Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puz jabucar (Amazonac) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bibby
Akvarista



Registrovan: 02 Apr 2012
Poruke: 27
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CubanRastaman ::
Baia ::
Puzevi amazonci jedu mladj riba. narocito u periodu kad mladj tek propliva i jos uvek voli da se odmara na dnu gde puzevi ordiniraju. Gledao sam kako pridje polako, besumno:) (stalker) i cim joj nagazi na rep tu je kraj, riba vise nema sanse da se izvuce. Od tada ih ne drzim u mresnom akvarijumu iako ih smatram za najbolje komunalce u akvaristici. Nisam primetio da jedu bilo kakve alge (osim braon alge) ali svu vrstu organskog otpada konzumiraju i pretvaraju u lako ''usisivu'' materiju.


Danas kad sam pogledao u akvariji vidim malog ancistrusa (1 cm možda i mrvicu manji) ispod puža jabučara. Prvo sam mislio da se zavukao ispod njega, ali kad sam bolje pogledao vidim da ga jede. Ka sam ga isčupao, već je bio mrtav


Meni se desilo slično, ali je anci bio dosta veći. Videla sam samo rep kako viri iz puževe kućice Shocked Na sreću uspela sam da ga izvadm... Ostao je bez bočnih peraja i pola repa, ali je preživeo i živ je i danas. Tako da je anci preživeo puža, ali puž nije preživeo mene Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2013 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko sta bi ovo moglo da bude,i o cemu se radi?
Prvi put se srecem sa ovako necim.
Odjedanput se pojavilo ovo i kada sam ja mrezicom krenuo da uhvatim puza to se izduvalo kao balon neki i ispustilo baloncice vazduha i posle toga splasnulo kao isti kad se izduva.
Puz je ziv,ne vidim tu kesu vise,i krece se.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mu nisi davao kuvani pasulj? Laughing
Amazonci su poznati po tome da pridju do povrsine vode i usisaju malo vazduha, mozda je ovaj tvoj to uradio. Nemoj ga dirati ako se ponovi, da ga ne povredis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha,pa znas kako imao je na meniju tavce na gravce Very Happy
Ovaj nije prisao povrsini u tom trenutki,jednostavno je bio na dnu i sve bilo ok,i dok sam se okrenuo on ovakav.
Nema ga vise uginuo,bio ziv dan i po posle ovoga i eto...
nikad nisam video ovako nesto kod amazonaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko im treba da se počnu pariti,pošto su dosada dostigli veličinu od jedno 3.5-4 cm.I kako da se razlikuju polovi?Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na sve to je vec odgovoreno u ovoj temi par puta, samo se malo vrati i procitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu,pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mish
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2013
Poruke: 52
Lokacija: Bar,CG

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 4:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo citam ovu temu cijelu noc ali nikako da nadjem sta me zanima konkretno pa ako neko moze da mi kaze
s obzirom da su mi se amazonci okotili tj izlegli se iz prvog grozda i ima ih grdiiiloo i jako su sitni a imam jos grozdova i non stop ih kace
zanima me kako da sad cistim podlogu posto je inace usisavam da ne usisam i njih ??
inace ih drzim u malom akvarijumu zajedno sa malim ciklidima koji su se isto skoro izlegli .
i dali je potrebno dodatno hraniti male ili je dovoljno to sto pokupe ostatke od hrane ciklida
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili stavi neku mrezicu na usisivac ili ih posle usisavanja povadi iz usisivaca.
Ne moras ih dodatno hraniti ako dovoljno hrane ostane na dnu kad hranis ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja redovno usisam gomilu raznih puzeva (najcesce malezijce) i posle ih samo vratim nazad u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mish
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2013
Poruke: 52
Lokacija: Bar,CG

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kojom brzinom oni otprilike rastu ...tj kolki ce bit za mjesec dana ili dva i kolko im treba da prorastu veliki tj spremni da se pare Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da tu nema pravila. Ja sam jednom imao dva komada od oko 1cm. Posle 3 meseca su poceli da se pare. Za ta tri meseca, jedan je dogurao do 4cm, a drugi jedva do 1,5.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite o tome da ubacim desetak komada u vrno jezerce sa gupijima preko ljeta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze da funkcionise,ako nece voda prokuvati na suncu Smile
a i postojirealna mogucnost da izbegnu odatle posto oni vole da izlaze van vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo jesenjih novina kod mene ...

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ljubicasti amazonac i kozice somit Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Nov 18, 2016 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amazonac sumi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 19, 2016 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puz amazonac mi jede biljke J-Bone Početak u akvaristici 5 Pon Avg 29, 2016 1:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License