----------------------------------- Gangster Čet Nov 17, 2016 10:55 pm ----------------------------------- Napamet sam racunao i moram prekontrolisati, ali racun bi trebalo da ti je sledeci... Sadrzaj kesice (15g FeDTPA ili ti 1,65g Fe ako je tacan podatak da je Fe 11% od ukupne mase, a verujem RF, a i mrzi me da trazim molarne mase po netu) rastvoris u 1L, ja ti prepirucujem destilovane vode (imas na svakoj pumpi). Najbolje je da kupis litar dest vode, otvoris flasu, prespes u neku drugu posudu polovinu vode, u ostatak vode u flasi sipas sadrzaj kesice, zatvoris cep, energicno muckas dok se ne rastvori, zatim u flasu vratis ostatak vode koji si presuo u drugu posudu, zatvoris i ponovo promuckas. Rastvor je spreman za upotrebu. Doziranje: 6 ml ovog rastvora na 10L akvarijumske vode ti daje ~ 1mg/L Fe To znaci da npr za akvarijum od 100L treba dodati 60ml rastvora. Ne znam koji sistem doziranja koristis, moja preporuka ti je da potrebnu dozu podelis na dve ili cak tri doze. Npr za akv od 100L potrebna doza je 60ml, podelis u tri doze, znaci po 20ml, i to dodajes pon, sreda, petak. U nedelju 30% zamena vode, pa od ponedeljka opet... E sada ovo je preporucena konc Fe u akvarijumu, mislim na 1 mg/l, ali nije univerzalna i ne treba je se slepo drzati. Svaki akvarijum je prica za sebe i od kolicine biljne mase zavisice ti i potrebna kolicina Fe. Krenes od ovoga pa po potrebi korigujes, odnosno smanjis ili povecas dozu po potrebi... Treba malo vremena dok ne utvrdis pravu dozu za svoj akvarijum. Pozdrav