Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motorna glava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle,danima trazim najbolje resenje za rastvaranje co2 kao i pravilno rasporedjivanje po samom akvarijumu.Nigde da da nadjem lepo objasnjenje a ni sliku kako izleda u akvarijumu .Bilo bi dobro da svako iznese svoje sta koristi i kako.

Ako koristite co2 difuzor gde vam stoji....Da li ima neko pravilo gde treba...

Ako koristite motornu glavu gde vam se nalazi povratna cev iz filtera,gde baca vodu,kako je okrenuta...

Najvise me interesuje slika ko koristi motornu glavu za razbijanje,tj pod kojim uglom i gde mi se nalazi cev koja gura vodu u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je to nekada bilo ovako:
Iz pumpe cev pa T račva i dva creva tik iznad površine do suprotnih uglova akvarijuma pa dole skoro do dna. Izlazi su bili usmereni prema dnu. Iako su na krajevima creva izlazili poveći mehurovi efekat je bio odličan. Verujem da se CO2 najviše rastvarao u crevima koje su ukupno bila dugačka nešto više od 2 metra. Sigurno su se u crevima sitniji mehurići rastvarali i dok ne stignu do izlaza spajali u veći mehur koji je izlazio iz creva.
Posle sam stavio 2 sprej bara od po 50 cm i biljke su usporile. Onda sam i to izvadio i prestao sa dodavanjem DIY CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Motorna glava je za mene zakon.Uzeo sam neku T racvu od onih decijih sarenih kucica(sator kucica).
Postavio sam tako da gura od filtera ka drugoj strani.Mehuri su tako sitni kao da je akvatijum sa gaziranom vodom Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mojih ocena raznih metoda, ako neku zelis posebno da ti objasnim, pisi. Ocene su od 1 do 5.

- CO2 na ulaz kanister filtera - 1-2
- diy reaktor mali, sa zajednickom pumpom (izlaz filtera) - 2
- diy reaktor veliki, sa zajednickom pumpom (izlaz filtera) - 3
- diy reaktor veliki, sa zasebnom pumpom 1200l/h - 4
- diy reaktor veliki, sa povratnim crevom, sa zasebnom pumpom 1200l/h - 5
- keramicki difuzor - 1
- diy difuzor - 1
- kupovni reaktor sa zajednickom pumpom - 3-4
- kupovni inline difuzor sa zajednickom pumpom - 2-3
- kupovni inline difuzor sa diy modifikacijom, sa zajednickom pumpom - 4

Pozicioniranje zavisi kako od samog sistema, tako i od akvarijuma, njegovog sadrzaja, organizacije, pozicije ulaza i izlaza filtera, itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dmaa
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2014
Poruke: 45
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

diy reaktor veliki, sa povratnim crevom, sa zasebnom pumpom 1200l/h - 5 ....
Jel moze pojasnjenje za ovaj nacin rastvaranja co2 ali imam unutrasnji box filter ako je bitno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Blue ,ako nije problem ovo da mi objasnis:

diy reaktor veliki, sa zasebnom pumpom 1200l/h - 4
- diy reaktor veliki, sa povratnim crevom, sa zasebnom pumpom 1200l/h - 5

@Novak, nerazumem ovo T racva?Koliko znam t racva je jedan ulaz a 2 izlaza pa me buni to.Ako bi mogla koja slicica bilo bi super.

Dakle , najbolje je sa motornom glavom koliko vidim a i pretpostavio sam.Nego me najvise interesuje kako postaviti mlaz vode koji ide iz filtera u akvarijum.To mi je najveca dilema.Negde sam vidjao skoro i po povrsini,negde direktno u dno bije,negde iz coska ka prednjem staklu....Da li ima neko neku sliku da postavi da vidimo kako izgleda .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Novak, nerazumem ovo T racva?Koliko znam t racva je jedan ulaz a 2 izlaza pa me buni to.Ako bi mogla koja slicica bilo bi super.
Na to sam i mislio.Crecvce ubacuje u motornu glavu Co2 i rasprsuje ga preko T racve na dve strane od jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukapirao sam odmah cim sa odgovorio ali sam bio umoran pa nisam mogao da ispravljam odgovor.

Dakle bitno je da se razbaca po celom akvarijumu co2,nebitno dal cev ctoji odmah ispod povrsine aq, ili na dnu?Bitno je da ga razbaca svuda.Ili ima neko pravilo pod kojim uglom je najbolje postaviti cev.Da li je to poenta ove price ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 difuzor - čišćenje bolan970 Ostala oprema 7 Uto Dec 15, 2020 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Motorna glava Malina Filteri i pumpe 2 Čet Jan 16, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 31, 2019 8:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License