije kako god to da zvuci :) i obavezno izvadi sve malce.desilo mi se cak i da mi je zenka pearlmuta na kraju uginula posle vadjenja malaca :( sve male sam izvadio tek posle tri puta,toliki stres je bio previse... nadam se da to nece biti slucaj kod tebe,zato i sluze forumi :) ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 23, 2010 3:42 pm ----------------------------------- Pa ja se toga i bojim... da ne ugine zenka... :( pokusala sam da izvadim male, ispao je jedan i imao je veliku zumancanu kesu pa sam ipak ostavila zenku u mrestilici jos koji dan... proslo je 4 dana od toga... ne znam ni koliko jos treba da cekam ni nista... :/ a ruka mi zadrhti kad treba da je uhvatim... ----------------------------------- No 1 Čet Sep 23, 2010 6:09 pm ----------------------------------- Kada primetis prvi put u ustima zenke jaja od tog dana pa 16.dan i moze jos koji da prebaci mozes izvaditi rucno jaja iz usta zenke. To se radi na sl.nacin: pripremis akvarijum s vodom ,uzmes zenku u levu ruku, cackalicu u desnu ruku, zatim polako zavuces cackalicu u usta zenke i polako joj otvaras usta ,u medjuvremenu si zenku zaronila u ovaj poseban akvarijum. U pitanju su sekunde da znas, i mali ciklidi izlaze iz usta zenke uz povremeno mrdanje zenke koja je u ruci ispod vode da svi malci ispadnu. Zenku odmah vratis u akvarijum i dobro je hranis zbog iscrpljenosti. Desava se po nekad da zenka pri vracanju u akvarijum bude ubijena, u zavisnosti koliko riba imas u akvarijumu. ----------------------------------- kidloco Čet Sep 23, 2010 10:24 pm ----------------------------------- ^^^ Nemam sta da dodam, osim mozda da sam ja to sve radio predvece, i onda ugasim svetlo pre nego zenku vratim u akvarijum. Izgleda je upalilo posto su moje sve prezivele i vadjenje malaca i vracanje... Pozzz ----------------------------------- vlada_nis Čet Sep 23, 2010 10:30 pm ----------------------------------- zasto jednostavno ne ostavis zenku tako tako je y posebni akv i ona ce vremenom da ih pusti. I ribica je zivo bice, smatram da je sve to vestacki i to mi se ne svidja. Jos uvek patim sto sam ukrao list sa ikrom mojih skalara i muzijak je sve pocupao zenku i od tad nebacaju ikru. oda sam ih poklonio.:( pusti prirodu da radi svoje ----------------------------------- No 1 Čet Sep 23, 2010 10:57 pm ----------------------------------- To jeste vestacki i ribice u nasim akvarijumima su u vestackim uslovima odnosno ne prirodnim ali, ovo je ,,mozda,, jedno od boljih resenja. Zasto ? Zato ,sto odsutnost zenke iz maticnog jata ,akvarijuma u posebnom da bih prirodno izbacila mlade, vracanjem nazad u akvarijum s ostalim ribama u 90% slucajeva zavrsava sigurnin smrcu. Dominantni muzjak u akvarijumu a mozda i ostali smatrace je kao uljeza .Moram da priznam da ovu tvoju metodu nisam nikada probao ,mada mozda i ne bih bilo lose da se oproba, da se zenka ostavi u posebnom akvarijumu da izbaci male svojim prirodnim putem , da ih odgaji, da se prati njena briga za potomstvom i da se eventualno vrati u akvarijum kada je ugaseno svetlo nocu, i posmatrati kako se ostali ciklidi odnose prema njoj. ----------------------------------- vlada_nis Čet Sep 23, 2010 11:09 pm ----------------------------------- ja vise nemam ciklide mogu da nabavim maticni par nigrosa ali trenutno nemam te uslove i akvarijume. zadovoljavam se sa ovim sto imam jedino trazim da nabavim koridase ----------------------------------- No 1 Čet Sep 23, 2010 11:23 pm ----------------------------------- Sta su to koridasi ? Za nigrose ti ne trebbaju neki spec. uslovi , mreste se ko ludi, i jednostavni su za gajenje bez ikakvih uslova i problema, osim da akvairjum nabavis i tu nisu zahtevni mada je bolje sto veci za jedan par. ----------------------------------- vlada_nis Čet Sep 23, 2010 11:26 pm ----------------------------------- ma koridasi su ti oni cistaci. http://www.akvarijum.org/forum.....t1789.html napaljen sam na njih ko... sry za off topic ali volimo da caskamo ----------------------------------- No 1 Čet Sep 23, 2010 11:28 pm ----------------------------------- Corydoras, muljari, čistači. . . ----------------------------------- vlada_nis Čet Sep 23, 2010 11:50 pm ----------------------------------- vidis kako znas xD ----------------------------------- Wlayko91 Pet Sep 24, 2010 1:40 pm ----------------------------------- ajoj, taman sam hteo da gajim ciklide ali kad procitah ovo sa cackalicama... neka hvala. Mozda neki drugi put. ----------------------------------- Nigros Pet Sep 24, 2010 3:17 pm ----------------------------------- Pa nisu svi ciklidi ustonose. Samo kod Malawi ciklida su potrebne tako drasticne mere zbog gore opisanog. ----------------------------------- Wlayko91 Pet Sep 24, 2010 5:30 pm ----------------------------------- ma znam, imam ja ciklide ali ne malawe, njih cu zaobici iako su mi se jako svidjali... :S ----------------------------------- No 1 Sub Sep 25, 2010 11:51 am ----------------------------------- Nadam se da neskrecemo s teme. Malawi ciklidi su veoma interesantni, laki su za gajenje i mrest. Akvaristi ih najcesce uzimaju zbog prelepih boja u raznoraznim kombinacijama uz vise vrsta. Nikakav problem nije izvaditi male ciklide iz usta zenki i zenka se uopste ne povredi ako se pazljivo rukuje. Ima jos jedan metod koji je oproban i covek iz Sapca ga je patentirao sto se kaze, na sledeci nacin. Posle 16.dana i vise kada se vidi da malci mogu da propllivaju u levu ruku se uzme zenka, a u desnu ruku veliki spric sa tankom iglom koja je zasecena da se riba ne bih povredila. Spric napunjen vodom se stavi u usta zenke i veoma brzo naglo isprazni u usta zenke .U tom momentu naglo izlaze mali ciklidi iz usta zenke. Ako vam se ne svidja s cackalicom probajte ovo ,extra metod ,sto posto proveren i uspesan. ----------------------------------- Thageriona Uto Sep 28, 2010 11:30 pm ----------------------------------- Izvadjeni malci iz prve zenke... 11 komada... :) Zenka je sva istraumirana mojom krivicom (a i ja sam sva preplasena)... Malci su izvadjeni iz tri pokusaja :roll: ----------------------------------- No 1 Uto Sep 28, 2010 11:32 pm ----------------------------------- Super, odlicno, samo je hrani dobro, da se oporavi. Svaki put ,privi put je ..... naredno vadjenje malaca ce biti lakse... Ako su malci jos u zumancanoj kesi ,nemoj da ih jos hranis dan ,dva, pa tek onda pocni sa hranjenjem malih, obezbedi mi solidnu temperaturu i dobru filtraciju. ----------------------------------- Thageriona Uto Sep 28, 2010 11:49 pm ----------------------------------- Ok :) Bas sam baksuz... crkla mi je pumpa za vazduh, a nemam rezervnu, a sad ne radi ni jedna radnja... valjda im nece biti nista do ujutru... I da, nisu u zumancanoj kesi :) ----------------------------------- milanpop Uto Sep 28, 2010 11:56 pm ----------------------------------- ako imas plasticnu mrestilicu ubaci je u glavni aq i naravno malce,resi problem a mislim da mogu tako i da ostanu...samo plasticnu nikako mrezastu,znam zbog cega ti kazem :) ----------------------------------- Thageriona Sre Sep 29, 2010 12:13 am ----------------------------------- Pa nemam ni plasticnu.... samo mrezastu, a to ne bih ni ubacila...Imam unutrasnji potopni filter, ali su oni prorezi sto uvlace vodu veliki i bojim se da ne uvuku i ribe... ----------------------------------- milanpop Sre Sep 29, 2010 12:16 am ----------------------------------- ako mozes ubaci male u mrezicu(za hvatanje)pa je spusti u mrestilicu,ako me razumes,posluzice :) ----------------------------------- Thageriona Sre Sep 29, 2010 12:22 am ----------------------------------- Neka, ostavicu ih u drugom akvarijumu, necu da ih premestam... Ujutru rano cu otici da kupim pumpu i to je to :) ----------------------------------- Thageriona Sre Sep 29, 2010 8:15 pm ----------------------------------- Danas su izvadjeni i malci kingsizei-a.... Ima ih 8 komada :) ----------------------------------- Wlayko91 Sre Sep 29, 2010 9:10 pm ----------------------------------- cestitam :) Sta planiras dalje sa njima? Posto ja trazim Crno-plave kingsizei-e... ----------------------------------- Thageriona Sre Sep 29, 2010 9:24 pm ----------------------------------- Pa videcu jos.... ;) Zavisi koliko njih prezivi i tako to ;) ali planirala sam da ostavim sebi :) vec sam se vezala za njih :) ----------------------------------- Wlayko91 Sre Sep 29, 2010 9:25 pm ----------------------------------- Razumem kako je to :) Ako nekada odlucis da prodas nove malce, javi se, kupujem... ;) ----------------------------------- Thageriona Sre Sep 29, 2010 10:16 pm ----------------------------------- mozda u sledecoj turi ;) ipak su ovo prve bebe :) ----------------------------------- Wlayko91 Čet Sep 30, 2010 1:01 pm ----------------------------------- kazi mi nesto vise o mrestu, samo si primetila da ih je muzjak drzao u ustima, tj da su usta bila puna, ili ih pustis da malci porastu pa oni plivaju dok ne pridjes akvarijumu (od straha ih usisa)...? ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 30, 2010 3:35 pm ----------------------------------- Ja nisam ocekivala mrest, mislila sam da su moje ribe jos male ;) Oko nedelju dana nisam ni gledala u akvarijum, samo nahranim i odem (krecila sam) i onda pogledam u zenku kinga, vidim da je prestala da uzima hranu i uplasim se da bi se na kraju ispostavilo da ima ikru u ustima... Tu se zacudim, jer su jos male (po meni) i onda vidim jos dve zenke karleusa... I obradujem se :) Zenka pokupi ikru u usta i tu je drzi dok se malci ne izlegu i ne budu sposobni da sami plivaju... Za to vreme ona ne jede i oslabi... E sad, neki kazu da se malci vade nakon tri nedelje od mresta... Ja nisam znala kad je bio mrest i sve je bilo onako "odokativno"... Gledala sam snimke na youtube-u, citala svasta, pitala iskusnije... Sve u svemu, niko nije mogao da mi kaze kad tacno da izvadim male jer ni ja sama nisam znala kad je bio mrest... Prvo sam uhvatila zenku karleusa, pokusala da izvadim male, ali su jos imali zumancanu kesu i ostavila sam je u mrestilici u glavnom akvarijumu... I pokusala ponovo nakon par dana i tada su malci bili spremni ;) Sutradan sam uhvatila zenku kinga i htela da proverim koliko su napredovali malci, posto je zenka jako sitna, ocekivala sam da nece biti nista od malih, medjutim, bilo je 8 malih i to lepo razvijenih malaca :) Sada imam jos jednu zenku karleusa u mrestilici, za par dana i njene malce vadim... Prvu zenku sam bas namucila jer nisam ni znala kako se to radi... iz treceg pokusaja su malci izasli... Ona je sva pobelela od straha, nije jela to vece...Sutradan se stabilizovala i sad je sve ok ;) Zenku kinga sam vec bolje odradila... za 25 sekundi je bila prebacena u drugi akvarijum, izvadjeni mali odjednom i vracena u glavni akvarijum, tako da nije ni pola minuta bila van maticnog akvarijuma :) Ona je odmah to vece jela fino i sve je ok sada :) Nadam se da cu tako lepo proci i sa ovom drugom zenkom karleusa... Malce drzim u malom akvarijumu od 10-ak litara jer nemam mesta za veci, a i nemam veci... Nadam se da ce preziveti sto vise... Neki ciklidasi su mi rekli da malce hranim ovom lisnatom hranom sa kojom hranim velike (trenutno tetrine hrane), samo da je izmrvim... Pa tako i radim... Ako neko zna neki proveren savet, neka kaze :) Bice i slike malaca, samo da nadjem neki digitalac, ipak su mi to prvi ciklidi :) ----------------------------------- Nigros Čet Sep 30, 2010 8:52 pm ----------------------------------- Mozes i da kupis spirulina tablete pa im izmrvis ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 30, 2010 9:48 pm ----------------------------------- oki ;) pokusacu to da nadjem... nesto u NS-u slabo nalazim uvoznu hranu... ----------------------------------- milanpop Čet Sep 30, 2010 9:51 pm ----------------------------------- uzmi tetra diskus,izmrvi im hranu i ne brini :) mislim da je lako naci,makar u n.s.... ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 30, 2010 9:53 pm ----------------------------------- da, to mogu da nabavim :) Hvala ;) ----------------------------------- Dzo Čet Sep 30, 2010 10:01 pm ----------------------------------- Ja ti preporucujem zivu hranu(artemija i mikro crvi) zajedno sa biljnom lisnatom ili jos bolje spirulinom i veci aq za malce... ako nemas veci aq preporucujem da uzmes one plasticne posude za torte, sarme i sl... redovno im menjaj vodu i hrani ih cesce nego odrasle ... nadam se da ti je stabilna temp. u stanu... malci su ipak osetljiviji od odraslih. ----------------------------------- Nigros Čet Sep 30, 2010 10:07 pm ----------------------------------- oki ;) pokusacu to da nadjem... nesto u NS-u slabo nalazim uvoznu hranu... Da, za ovo malo koliko sam ovde primetio sam da je slaba ponuda hrana ----------------------------------- Dzo Čet Sep 30, 2010 10:32 pm ----------------------------------- Pored preporuke za zivu hranu, takodje mislim da je dobro da u taj aq sa malcima stavis neki zbunic kao riccia ili jav. mahovina... Dobra je za skrivanje (osecaju se sigurnije i manje se stresaju) u zelenisu mogu naci neke mikrorganizme za klopu, takodje biljke im poboljsavaju kvalitet vode. ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 30, 2010 10:57 pm ----------------------------------- Mislim da ne idu biljke sa malcima ciklida... Ja nemam bilje ni u glavnom akvarijumu, samo kamenje... @Nigros Pa da, slaba je ponuda jako... Ne samo hrane, nego i celokupne opreme... a cene jako variraju :) ----------------------------------- Dzo Čet Sep 30, 2010 11:21 pm ----------------------------------- Thageriona to je velika predrasuda koja nema bas puno smisla... Cinjenica je da ljudi ne stavljaju bilje u aq sa mbunama ili nekim drugim cikilidima zato sto ih one jedu ili iskopavaju u najboljem slucaju... njihova ishrana u prirodi je pretezno biljna... A ti akvaristi takodje nemaju toliko para i strpljenja da non stop ubacuju novo bilje... i naravno da to nije pametno sa odraslim ciklidima. Neki kazu da im se blje ne dopada i da to nije pravi biotop... to i nije potpuno tacno jer u jezerima postoje podrucja sa biljkama. Ne moras da stavis biljke ali ja ih toplo preporucujem pogotovo mahovinu i ricciju jer ti ne treba podloga i lako ih pomeras (za sifoniranje i hvatanje malaca)... vec sam naveo pozitivne strane... ----------------------------------- Thageriona Čet Sep 30, 2010 11:27 pm ----------------------------------- ok... Mozda i nabavim :) slabo ima to po gradu... ----------------------------------- Dzo Čet Sep 30, 2010 11:48 pm ----------------------------------- Hmmmmm posto nemas svoje provereno bilje pazi kad uzimas od nekog drugog ... Budi sigurna da je to cisto, ili bar dobro dezinfikuj da ne bi zarazila malce ... Mada ne razmisljaj o tome previse, tj neka ti bilje bude kao poslednja rupa na svirali... bolje probaj da im obezbedis zivu hranu najbolje artemiju... Od nje najbolje rastu i napreduju a i posto se ona gaji u slanoj vodi nemas razloga da se bojis patogenih mikroorganizama. ----------------------------------- Thageriona Pet Okt 01, 2010 9:54 am ----------------------------------- A koliko cesto smem (i trebam) malcima da menjam vodu? ----------------------------------- Wlayko91 Pet Okt 01, 2010 6:59 pm ----------------------------------- najbolje je da ih drzis u tom malom akvarijumu bez podloge (ako je vec nisi stavila), a vodu menjaj za onu iz glavnog akvarijuma svaki drugi dan, naravno bez podloge ces lakse usisavati dno, ostatak hrane i sl. Vodi racuna da vodu koju vadis da bude iste temp kao ona iz glavnog akvarijuma koju dodajes. ----------------------------------- Thageriona Pet Okt 01, 2010 8:47 pm ----------------------------------- To znam, samo ne znam koliko cesto smem da menjam vodu... Svaki drugi dan? Da nije to jako cesto? jel i ti tako menjas? ----------------------------------- Wlayko91 Sub Okt 02, 2010 1:27 am ----------------------------------- ja sam jedno vreme mrestio borce, pa malci kada se izlegnu iz gnezda, menjao sam vodu na svaka 2 dana, mnogi su mi na drugom forumu rekli da je tako najbolje, jer ipak ta mladj se drzi u malim akvarijumima, jako je osetljiva i sl, najbitnije je da se menja voda sa onom iz glavnog akvarijuma, to je ciklirana voda, iste (slicne) temperature i parametra vode... Ja trenutno nemam ciklide, imam patuljaste (ramireze) koji su se mrestili ali zbog nekih retardiranih riba koje sam izbacio nije mi mrest bio uspesan, nadam se da ce u buducnosti biti drugacije ali to je vec off-topic tako da... Moj savet, menjaj vodu na 2 dana i sacuvaj mi nekoliko primeraka za prodaju :D ----------------------------------- Thageriona Sub Okt 02, 2010 1:54 am ----------------------------------- Oki ;) Pokusacu i ja da menjam vodu tako cesto ;) Od sledece ture ce mozda ici nesto na prodaju ;) Prvo da vidim kako ce mi ici sa ovima ;) ----------------------------------- Wlayko91 Sub Okt 02, 2010 2:32 am ----------------------------------- ma polako, to se ja salim :) Pre ce tvoja tura nego moj novi aq tako da... ;) kad stigne "grdosija" onda cemo se dogovoriti oko toga ;) Srecno sa malcima! ----------------------------------- Dragan Trnavac Sub Okt 02, 2010 12:50 pm ----------------------------------- mozda u sledecoj turi ;) ipak su ovo prve bebe :) Onda prihrana robica spanskim musicama svaki treci dan da bi sto pre doslo do mresta. ----------------------------------- nikouro Sub Okt 02, 2010 12:52 pm ----------------------------------- Ovo je samo sala ,zar ne D. Trnavac :? :? :? Ribe se nehrane niti pospesuje spanskim musicama ( u slucaju da nekom i to padne na pamet ). ----------------------------------- Wlayko91 Sub Okt 02, 2010 12:57 pm ----------------------------------- Mozda da im se sipa neki lubrikant u vodu? :D Sala naravno... Mislim da je najbolja ziva hrana u kombinaciji sa raznovrsnim suvim... ----------------------------------- Dragan Trnavac Sub Okt 02, 2010 1:03 pm ----------------------------------- Ovo je samo sala ,zar ne D. Trnavac :? :? :? Ribe se nehrane niti pospesuje spanskim musicama ( u slucaju da nekom i to padne na pamet ). Naravno da je sala. Da nebi bilo slucajeva kao sto je vec bilo da se ljudi raspituju gde mogu da nabave spanske musice da pospese mrest gupika ili cegta vec bi od ribica ----------------------------------- Nigros Sub Okt 02, 2010 1:52 pm ----------------------------------- Mozda da im se sipa neki lubrikant u vodu? :D Sala naravno... Mislim da je najbolja ziva hrana u kombinaciji sa raznovrsnim suvim... Mbuna Malavi ciklidi kao sto su kingsizei su uglavnom biljojedi, struzu alge sa kamenja. Znaci hrane na biljnoj bazi + dodatak spiruline. Nece oni odbiti ni mesnatu hranu, ali ako se hrane recimo bloodwormsima ili hranom koja je bogata proteinima dolazi do bolesti - Malawi bloat. ----------------------------------- Wlayko91 Sub Okt 02, 2010 1:55 pm ----------------------------------- onda oni koji trimuju bilje i bacaju mogu lagano da ih hrane sa tim... ----------------------------------- Thageriona Sub Okt 02, 2010 2:11 pm ----------------------------------- Sto se karleusa tice, tu ne moram da radim bilo sta da bih pospesila mrest, imam dovoljno zenki i dovoljno muzjaka.... Mreste se sami ;) A sto se kingsizei-a tice, tu ne bih u narednih mesec, dva da bude mresta iz prostog razloga sto imam samo jednu zenku (za drugu zenku se ispostavilo da nije kingsize-i) i ta zenka bi onda opet gladovala i tako u krug... Treba joj da se oporavi, a muzjak je stalno vija... Inace, od mnogih ciklidasa sam cula da vole da se mreste nakon i u toku zamene vode... :) ----------------------------------- sale75bgd Sub Okt 02, 2010 2:15 pm ----------------------------------- Nakon par tih zamena vode na svaka 2 dana reci cete mi ovde ili preko pp koliko Vam je malih ostalo da bih uporedio odnos prezivljavanja malih pirana i nekih od ciklida. tnx ----------------------------------- Thageriona Sub Okt 02, 2010 2:46 pm ----------------------------------- Pa ciklidi vole svezu i cistu vodu.... Ali ipak cu ja lepo otici da pitam decka od kojeg sam kupila ciklide ;) Pa cu napisati ovde sta je on rekao.. edit by: sale75bgd ----------------------------------- Thageriona Ned Okt 10, 2010 1:56 pm ----------------------------------- Za sada ima 27 malaca :) Napreduju brzo i do sada ni jedan nije uginuo (pu,pu, daleko bilo xD) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_55943989_DSC00227.JPG ----------------------------------- No 1 Ned Okt 10, 2010 4:30 pm ----------------------------------- To je najlepsi trenutak ,kod svih akvarista ,cestitam. ----------------------------------- Thageriona Pon Okt 11, 2010 12:56 am ----------------------------------- hvala :) Samo da nastave da napreduju kao do sada :) ----------------------------------- Thageriona Ned Nov 14, 2010 6:17 pm ----------------------------------- Danas bio jos jedan mrest.... Za sada jos 12 malih karleusa.... I jos tri nosece zenke.... Inace, svi malci iz prvog mresta su zivi i imaju oko 1cm... I voda se treba menjati sto cesce, na svakih 3 dana... tako i radim vec dve nedelje.... evo slike vecerasnjih beba http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51590058_DSC00307.JPG ----------------------------------- nikouro Ned Nov 14, 2010 6:51 pm ----------------------------------- Za sve pohvale Thageriona :cestitka: :cestitka: :cestitka: . Inace, da li bi mogla da uslikas malce u malo krupnijem planu i takvu fotku postavis u [url=http://www.akvarijum.org/forum/podmladak-t2438.html]Podmladak. Jos jednom sve cestitke :bravo: :bestwishes: :ojha: ----------------------------------- Thageriona Ned Nov 14, 2010 6:52 pm ----------------------------------- Hvala, hvala ;) Mogu, cim se digitalac vrati u moje ruke xD ----------------------------------- nenad66 Ned Nov 14, 2010 7:00 pm ----------------------------------- srecno sa malcima ,bravo ----------------------------------- stefkoss Ned Nov 14, 2010 7:05 pm ----------------------------------- bravo,svaka cast. ----------------------------------- Thageriona Ned Nov 14, 2010 8:41 pm ----------------------------------- Hvala... Necu moci sve da ih zadrzim, bice ih previse :cry: :cry: :cry: ----------------------------------- Thageriona Ned Nov 21, 2010 1:49 pm ----------------------------------- I od juce akvarijum je puniji za jos 16 malaca kingsizeia... inace, od onih karleusa od pre neki dan zivi su samo 8 mojom greskom...mislila sam da ce ih starija braca prihvatiti,a ovi poceli da ih grickaju.... :( ----------------------------------- oskar oskarr Uto Jan 17, 2017 12:49 am ----------------------------------- zdravoo..Imam jedno pitanje imam lifalili ciklide, par njih, sada su prvi put polozili ikru, ali bili su u velikom akvarijumu sa puno drugih ribica, i tu su vecinu njih unistili pogrizli im peraja, a neke i ubili, ja sam ih prebacio u drugi manji akvarijum sa sve tim kamenom na kome je bila ikra, sve sam lepo sredio temperaturu kiseonik svee , odjednom oni su poceli da skidaju ikru sa kamena i da je jedu , gledao sam nisu je krili u pesak ili na drugu mestu vec je gutali, ja sam taj par vratio u stari akvarijum, a ikru ostavio u ovom. interesuje me da li se sada ribice bez njih mogu izlegnuti, i iveti tu bez njih, akvarijum je prazan nema drugih ribica.