Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa za vodu - nastavci i povezivanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde sta ide? Sta za sta sluzi?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mezzano na taj nastavak sto ti je u pumpi se namontira crevo a u crevo prelivna cev (koja gura cistu vodu u aq. Ostali nastavci imaju druge namene npr taj sa malim cuculjkom sluzi da se ubacuje vazduh. a ovo sa crevom nzm za sta sluzi (mozda nesto za fontane jer je ova pumpa i za fontane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da namestim da mi izbacuje i vazduh za rasprsivac i da gura vodu? Probao sam sa onim nastavkom sto ima racvu, ali tada ne izbacuje vazduh, a ni vodu ne gura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar niko ne zna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u principu sa razlicitim nastavcima (razliciti fi) deblje ili tanje crevo ili cev.
nastavak sa crecetom se postavlja za mesanje vode, ali jednostavno skines cep i na njega nakalemis vazdusnu pumpu da gura vazduh unutra.
to je sve, sto treba da uradis, ako to zelis naravno. prosto duni u crevo da vidis kako izgleda pre svega dok pumpa radi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo, bez vazdusne pumpe ne moze?

Drugo, trenutno mi je na pumpi nastavak koji je uokviren crvenom bojom, a u njega je ubaceno ono tanko "obicno" silikonsko crevo (kao za vazdusne pumpice), a ono dalje u prelivnu cev (slikacu kasnije, pa cu okaciti sliku, da bude jasno ono o cemu pricam) i cini mi se da je protok dosta mali. Ne primecuje se razlika u podesavanju regulatora na pumpi.
Probao sam malo pre sa sirim nastavkom i debljim crevom (koje mi sluzi za istakanje akvarijuma) i preko njega voda ide kao luda. Vidi se velika razlika izmedju najjaceg i najslabijeg protoka. Ima li u akvaristickim radnjama neko mekse silikonsko crevo, nalik onom tankom, jer je ovo sto ja imam za istqakanje (vagres crevo) dosta kruto, pa ne mogu da ga savijem kako mi odgovra.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako povezi nastavke



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam tako, doduse stavio sam rasprsivac na kraj, umesto ovog plasticnog nastavka, ali se nista ne desava. Ne izbacuje ni vodu niti vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jel' mislis da ce da usisava vazduh kroz strujni kabl? Smile
To crevo ide van vode, a plasticni nastavak koji si zamenio sluzi za regulaciju kolicine vazduha koju ce venturi uvlaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Blue"]Pa jel' mislis da ce da usisava vazduh kroz strujni kabl? Smile

E ova ti je dobra Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam ovako uradio
Plavo je crevo odredjene dedbljine jer je moja prelivna cev iste debljine kao nastavak u pumpi a previse debela da ide odmah u pumpu
prelivna cev je crveno
Inace koristio sam nastavak koji je na slici u pumpi

Image
A ne moze da ubacuje vazduh bez vazdusne pumpe sto rece blue Very Happy
Blue ::
Pa jel' mislis da ce da usisava vazduh kroz strujni kabl? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, moze, samo crevo mora da bude van vode i da se dobro 'podesi' onaj crni nastavak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pazi taj prvi nastavak sa tvoje desne strane do pumpe stavis u ovu potopnu pumpu taj siri deo ubacis u otvor,
na tom nastavku ostaje ti onda taj srednji otvor i taj najmanji otvor vrlicine crevceta koje imas zadje u nastavcima na slici krajnje levo,
e u taj najmanji otvor stavis crevo nataknes,i sprovedes kraj crevceta ono crno sto se nalazi na njemu na vazduh tj van vode,
a na onaj srednji otvor stavis crevo koje ce da prebacuje vodu iz filtera u akvarijum .

to je potopna pumpa koja se stavlja cela u akvarijum tj pod vodu samo crevo koje uzima atmosferski vazduh stoji van vode pored creva u koje sam apotopna pumpa pumpa vodu i ta voda dospeva u akvarijum.
e ako to ne radi onda kupi pumpu za vazduh i ubaci u filter tako ce se voda bagatiti kiseonikom a potopna pumpa ce da tu preciscenu vodu zajedno sa kiseonikom iz filtera prebaciti u akvarijum

e ako ovo ne razumes neznam sta ces

e ako pmpa ne pumpa vodu onda ne radi zato promeni je ,imas tri nastvka u zavisnosti od poprecnog preseka creva imas dva nastavka na parketu pored pumpe i creva ,a treci nastavak je u izlazu pumpe mozes ga izvaditi i menjati ako hoces, i imas crevce sa crnim zavrsetkom koji sluzi zaregulaciju vazduha koji vuce u pumpu i tacka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje zbog ličnih preuzimanja Drevni Zmaj Razno 0 Pon Jun 13, 2022 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License