Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ..puzevi nestaju bestraga :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..ovako,radi se o obicnim barskim puzevima al meni mnogo bitnim za moj akvarijum,jer mi higijenu besprekorno odrzavaju! E sad,u poslednjih mozda pola godine sam primijetio da im se broj naglo smanjuje,i da vise nema malih tek izlezenih puzeva niti onih jajasaca nalijepljenih po staklu,ostalo je mozda 10-ak vecih jedinki!
Nisam u akvarijumu ubacivao nista novo,niti ribe niti biljke, a od riba imam Chery,Trihogastere,par Ancistrusa,Coridorase,nekoliko Tetri, i par bogami povecih Torokatuma koji su mi glavni osumnjiceni!
Volio bi da mi neko kaze kako opet da povecam populaciju puzeva i ko od doticnih riba moze biti krivac!
Hvala..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 12:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ne verujem da ih bilo šta jede od navedenog. Torokatum je tipičan som, uglavnom jede ostatke hrane sa dna.
Jedino da imaš helena puževe i botije pa da ih nešto pojede.
Mišljenja sam da na njihovu populaciju najviše utiče hrana, manjak hrane i smanjuje se broj, višak hrane i razmnožavaju se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nemaš planariju u akvarijumu?Ta ume da počisti puževe,a pogotovu barske..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Torokatum jede puževe. Moji su ramshorne tamanili tako što su ih gurali po dnu dok ih ne sateraju uz staklo ili kamen a onda ih mrcvare dok ne uzmu šta su hteli. Mislim da sam negde na forumu to i pribeležio.Kućice od puževa nisu bile skroz prazne jer ovi valjda nisu mogli sve da isisaju pa su tako ostaci trulili u akvarijumu. Ako imaš praznih kućica izvadi i pomiriši, ako smrdi to je to.
Retko sam viđao torokatuma u akciji, delom što nisu isključivo pužojedi kao botije a delom što su najaktivniji po mraku, ali sam viđao.
Aj ko je pri kompu i ne mrzi ga nek malo pretraži, mene ovaj moj zte izludi pri takvim egzibicijama, siguran sam da sam to negde napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga


http://www.akvarijum.org/forum.....=torokatum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..nemam planariju u akvarijumu,samo ribice koje sam naveo!
Moguce da je Torokatum,jer je bas porastao,ja ga do sad nisam vidio al opert sigurno on ne glodje jajasca sa stakla kojih uopste nema!?? Istina je da sam malo smanjio prehranu ribica moguce je da je to,pojacat cu pa da vidim hoce li se sta desit! A torokatuma cu se jerovatno otarasit,porasli su brate dosta,a jesu li dobri komunalci jesu,nista za njima ne ostaje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Torokatum ne da ih jede nego ih tamani i to bas barske.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..odlicno,znaci od danas ima da ih nema Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License