----------------------------------- Lenji Lisac Uto Avg 16, 2016 2:44 pm ----------------------------------- @Suncokret Nema na cemu. ;) Za dunavsku (Theodoxus) da tacno je, ali uvek postoji resenje - tegla na sunce sa par kamencica unutra ili klikeri ili bilo sta da ima na cemu da se skupljaju alge, jos bolje ako se ubaci par kapi nekog tecnog djubriva da proces bude brzi i to ti je to, kad se i sama tegla zaprlja jedno vece i nju ubacis da je ociste izvadis ujutru i onda ponovo sve, tako da hrane ce uvek imati, jedna tegla na prozori nikome ne smeta.. ;) Tako da ako hoces dunavsku neko moje pravilo je jedna na pet litra vode, ako ih ima vise bespotrebno ce da uginu.. ..inace melezijci koje trazis iliti rod Melanoides ima ~30 vrsta, da ne spominjem da se to moze jos podeliti, vrti malo na gore imas napisano, ali koja je tacno ova moja belo/braon/ljubicasta ne mogu ti reci 100%, ali koliko znam primera svi imaju istu zuckasto/braon tj. Melanoides tuberculata je najcesce vidjena u akvarijumima ja je jos nisam nasao (da budem iskren nisam ni trazio), ali polako ima vremena i nju cu da ispitam. @Deki Kumodraz Savet - teglu sa klikerima na prozor.. ;P @gotika Probo al se.. razocarao. Ovo su novo kupljeni primerci. Maksimalna velicina na kojoj su mi mali bili, posle samo 20% kojih se izleglo, je 4mm i uginu relativno brzo posle toga.. u par navrata, ali probacu jos koji put.. druga tema da ne duzim sta i kako. @nikouro Nema na cemu, uskoro ce biti jos detaljnije u jednoj novo otvorenoj temi, ovo je samo kratki opis koliko su puzevi korisni u akvarijumu, cak i oni koji su nazvani napastima..