Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rainforest Hranljiva podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam na forumu a i takoreći relativno u akvaristici.

Kao što naslov kaže pa kakva su vaša iskustva sa ovom podlogom i jedno pod pitanje isto u vezi ove podloge ( pitanje može da bude početničko ali isto tako je razlika u iskustvu podloga ), citiram opis "Prvih mesec dana dok se podloga hemijski ne stabilizuje vršiti česte izmene vode, oko 50% na 3-4 dana. U ovom periodu izbegavati unošenje riba, dok se biljke mogu posaditi odmah po formiranju podloge." e sada mene interesuje da li je potrebno ispoštovati ovo pravilo od mesec dana ako planiram da ubacim oko 70% akvarijumske vode ( od 300l akvarijuma ubacio bi 200l stare vode iz tog akvarijuma ) i sačuvao bi korisne bakterije u filteru.

Malo objašnjenje glavnog pitanja i pod pitanja.
U prvoj postavci imam hranljivu podlogu ( ne želim da reklamiram proizvodjača ) i u početku nekih 2-3 nedelje javljala mi se samo plesan na površini peska ali amazonac je sve to lepo pojeo Smile , podloga se ispostila pa želim novi setup drugačiji, sačuvao bi kao što kažem vodu i bakterije u filteru, imam oko 70 ribica i gomilu bilja, nemam gde sa ribicama da bi čekao to neko odredjeno vreme dok se stabilizuje akvarijum, malo sam se raspitivao i skoro svi mi savetuju da kada već imam vodu iz akvarijuma i bakterije u filteru da mogu odmah nakon setupa i naravno slegnuća od nekih 1h ubacivati bilje i ribice, vaše iskustvo i savet?
Hvala svima i izvinjavam se ako je neko pitanje offtopic ali smatram da je povezano upravo i sa podlogom.
Svako dobro. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz mog iskustva tj. ja imam tu podlogu u jednom svom akvarijumu mogu da kazem da sto se tice biljaka pokazala se za sad veoma dobra.
Doduse, ja sam ispostovao taj njegov savet jer je to meni bio akvarijum koji sam tad i formirao. Sta znam, moje licno iskustvo za sad je pozitivno.
A sto se tice tvog drugog pitanja, da je kod mene slucaj ja bih stavio ribice posle odredjenog vremena tj. cim se voda malo stabilizuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim rainforest podlogu, kada sam postavio podlogu usadio biljke, vratio vodu i ribice, menjao vodu svakih 7 dana, a mislim da sam posle ubacivanja podloge prvi put menjao vodu posle 3-4 dana i posle na 7 dana. I eto hvala Bogu sve u redu. Tako je kod mene bilo, e sada ti sam vidi sta ces, ne bih da snosim odgovornost ako se nesto desi. Smile najbolje vidi sa rainforest-om.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja koristim podlogu RF i zadovoljan sam. Cak sam i dodavao mikro i makro elemente isto RF.
Ako ce te mrzeti da menjas vodu svakih 3-4 dana onda stavi podlogu u kofu sa vodom da odstoji 1 mesec i tu menjaj vodu kad se setis. Tako ce se ispostiti malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedno malo glupo pitanje,a gde dobaviste tu podlogu i sta ona sadrzi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh koleginice, nema glupih pitanja, samo glupi odgovori i evo ga jedan:
Na vrhu stranice postoji crni pravougaonik sa zelenim slovima RF i tamo ćeš saznati to što te interesuje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rainforest Uros Kg Razno 2 Uto Jul 20, 2021 7:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License