Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasveta - Korekcije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Kako naslov kaže radi se o rasveti i izmeni/dopuni iste. Naime, već sam napominjao imam akvarijum cca 75l, dubina vodenog stuba 37cm. Uz njega sam ddobio stakleni poklopac sa dva led panela kao sa slike snage po 6w.

Image

E sad, ono što me zanima jeste da li mi fali svjetla (po meni fali, nemam mogućnost fotografije trenutno), i drugo i bitnije, na koji način, i eventualno kojim bojama pojačati postavku. Od biljaka trenutno sesiliflore, sagitarija, rotala, ricia i java. Stiže još nešto, u konačnici će biti srednje ubiljen akvarijum. Svi savjeti poželjni i dobro došli. Hvala unaprijed!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 12:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, boja svijetla je hladno bijela!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko nikakav savjet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pokusao sa slicnim panelom. Biljke su mi ok ali zato sto taj panel nije vodootporan, veoma brzo su poceli da zmirkaju. Kao osvetljenje je radilo ok, biljke su bile ok, ali zbog efekta sam posle dodao malo plavog I zutog(topla bela). Mislim da je za nezahtevne biljke ok. Ali nije dugotrajno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ilijaaa1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, poslušaću savjet!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pokusavao sa led reflektorima da osvetim akvarijume i na kraju odustao nesto od biljaka napreduje ali vecina stagnira ili propada pored hranljive podloge i co2,vratio sam se na neonke za sada.to ti je moje iskustvo sa led rasvetom ako ti ikako moze pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitan faktor u dobro ubiljenom akvarijumu je dobro raspoređena svetlost
po celom akvarijumu, ako je vodeni stub veće visine utoliko treba više obratiti
pažnju ,jer svetlost treba dopreti do dna. Ovi led paneli od po 6w mislim da
ni izbliza ne zadovoljavaju potrebe. Led reflektori koncetrišu svetlost u jednu tačku
ako nisu dovoljno izdignuti, ako su izdignuti rasipaju svetlost bez efekta koji je potreban.
Po meni je odgovarajući broj neonki zakon (naravno akvarijumske neonke, ne sobne). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim led reflektore i imam ok iskustvo. 370l 60cm vodeni stub 3x50w hladno belo svetlo led reflektora. Pogledaj moju temu: konacno kompletiran 370l. Tu možeš videti kako je sve napredovalo od same postavke pa do širenja biljaka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam opciju izmeni pa ću ovako postaviti link od teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License