Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa i kiseonik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeljkoTal




Registrovan: 18 Feb 2022
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2022 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

posto sam nov imam par pitanja u vezi pumpe

Imam akvarijum od 36 l i imao sam neku bzv pumpu koja ke slabo radila i akvarijum se uzasno prljao dva dana posle menjanja vode. Sada sam uzeo novu pumpu u pet centru gde su mi rekli da takodje nakacim na nju crevo kkoje ide napolje da bi pumpa rasprsivala i pravila kiseonik

Meni deluje da je to suvise jako izbacuje i bukvalno kao da je mlaz prejak i
jako je bucna

Pumpa je Atman AT F303 pa ne znam da li je ona suvise jaka za akavrijum od 36 l i da li taj jak mlaz moze da smeta ribicama i da li moze nekako da sw smanji ta snaga duvanja

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2022 12:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2022 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije naodmet nije da treba. Zavisi kako si postavio pumpu. Buka koja nastaje usisavanjem vazduhatj. koju pravi venturi se lako rešava. Kucaj u pretraživaču "diy protein skimmer silencer". Ne treba ti puno parce silikonskog creva, plstična čašica i 5min slobodnog vremena da napraviš. Videćeš postaće skoro necujana pumpa sa tim dodatkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pumpa Sicce ili Atman chaosad Filteri i pumpe 5 Pon Jan 27, 2020 11:28 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License