Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puz amazonac mi jede biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Kao sto glasi tema, puz amazonac mi jede biljke, tj nisam siguran da ih jede ali ih unistava svakako.
U pitanju je Cabomba caroliniana, dok druge ne dira (ili ne moze da slomi grancice ili ih ne jede). Slomljene grancice plutaju po povrsini.
Da li je to normalno i ako nije, sta da radim?
Hvala

Image

Image

ova desno Cabomata je nova ubacena da vidim da li ce i nju da dira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 1:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jede i anubie, bukvalno sve biljke, nego mu se ta zasada najvise svidja pa ostale ne dira, iako mu budes davao bareno povrce mozda se malo smiri, ali to je kratkog veka, botie takodje znaju lepu stetu da naprave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amazonac, veoma divan puz ali treba voditi vise brigu o njemu nego o ribicama. To sto jede nije nista cudno, ima da jede i nece prestati dok ti sve ne pojede trenutno ti jede trule delove na biljkama gde ce poceti i cela biljka da truli, ako zelis da ih gajis nikako mekano i sitnolisno bilje u isti akvarijum. Imaju veoma jak apetit. Probaj sa kuvanom blitvom i/ili krastavcem. Iz licnog iskustva ti pisem jer sam ih ja sa time hranio non stop i nije bilo nikakvih problema, samo moras da nadjes balans koliko smes da ubacis u akvarijum da ne zagadjuje vodu a da im je uvek na dohvat ruke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ovako imam akvarijum 40 l u njemu kozice mikro razbore i puzeve dunavska nerita 15----amazonce 20.... maleziske nemoguce izbrojati vise ima njih nego podloge skoro delio davao ali ih ima !biljke nana mahovina kripte mikrosorum 2 vrste niko nedira biljke !ali breno povrce je obavezno 2-3 puta nedeljno puzevi kupljeni kao mali sad su oho ho imam i njihove malce zato im i neznam broj !to je neko moje iskustvo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Ja pitah prodavca dal jede biljke, on rece nikako, ali prodavac je prodavac, ko da mu veruje. Kolko bih trebao, otprilike, da im ubacujem barenu sargarepu, imam 2 puza.Ne bih da ih izbacujem, odlicno mi ciste podlogu i delimico staklo. I da li nerite jedu biljke takodje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2016 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacuj onoliko koliko im je dovoljno za velicinu na kojoj su, tu moras kroz par dana da testiras da bi saznao tacan odgovor. Nerite ne diraju biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License