----------------------------------- velja Ned Nov 20, 2011 9:00 am Prvi problemi ----------------------------------- Pre dva dana sam gormirao akvarijum sto je opisano u temi http://www.akvarijum.org/forum/konacno-formiran-akvarijum-t7319.html ali jutros primecujem sledece: Od tri gupike, jedan muzjak odrastao i tri male od mesec dana koje sam juce ubacio, jutros pliva jedna odrasla i jedna mala. Ono sto me najvise brine je to sto su i jednoj i drugoj repovi kao izgrickani. Ajd' sad ona velika je mogla onoj maloj da izgricka rep ali su male suvise sitne da bi odraslom muzjaku pogrickale 2/3 repa. A mozda su i skupile peraja? Panj sam pekao u rerni i prao, doduse samo vodom iz cesme. Da je on zarazen verovatno bi se to sredilo ovim tretmanom. Sta da radim? ----------------------------------- Cvrc Ned Nov 20, 2011 10:58 am ----------------------------------- Sacekaj da se isciklira akvarijum ? :roll: ----------------------------------- velja Ned Nov 20, 2011 12:04 pm ----------------------------------- Pa dobro, stavio sam EasyLife EasyStart pa sam mislio da ce to da ubrza. Generalno, sa te cetiri biljke koje imam i sa prakticno jednom odraslom ribicom, da li je moguce da nivo amonijaka i nitrita toliko naraste za 48sati da ribice uginu? Ako je cikliranje problem, ikada mogu ponovo da pokusam da ubacim koju ribicu? ----------------------------------- Killer Ned Nov 20, 2011 12:10 pm ----------------------------------- Moj ti je prijateljski savet da sacekas da se akvarijum reciklira (bar 21 dan) pa tek onda ubaci ribice :lol: Meni se sad ciklira 6 akvarijuma po 100l :D prema tome znam koliko zudis da unutra ubacis ribice ali moras sacekati :!: ----------------------------------- aleksandarm Ned Nov 20, 2011 12:21 pm ----------------------------------- I ja sam ovde nov, tako da nisam bas neko ko moze da ti kaze:"Uradi tako!" Ali mogu kratko da ti kazem sta sam ja radio pa pokusaj. U mom akvarijumu ima i zemlje u podlozi zbog biljaka pa sam tu zemlju "malo" propustio kroz rernu.:) Pesak prorpran kompletno, kamenje bilo u sonoj kiselini, pa kuvano. Biljke sam sadio pre cikliranja i za sada nisu loše. Primenjivao sam u startu isto preparat za cikliranje ali sam ribice prve ubacio nakon petnaest-ak dana. Dva teleskopa i dve gupi. Za sada su super, i napreduju. Sto se tice panja mislim da si trebao i da ga kuvas, bar sam tako citao ovde da vecina radi... Moj postupak ukratko. :)