Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ramirezu naduveno oko Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam primetio da je jednom muzjaku ramireza naduveno jedno oko. Tj, nije bukvalno naduveno, vec izmedju oka i glave sada postoji neka crvena izraslina oblika polulopte... Nisam primetio nikakve promene u njegovom ponasanju, normalno pliva i jede. Sve ostale ribice su ok. Sta moze da bude u pitanju?
Hranim ih jednom dnevno tetra discusom, 2 vrste dajaninih listica i dajaninom spirulinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 12:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda samo obicna infekcija,a mozda i ne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladica Arsic ::
mozda samo obicna infekcija,a mozda i ne...

A možda je bakterija ili su paraziti ili je možda virus a možda se prejeo........
Molimo Vas da se uzdržite odgovora u deli Bolest ako niste sigurni u to što pišete ili dajete netačne ili polu-tačne informacije, svaka Vaša brljotina može da znači u krajnjem slučaju uginuće a to nikako ne želimo.
Ovako napamet teško možemo da odgonetnemo, postavi fotku da bi videli o čemu se radi. Ramovi su dosta osetljivi i može da bude dosta toga pa je ovakva procena naslepo totalno nezahvalna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reve ako je vezano za pricu oko mutne vode onda je bakterijska infekcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mom ramirezu,je oko bilo kao kliker ,ali zivi vec tri meseca tako i normalno se ponasa.Pokusavao sam da ga lecim sa svim i svacim,ali ne vredi.
Mozda se povredio,a mozda i ne ko ce znati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam da ga slikam, ali ne vredi, ne miruje ni na sekund. Zato sam i probao da dam sto detaljniji opis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MOja preporuka da ga izdvojis u poseban akvarijum da ne bi zarazio i ostale stanovnike. Misljenja sam da se nece izvuci jer sam nekad imao isti problem sa svojim ramijem koji se nije izvukao i pored lecenja.
Kao sto znas, ramiji su veoma osetljivi na promenu parametara vode, temperature, stresa , itd pa samim tim i veoma lako oboljevaju od svakojakih bolesti.
U svakom slucaju mozes pokusati da ga lecis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo izgleda sve gore i gore. Da ga izdvojim negde - nemam... Sto se tice parametara vode, siguran sam da se nista nije menjalo bar 3 meseca. Toliko i imam tog rama... Onaj problem sto imam sa vodom nije u pitanju, jer bi bilo problema i na drugim ribicama, a i sta god to bilo, ne bi cekalo 6 meseci da se pojavi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi da se nesto na gore promenilo u parametrima vode. Ono sto vecina riba preboli bez problema ramirezi nemogu.
Ako ga nemas gde ... eutanazija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan mi je uginuo plavi ramirez - iz cista mira. Dva dana kasnije, kod ovog sam primetio naduveno oko. Ostali ramovi su ok... A sto se tice eutanazije, razmisljao sam o tome, al sve mi se ne da...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naduveno oko kod riba je uglavnom posledica poremećaja parametara vode, pogotovo ako je naduveno samo jedno oko, skok koncentracije amonijaka ramirez oseća mongo jače od ostalih riba i kod njega ćeš prvo primetiti. Ako su naduvena oba oka onda su pazarili bakterijsku infekciju i lečenje je jako teško, sporo i sa uglavnom nepovoljnim ishodom, zahteva postojanje karantinskog akvarijuma zbog primene lekova koje ubijaju između ostalog i korisne bakterije u glavnom akvarijumu pa dolazi opet do debalansa i skoka koncentracije štetnih materija u akvarijumu. Ako je prva situacija u pitanju, lečenje se svodi na svakodnevnu zamenu trećine vode i praćenje parametara. Kada se odlučite za gajenje osetljivih riba poput Ramireza ili diskusa i sl. tester za utvrđivanje nivoa amonijaka u akvarijumskoj vodi je sastavni deo opreme jer je povremeno merenje tih parametara neophodno da bi izbegli probleme sa bolestima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusacu sa cescim zamenama vode. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Avg 24, 2013 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam primetila da je mom muzjaku oteceno jedno oko od jutros, bas kao sto si opisao, ispupceno je. Jedino sto sam ja bila na odmoru nedelju dana i druga osoba ih je hranila, ali sve je bilo isto i sve ostale ribice su ok. Nazalost pa nemam tester za nivo amonijaka, pokusacu i ja sa cescim izmenama vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ponovo se desilo. Dva ramireza od dobrih 6cm. Obojici je bilo naduveno po jedno oko i obojica su skoncala za nekoliko dana. Istina, nisam nabavio testere, ali sa sigurnoscu mogu da kazem da vec dugo vremena nije bilo nikakvih poremecaja u sistemu. Sve druge ribice i preostala dva ramireza su u redu. Ne znam da li je najbolje da jednostavno prestanem da ih gajim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni su skončala 4 ramireza, a od ostalih riba ni jedna, ja ih jednostavno neću više ni kupovati, žao mi ih gledati kako se muče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka naduveno oko joniko Bolest 2 Ned Jan 13, 2013 3:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naduveno oko kod skalara alex21 Bolest 2 Čet Feb 17, 2011 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License