----------------------------------- chaosad Pon Jan 27, 2020 11:28 am pumpa Sicce ili Atman ----------------------------------- poštovane kolege dali neko koristi vodenu pumpu za prelivni filter Atman 102 ili Sicce micra,kakva je što se tiče buke vibracija,krčanja. Imam atman 302 koja krči iako je potpuno čista i uglancana tako da na metar od glave noću je nepodnošljiva i nemože da se spava pored nje pa moram nešto drugo da uzmem.najviše me zanima iskustvo sa Sicce da li je bolja i vredi duple razlike u ceni? ----------------------------------- Peku Uto Jan 28, 2020 1:24 am ----------------------------------- Imao sam 301 303 i 304 sve su bile, tj još uvek su jako tihe pumpe. Da li si sigurn da ti zvuk dolazi iz pumpe a ne cevi. Cevi su obicno čvrste vibriraju i prave zvuk, ako dotaknu staklo prave zvuk, kabal isto hoće zbog vibracije kada je zategnut i dodiruje nesto... Da li vibrira kada ti je u ruci? Pokusaj da osetiš da li se drma nesto unutar pupme ili se trese cela pumpa. Prvo je nepopravljivo jer znači da je loše zalivena. Drugo mozda samo trebas da bolje pozicionirš rotor, mozda ima neko ispupcenje na propeleru ili ti fali gumica pa osciluje. ----------------------------------- Lenji Lisac Uto Jan 28, 2020 5:49 am ----------------------------------- Slazem se sa Pekuom moguce da je do bas te pumpe tj nesto od navedenog neki kvar, jer kod mene je proslo 10ak ako ne i vise atmana sto novih sto starih samo sam sa jednom 103 imao problem propeler nije lepo legao u fabrici i ta pumpa je zamenjena jer je bila pod garancijom i evo je funkcionise vec skoro godinu ipo dana bez prestanka, samo se zubor vode cuje koji pravi na povrsini. ----------------------------------- chaosad Uto Jan 28, 2020 11:10 am ----------------------------------- Hvala svima imam ja 301 ona je tiha samo ono od vibracije ujednačeno zujanje a ova 302 ima još dodatno neko krkljanje čak i kad je držim na sred vode u ruci i ništa ne dodiruje, i ako je skroz čista i izleda sve glatko i ispravno nešto je sa tim modelom problem.Drugačije su dizajnirane iznutra 301 ima neki poklopac preko impelera pa onda kućište preko a u 302 nema taj poklopac nego odmah preko plastični poklopac pa možda više trese i vibrira taj poklopac.vratiću je na reklamaciju nego nisam siguran šta da uzmem od malo jačih,verovatno ću da probam 102 i ona izgleda iznutra kao 301,pa će valjda da bude ok imam i hang on 400 i ona normalno vibrira nije bučna. ----------------------------------- chaosad Uto Jan 28, 2020 11:16 am ----------------------------------- evo sad sam gledao ostale 303,4,5 sve imaju taj poklopac koji drži osovinu kao i 301 samo ova 302 nema definitivno je zbog tog više landara impeler ----------------------------------- Bojan95 Uto Jan 28, 2020 3:47 pm ----------------------------------- Evo sad sam ja isao da oslusnem svoju pumpu. Imam bas tu at102. Iskreno cuje se to neko krkljanje kad priblizis uvo. Nije to neko ujednaceno zujanje. Pored nje na tom akvarijumu je atmanov kanister i on ima to pravilno zujanje, a ovo je vise kao neka blaga i tiha kombinacija zujanja i krkljanja. Taj akvarijum je u hodniku i u normalnim okolnostima kad prolazis pored akvarijuma ili sedis ispred njega to se ne cuje. Cuje se kad se bas fokusiras da cujes. Tu pumpu bih i ocenio kao tihu. E sad da l bi se culo nocu kad spavas na metar od glave nisam siguran. Moguce da bi se culo.