Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvo Tanganjika iskustvo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno 3 ipo godine kako sam krenuo u avanturu sa policom i vecim akvarijumom, napokon docekah ono sto vec dugo planiram. Akvarijum oko 300 L , u njega ide moja velika ljubav Tanganjika, trenutno se ciklira i ovako izgleda , nisma siguran da li ce tako i ostati. Saveti kritike itd ...uvek dobrodosli.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 12:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 6:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sve ovo izgleda a biće još lepše kad dođu stanovnici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hasky
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2015
Poruke: 24
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda, samo napred.
Nekako mi je "Vladin" stil narocito biljka na panju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hasky ::
Super izgleda, samo napred.
Nekako mi je "Vladin" stil narocito biljka na panju Wink


Ima istine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, svaka cast! Bravo
Konacno si zavrsio, dugo smo cekali, ali se isplatilo na kraju. Sta je bilo sa onim manjim akvarijumima sto si imao? Jel neki u funkciji, ili si pravio pauzu? Nismo se videli odavno.
U svakom slucaju samo napred i svako dobro! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pet Maj 15, 2015 3:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onaj gde su bile helene i ancistrusi ( slika na prethodnoj strani ) je trenutno pun anubija i naravno helena i ancistrusa i jos ponekih ribica, ostalo prazno, pre nego sam prodao onaj veci tj. prvence sam i napisoa da ostaju puzevi i ancistrusi i tako je i bilo. Sad da se ciklira ovaj pa polako ribe.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribe su u planu ?
Koje su dimenzije ?
Fantastično izgleda i akvarijum i postolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

135x45x50
Ako je moguce ja sam planirao : tretocefaluse 4-5 kom, julidohromise ( ne znam koje jos uvek ), kalvuse, neke skoljkase( tu jos uvek nisam siguran koje ) i eventualno leptosome. Od ovih vrsta bih napravio neku kombinaciuju mada nisam iskljuciv i svi saveti i predlozi su dobro dosli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da vidiš šta možeš da nabaviš pa tek onda da praviš kombinaciju riba. Mene je baš oskudni izbor koji može da se nađe kod nas naveo da pokušam da prikupim što više vrsta, iako sam od skoro u Tanganyika vodama jako sam zadovoljan kako napreduje moja kolekcija. Puno sreće sa Tanganyikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2015 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tretocefaluse i julidohromise sam nasao, ovo ostalo pratim po oglasima i nadam se da cu naci u onoj radnji u Beogradu gde se prodaju ciklidi. Ako imate neku informaciju ili neki visak od ovoga sto meni treba javite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigli prvi stanovnici : Lamprologus tretocephalus x 5, julidochromis transcriptus x 2.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas stigli Kalvusi black pectoral - 6 kom i multifasciatusi 10 kom.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boga mi smederevci cepaju sa akvarijumima Smile
samo napred odlican je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom s novim stanovnicima. Za sto samo dva transkriptusa ? Koji su to transcriptusi ? Akvarijum ima lepu duzinu i bice tu ok za ribe, e sad, koliko su tu u toj kombinaciji riba dobri i multifascijatusi ne znam. Njihovi malci bice prava hrana za predatore calvuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Julidohromise sam uzeo kod lokalnog prodavca i nije ih imao vise a iskren da budem ne znam koji transkriptusi su u pitanju, lepo bi bilo da mi neko pomogne sto se tice identifikacije. I neki iskusniji ciklidasi su mi isto rekli hteo sam da pazarim danas ali nije ih bilo u ponudi.Sto se tice multija i kalvusa pa sta znam ovo je skroz novo za mene i nadam se da necu mnogo uciti na greskama, u svakom slucaju multije mogu da prebacim u drugi akvarijum sa "klasicnim" ribama. Ljubitelj sam riba koje se krecu blize dnu i skoljkasi su mi super, sta bih jos mogao da ubacim ili eventualno da zamenim multije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvo pa musko Dusan1992 Akvarijumi 1 Pon Nov 11, 2019 10:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 13000l Tanganjika - youtube Peku Razno 0 Sub Jan 19, 2019 5:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tanganjika identifikacija kaplarm Afrički ciklidi 6 Pon Apr 02, 2018 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tanganjika sardine nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Avg 29, 2017 11:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License