Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puževi amazonci (jabučari) samo leže na dnu akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
niksav
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraću da probam da nađem pH test u još nekom pet-shopu. Bio sam u jednom baš većem, ali nisu imali. Ako neko iz Niša zna gde mogu da kupim pH test, neka mi javi.

Filter je povezan sa pumpom za vazduh i u suštini je sunđer. Ja sam ga prao, i to relativno intezivno, pod mlazom mlake vode, i to u isto vreme kad sam menjao vodu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2011 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter, (sunđer), se nikad ne pere česmovačom, uvek vodom iz akvarijuma.
Takvim pranjem uništavaš korisne bakterije nastanjene u filteru,(sunđeru), pa samim tim dolazi do poremećaja u kvalitetu vode, parametrima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puzevi vole da gricnu malo bilje i da skinu alge pa mi je prodavac rekao da zbog nekakvih hemikalija ili tako nesto puzevi mogu da uginu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cenim da su ovi uginuli zbog viška hrane koja truli. Teško da se već nije formirao i amonijak u akvarijumu od 15 litara gde se voda nije menjala više od 4 nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niksav
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovrima!

Vodu sam menjao na 7-10 dana, oko 1/3.

Nisam siguran koliko ima hrane koja truli, mada se naslage hrane nisu primecivale dok su puzevi bili zivi. Nakon sto su uginuli, poceo sam da primecujem hranu na pojedinim mestima na dnu, pa sam kupio dva cistaca i to je nestalo. Sada bacam mnogo manje hrane nego na pocetku i vise puta dnevno.

Kupio sam Sera pH tester, i on pokazuje, kao sto je neko rekao, vrednost oko 7.5. E sad ... u samom uputstvu pise da obavezno treba proveriti i tvrdocu vode, jer ona moze da utice na velike oscilacije pH vrednosti Sad Pretpostavljam da je sve to pojacano malim akvarijumom. Da li je moguce da je pH vrednost toliko oscilovala, ili da sam je samo jednom promenom vode vratio na normalne vrednosti?

Da li visak amonijaka u vodi resavam periodicnom promenom 1/3 vode? Da li miris moze da mi otkrije visak amonijaka ili drugi disbalans?

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda u tvom akvarijumu verovatno ima dosta visoke vrednosti tvrdoce, velike oscilacije pH za kratko vreme u akvarijumu se desavaju kada je tvrdoca niska, zapravo puferski kapacitet, da ne detaljisemo. Poradi na filteru i opstoj higijeni akvarijuma, jer nitrifikacione bakterije kojih ima svuda su zaduzene da rese problem amonijaka koji nastaje organskim raspadom. Pojacaj aeraciju, menjaj deo vode, to je to ukratko, nema neke posebne filozofije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niksav
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da sam tvrdocu spustio posto sam 4-5 dana pre uginuca puzeva, umesto vode sa cesme koristio Rosu pri zameni Sad. To je bilo po preporuci prijatelja koji imaju akvarijum duze vreme. Po njihovom iskustvu, voda sa cesme im je ubijala ribice cak i kad odstoji, dok sa Rosom nisu imali taj problem. Posle mi je objasljeno da je Rosa suvise meka Sad

Osim sto filter ne treba da perem previse cesto, intezivno, u vodi sa cesme i ne kada menjam deo vode, sta jos podrazumevas pod tim da poradim na njemu?

Da li pojacana aeracija znaci da pumpu za vazduh podesim na vecu brzinu? Trenutno je na manjoj.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto ne rece ranije da si sipao Rosu? Ona spada u niskomineralne vode i ima znatno nizu tvrdocu od prosecne srpske cesmovace. Zapravo, tvoje ribe bi bolje zivele u Rosi, ali na duze staze tim puzevima je potrebna tvrdja voda ciji pH je reda 7-8. Nemam pojma sta se desilo u tvom akvarijumu, ali ocigledno je splet nesrecnih okolnosti koji je bio poguban za puzeve. Nije ni bitno preterano, bitno je da na dalje obratis paznju na sve te zafrkancije, ako zelis da svi stanovnici zive srecno i dugovecno, a to u tako malom akvarijumu uopste nece biti lako. No, potrudi se, naucices svasta.
Pod terminom 'poradi na filteru' sam mislio da ga zamenis za neki veci, bolji,... Smile
Pumpu mozes da pojacas ako to ne pravi preveliko komesanje vode i prskao okolo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License