----------------------------------- Mark Čet Apr 19, 2018 7:39 pm Rasveta - preporuka ----------------------------------- U planu je izrada akvarijuma dimenzija 42x42x35. 60L Unutrasnji filter celom duzinom i sirinom 12cm. Kad oduzmemo filter akvarijum 42x30x35. Oko 45L Planiram da to bude biljni akvarijum - iwagumi. Srednje zahtevne biljke. Co2 za pocetak iz kineskog pro sistema sa sodom i limunskom kiselinom. Zelim da bude akvarijum otvorenog tipa bez haube. Mislim da je pre izrade pozeljno da odlucim koju rasvetu koristim kako bi kasnije sve uklopio. Opcije: 1. Led reflektor - ali mislim da retko ko je bio zadovoljan, 2. Led sijalicama za kucnu upotrebu - Nisam bas vidjao da neko koristi, 3. Stedljive sijalice 4. T5 - Skuplja opcija, gledao sam 2 x 24w,, u tom slucaju bi morao povecati duzinu akvarijuma na 50cm-60cm. Gledao sam konzole Odyssea i Aqua Zonic. Hteo bi da to sve lepo uklopim, pretpostavljam da je dovoljno nekih 30w, prihvatam sugestije i oko rasvete i dimenzija, znacila bi mi pomoc. Ako sam nesto zaboravio a da je bitno ubacicu. Hvala