Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ramirezi -savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim ljubiteljima ove vrste !
Da li ova vrsta moze da opstane u mom akvarijumu,znajuci da je veoma osetljiva na parametre vode.?
Akvarijum je od 180l,podloga zemlja terra magma i kvarcni pesak.
Stanovnici tri mala skalara,albino ancitrus,pande corydorusi,serpa tetre.
Polu ubiljen akvarijum...co2 diy...Ne posedujem uredjaj za merenje parametara vode...
Pojavili su se u prodaji srednje velicine,pa su me svojom lepotom privukli...
Ne zelim da ih mucim ,ako ne mogu da opstanu u tim uslovima ( u pitanju je jedan par i bez mresta ) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 12:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez problema, nece se maltretirati sa tim vrstama riba, mogu samo oni da terorisu druge ali nista osbiljno, mozda samo malo jurnjave u vreme mresta, miroljubive su one ali da napomenem, dobra ti je i litraza samo, koliko riba imas ukupno? Ako ih imas previse, nemoj i ramireze da stavljas, bolje neke ribe zamenji njima, recimo skalare posto rastu veliki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne može niko na osnovu toga da ti kaže da li će opstati ili neće. Čak i da imaš izmerene parametre i da oni načelno odgovaraju toj vrsti može da se desi da zbog nečega ne opstanu. Razlika je i u samim ribama i njihovim pređašnjim životnim uslovima. Moj ti je savet da pokušaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tri skalara,serpa tetre koje su malo agresivnije 5 kom,neon black tetre tri kom,crvenooke tetre 5 kom,zebrice crvene 5 kom,tri sijamska algara,jednog albino ancija,dve pandice muljasa,dva trihogastera lerria...
ukupno 29 ribice...
brine me podloga-zemlja,
ne znam kako ce se ponasati sa ancijem,sijamcima i tetrama serpama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se navedenih uslova tice, nemas problema, mogu ramirezi.
Jedino sto treba da imas na umu je da im priredjujes sto manje stresa - znaci odrzavaj kvalitet vode na nivou (redovne izmene) i sto manje prckanja rukama po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vas savet,koliko mogu zenskih primeraka da stavim sa muzijakom.Samo jednu ili mogu i vise?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes vise, muzjak ce izabrati i izdvojiti jako brzo jednu sa kojom ce se mrestiti, ostale zenke ce taj par terorisati, ovo pricam iz licnog iskustva... Jedini problem mogu praviti sijamci, meni su jednom u nedostatku hrane pobili 3-4 pande i skinuli su 2 ramireza, nisu imali hrane pa su se kacili na ribe tokom plivanja i jeli njih... Zvuci glupo ali uhvatio sam ih na delu cak sam ovde negde na forumu okacio temu sa slikama kako je to izgledalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je sto nisi tada zavlacio ruke u vodu- mogle su samo kokcice da ostanu ! Very Happy
Ribice kanibali Twisted Evil Twisted Evil
Salu na stranu,znaci,skalare nece da diraju,sa ancitrusima i muljasima - na distanci,
a ako uzmem dva para ili muzjaka i vise zenkica,par ce maltretirati ostale zenkice i ukucane Velikog Brata ?
Savet bi bio-koji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par nece maltretirati nikoga ko im ne smeta. Kada su spremni za mrest, samo ce braniti svoju teritoriju i to je to. U dovoljno velikom akvarijumu nece biti problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu. Imam akvarijum oko 90 l u njemu neonke 10 kom i ksifo 5-6 kom i ostali algari i komunalci.
Čitao sam da su ramirezi dosta osetljivi a hteo bih da uzmem jedan par ili Ramireza ili Nanakare anomale.
Kao relativnom početniku šta bi preporučili ? ili nešto treće od patuljastih ciklida u zajdničkom srednje ubiljenom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji ramirez, imas ih vise vrsta, jel oni mali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, mislio sam na Papiliochromis ramireza ili ako je manje osetljiva Nannacara anomala.
Jer sam čuo da su ramirezi dosta osetljivi na bakterijske infekcije, a čitao sam i ovde po forumu da su i neki iskusniji članovi imali poteškoće sa gajenjem ramireza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jednu zenskaru a momak je narucen. Akvarijum je 126l a u njemu imam jos tetri,xifosa,gupi,moli,kori,anci,neonki i nemam nikakvih problema.

Ako lepo odrzavas akvarijum neces imati nikakvih problema.

Kod mene se zenkara lepo ponasa, jede, pliva, voli da ode medju travu, prija joj tu Very Happy

A riba kao riba je prelepa, meni kad je obasja sunceva svetlost ima rep ljubicaste boje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da riba je prelepa ali me brine to što su dosta osetljive pa se zato dvoumim između ove dve vrste, hvala na podeljenom iskustvu, najviše mi znače takva zapažanja iz ličnog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nannacara anomala je sigurniji izbor. Ramirezi inače kratko žive ako im se ne obezbede njima potrbni uslovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License