----------------------------------- sijamski borac Sre Okt 26, 2011 2:17 pm Puzic u akvarijumu.. ----------------------------------- Pojavio mi se jedan mali puzic onaj braon obican u akvarijum i ja sam ga prebacio u akvarijum kod malaca jer je to ok ili je stetan? ----------------------------------- LakiNena Sre Okt 26, 2011 2:19 pm ----------------------------------- To je obican barski puzic.On nije nesto preterano koristan ali nije ni stetan.Ostavi ga kod malaca lepo ociste staklo.Pozzz PS-Ako ih ima jos razmnozavace se zato ih povadi a ovaj jedan nije smetnja.... ----------------------------------- Biohazard Sre Okt 26, 2011 2:20 pm ----------------------------------- Nije stetan samo sto se kote kao ludi pa ces morati non stop da ih cistis. Ja sam isto dobio jednog sa biljkama i sada ih ima preko 20 i vise a ima i dosta jaja na listovima biljaka. Ali svakako stetni nisu. ----------------------------------- sijamski borac Sre Okt 26, 2011 2:25 pm ----------------------------------- Ok.. Ima ona ribica koja ih jede rece mi cale sad skoro ne znam kako se zove.. a ovaj jedan se stvorio ne znam odakle, jer sam ih izbegavao.. ----------------------------------- LakiNena Sre Okt 26, 2011 2:36 pm ----------------------------------- Zove se Botia.Nemoj da pustis da ugase jedan mali zivot.Pusti ga kod malaca.Sve sto ne pojedu sa dna ce on! ----------------------------------- sijamski borac Sre Okt 26, 2011 3:08 pm ----------------------------------- E da bas tako.. Ma necu nego ako se namnoze malo vise u glavnom akvarijumu.. ----------------------------------- Fiber Sre Okt 26, 2011 8:32 pm ----------------------------------- Kontrolisi populaciju puzeva, kad primetis da ih ima puno ti ih vadi rukom. Nisu neki preterani pomagaci, al nisu ni stetocine, ako nista barem ce da jedu ostatke hrane koja padne na dna. ----------------------------------- Kralj Ned Nov 13, 2011 11:35 pm Re: Puzic u akvarijumu.. ----------------------------------- Ako imas vise puzeva u akvarijumu mogu da pocnu da ti jedu bilje.Ja ti ih ne nebih preporucio! ----------------------------------- Vladimir27 Pon Nov 14, 2011 11:37 pm ----------------------------------- i kod mene je jedan pre neki mesec dana dosao sa biljkama,i sad ih ima mnogo.Kote se kao ludi...Uskoro planiram menjati komplet vodu,pa se nadam da ih nece vise biti... ----------------------------------- Fiber Uto Nov 15, 2011 12:50 am ----------------------------------- Najbolje sredstvo protiv tih puzeva su ti Botie, ili Helene. Ovako ces ih tesko odstraniti, ako bi pobio sve koje vidis verovatno bi ti ostala jajasca ili bebe. Dovoljan je jedan i eto ti gomile za mesec dana.