----------------------------------- Spavalica13 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) saveti razmnozavanje ----------------------------------- Pozdrav, imam par pitanja u vezi ove dve vrste puzeva. 😊 Zbog problema sa barskim puzevima ,uzela sam 7 Helena puzica velicine par milimetara. Sad me zanima koliko brzo rastu i koliko im je potrebno da narastu bar do 1cm , jer su sad baas jedva primetni na podlozi i koliko ce sad tako mali biti efikasni u "poslu". Takodje me zamima njihovo razmnozavanje. Cula sam da se bas tesko razmnozavaju, kod nekoga hoce kod nekoga ne, koja je podloga potrebna ,temperatura itd? Volela bih bas da predjem na visi nivo bar u razmnozavanju puzica😅 I pitanje u vezi Amazonaca : Imam 5 malih bas jabucara i posto ne smem sa helenama da ih stavim, stavila sam ih u pomocni akvarijum od nekih 10tak L, ali bez vazdusne pumpe i filtera, jer nemam dupli. Sad me zanima mogu li oni tako opstati, u tim uslovima ili moram menjati to? Talodje me zanima i njihovi zahtevi za razmnozavanje koji moraju biti. Hvalaa vam punoo na izdvojenom vremenu i pomoci😍