----------------------------------- Zemunac Ned Okt 31, 2010 7:49 pm razlika izmedju hranljive podloge i drugih dodataka... ----------------------------------- treba da zasadim ovih dana još nekoliko biljaka u akvarijum gde imam podlogu samo od sitnih kamenčića.do sada su mi biljke rasle odlično,dodavao sam tablete koje idu pod koren i tečna đubriva.osvetljenje mi je 90 w na 120 l(sve su kvalitetne akvarijumske neonke).konačno i moje pitanje je dali mi se isplati da rasformiram ceo akvarijum i napravim hranljivu podlogu od početka ili su tablete i tečna djubriva dosta za kalitetan rast biljaka.takođe koja je razlika u kvalitetu kupovne hranljive podloge i podloge od zemlje za cveće,kvarca i tako tih varijanti. ----------------------------------- Blue Ned Okt 31, 2010 8:21 pm ----------------------------------- Ma jok, kakvo rasturanje, ako sve funkcionise tako kako je, zasto bi se zezao i rizikovao... ----------------------------------- iva Ned Okt 31, 2010 8:26 pm ----------------------------------- Slazem se sa Plavim, ne valja mnogo cackati oko biljaka, u smislu cestog presadjivanja, pa i na kontu kvalitetnije podloge. Ja sam tako uradio, rasformirao, stavio Tera magmu i posadio bilje ponovo, ali dok se primilo i pocelo da raste, proslo je puno vremena. ----------------------------------- ZEXM1994 Ned Okt 31, 2010 8:38 pm ----------------------------------- Zasto bi sta dirao ako ti sve lepo raste :D ,ja kod mene samo dodajem sera florena i prezadovoljan sam i imam 6-7 cm kvarca i biljke za sada dobro rastu . ----------------------------------- Wlayko91 Ned Okt 31, 2010 9:28 pm ----------------------------------- Ali sta je inace bolje, jeftinije, kvalitetnije...? Hemija (konkretno Easy-life ProFito u komb. sa Easycarbo) Ili hranljiva podloga primer Terra Magma ili neka koja je namenjena bas za aq Sera proizvodnje...? ----------------------------------- nenad66 Ned Okt 31, 2010 9:51 pm ----------------------------------- Naj bolje je kombinacija ,hranljiva podloga + hemija