Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puklo dno na starom akvarijumu. Moram da pravim novi. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što iz naslova vidite, danas mi je, posle pranja, prslo dno na akvarijumu. Sreća što sam bio u sobi, pa sam brzo reagovao i amortizovao štetu. Samo par litara se prolilo na parket i veći deo sam uspeo da skupim, tako da se (za sada) parket nije podigao, a i ribice sam spasio. Trenutno su u filteru, od 12ak litara.
E sad, planiram da napravim novi, pa mi treba par saveta.
Staklo će biti od 6mm, zapremina bi hteo da bude 60-80 l. Da li je to bezbedna litraža za 6mm? Kako je bolje (što se bezbednosti tiče), da bude uži/višlji ili širi/niži? Koje bi mi vi dimenzije preporučili (u okviru zadate litraže)? I da li su potrebna neka ojačanja i kakva (skica bi pomogla)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 1:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj predlog 70x 30 x40 to je 84l. Sto se tice stakla stranice mozes od 6 mm a za dno bih ti preporucio 8mm nisu potrebna ojacanja jer je visina 40cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta mislite o 65x27x40 (dxšxv) + spoljni filter 15x27x40? Dužinu mi diktira stočić, a za širinu, staklorezac mi kaže da ne idem preko 30, dok za visinu kaže da nije problem 40.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti tabela sa standardnim dimenzijama i potrebnom debljinom stakla.

Image

Veoma je vazno da se drzis nekih propisanih mera akvarijuma a zbog daljih koraka tj opreme.
Ako se ipak odlucis za neke svoje mere, onda sve korake isplaniraj odnosno isplaniraj sta ces koristiti od filtracije do osvetljenja ( u detalje ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nikouro. Na koje korake si mislio?
Planiram da uzmem potapajuću pumpu od 300/400 l/h i grejač od 100 ili 200w, videću šta mi preporučite. O rasveti nisam toliko razmišljao, ali najverovatnije štedljive sijalice, jer ne mogu da se bakćem s neonkama.
A nije li problem da i dno bude od 6mm, ali sa ojačanjima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako budes zalepio akvarijum odnekih 200-250 litara, ta pumpa bice ti slaba. O grejacima shvatio si poentu.
E sad , zamisli sve to sklopis i treba da osvetlis akvarijum od 60 litara a ono pod haubom nemogu da stanu neonke od 18 w, koje su dugacke 59-60cm.... o tim detaljima ti pisem.
Znaci moras da imas prestavu al bukvalno o svemu i svim detaljima, kako kasnije ne bi lupao glavu o zid ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;moji ak su od 6mm.duzina96visina30 i sirina45toje oko120litara;a ovaj sto ti zelis moze 80duzina 40visina i30...tosu lepi ak a za dno isto 6mm.samo kad budes stavljo kamenje stavi stiropor ispod svakog kamena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zasto bi stavljao stiropor u ak????? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bude stavljao teze kamencine u aq obavezno se stavlja stiropor ispod njih,pod pretpostavkom da nema pesak u podlozi.Ako je u pitanju kvarcni sljunak (5mm), kamencina moze vremenom utonuti u podlogu i izvrsiti veliki pritisak na dno preko par zrna sljunka(veliki pritisak na maloj povrsini-zrno sljunka).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Uto Jan 04, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo jongi toje taj odgovor jer jasam uvek stavljo stiropor ispod kamenja jer je kamen tezak ako stavis stiropor ispod kamena ne boj se za dno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License