----------------------------------- Ghandi_bl Ned Avg 16, 2015 12:55 pm ----------------------------------- Hvala svima na odgovorima :) S obzirom da jos ne znam hocu li da mi staklar lijepi akvarijum ili cemo to u kucnoj radinosti, svakako bih prije provjerila ovdje, da li su mi potrebna ojacanja, i ako da kakva? Estetski mi ne smetaju ni poprecna, jer ce akvarijum imati haubu, nece biti otvoren. Filter ne bih unutrasnji, ne zelim da mi smanjuje zapreminu akvarijuma. Najradje bih mozda DIY kanister stavila, manje mjesta ce mi zauzimati (spoljasnji stakleni trokomorni iza akvarijuma ce isturiti akvarijum u sirinu, a i ovako je poprilicno sirok, a imacu mjesta svaako ispod akvarijuma, gdje bi mogao stati kanister), naravno ako je dovoljno siguran? (zivim u kuci, a ispod sobe u kojoj ce akvarijum biti je poslovni proostor, pa ne bih ni da razmisljam o rizicnim solucijama gdje moze da dodje do poplave). Odluka je definitivna da ce stanovnici biti iskljucivo ribe juzne amerike, mislim da je tako najbolje. Geophagusi mi se bas bas svidjaju, samo ne znam gdje da ih nabavim. Svakako ne zurim sa tim, pa cu vjerovatno da ih donesem iz Beograda kad budem dolazila. Rado bih sa njima i skalaria ubacila i altospinoze, naravno ako moze. Ne bih koristila nista od preparata za start, pusticu da ide sve prirodnimm putem, s tim da cu vjerovatno dodati dio vode iz ovog 40 - litrasa sto vec imam, cisto da pospjesim cikliranje. Mislim da nece biti blackwater biotopni akvarijum, ipak volim biljke. Pokusacu da nabavim sto vise biljaka juzne amerike, zavisi od toga sta nadjem ovdje u BL i okolini.