Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi smrtni slucajevi u mom akvarijumu usled vrucine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 6:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posao sam na spavanje i rekoh da bacim pogled na akvarijume. Zateklo me je neprijatno iznenadjenje, Barbus koji je bio tigrast sada je jednobojan, Cory jos nije stigao da promeni boju, ali su obojca na boku i utrnuli. Kad ja na temperaturu ono 35!!! Iz razloga velike vrucine juce je ceo dan bilo iskljuceno osvetljenje, ali nisam skidao staklo, da ne bi poiskakale. Cim sam to video ubacio sam 10 kockica leda u akvarijum i spustio temperaturu za 2-3 stepena i ostavio bez stakla. Ok, to je bilo kratkorocno resenje, ali sta sada uraditi, posto nas vrucine tek ocekuju, a da to ne bude kuleri od kucista da bi se snizila temperatura u akvarijumu i naravno klima, posto jos ne mogu da je ugradim?

U drugom akvarijumu imam 2 japanke koje bas i ne podnose temperaturu, a tamo je 31 stepen bez stakla i osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 6:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u zamrzivacu imam negde oko 10 flasica od 0.5l koje su napunjene prethodno vodom i zamrznute, temperatura u akvaijumima je oko 28-29. Stavim po jednu flasicu u filter, cim se rastopi nju vracam u zamrzivac i donosim drugu dok ne padne mrak, haubu nisam skidao ali je otvoren poklopac zbog rasvete koja dodatno greje vodu kada je poklopac zatvoren, na ovaj nacin spustam temperaturu na 26 tokom celog dana. Potrebno je ukloniti akvarijum sa sunca, ko moze ukljuci klimu... Ali ja bolje resenje ne vidim od ovog sa zaledjenim flasicama. U vecim akvarijumima naravno flase od 2l. Ne razumem kako ti je voda 35C pa jos kada si krenuo da spavas tj nocu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
Ne razumem kako ti je voda 35C pa jos kada si krenuo da spavas tj nocu?

Efekat staklene baste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo kao sto kaze Proba, preko dana se nakupila toplota koja nije uspela da izbije zbog stalkenog poklopca koji imam preko akvarijuma. Uzmi u obzir i da se voda teze zagreva, ali i teze hladi od vazduha.

Sada bez stakla temperatura je 30 stepeni, i dalje visoka ali izgleda podnosljiva.

Ima li jos neko ideju kako da rashladimo ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu neke filozofije, mozes da:
1. dezuras po ceo dan sa zaledjenim flasama
2. ugradis klimu u prostoriju
3. skines stakleni poklopac i postavis ventilatore da duvaju po povrsini vode
4. otvoris se za chiller
5. napravis neki izmenjivac toplote i obaras temperaturu akvarijuma pomocu recimo vode iz vodovoda
6. ne pada mi nista vise na pamet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjeftinija varijanta ti je da ubacujes flase zaledjene vode.
Manje zamorna, ali nesto skuplja varijanta je da das par stotina dinara i kupis ventilator za komp, povezes ga na punjac od mobilnog i stavis iznad AQ-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proba ::
Najjeftinija varijanta ti je da ubacujes flase zaledjene vode.
Manje zamorna, ali nesto skuplja varijanta je da das par stotina dinara i kupis ventilator za komp, povezes ga na punjac od mobilnog i stavis iznad AQ-a.


Slazem se!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki032
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

flasice konza...najprostije i naj jeftinije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
-(Il!j4-
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Klima super resava posao rashladi i tebe i akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License