Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razlika polova Ramirez!! Pomoć! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas da mi objasnite koja je ribica koji spol! Sve sam na forumu procitao, ali kod ovih svojih ne mogu da skontam! Hvala!
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 9:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam,na obe slike su muzjaci,jer moje zenke izgledaju drugacije.Pokusacu danas da ih uslikam lepo,pa cu staviti sliku zenki.One su manje od muzjaka i malo drugacije obojene.Nek me ispravi neko iskusniji ako gresim,jer ja ih imam od skoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da su oba muzjaci.
Lepi slajeri Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako ste mogli da zakljucite da su oba muzjaci kada se na slikama ne vidi jasno ni jedna od karakteristicnih odlika pojedinog pola?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja mogu da potvrdim da su muzjaci cistim iskustvom, posto sam i ja nekada imao ovakav varijetet. Dakle, ovo su šlajer (sa dugim perajima) varijetet (doduse sa iskrzanim repovima). Uvoz iz Azije a po pet shopovima se prodaju iskljucivo kao muzjaci, jer odgajivaci misle da zenke nisu dovoljno atraktivne da bi ih kupovale siroke narodne mase. Dakle u pitanju je biznis a riba je nakaza napravljena od strane ljudi, isto kao balon ramirez i onaj zlatni ramirez.

Ovako izgleda zenka standardnog ramireza, sitnija je i jasno se vidi crveni stomak

Image

a muzjak ovako

http://t2.gstatic.com/images?q.....SoGccCrQsn

zajedno izgledaju ovako, taman da se dobije osecaj razlike u velicini Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakljucio sam po repnom i ledjnom peraju i po obliku glave koji se razlikuje od zenkinog,bar iz mog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzim odgovorima. Pitao bi samo zasto su nakaze? Jel mislis zbog njihovih boja, il nesto drugo? Pitam jer ne znam, nemoj mislit da provociram. Hvala jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno Jovan85 misli na to da su nakaze posto su dobjene vestackim putem, a u akvaristici sve sto nije prirodno je "nakazno". Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misli zbog peraja,posto im dugacka peraju nisu prirodna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da su muzjaci, slike su lose a verujte mi i zenke mogu da izgledaju ovako.Ove ribe treba videti uzivo i onda se moze definitivno reci kojeg su pola.
Imaju dosta vidljivih karakteristika muzjaka al to nemora nista da znaci....

Ako sam dobro razumeo Jovana mislio je na samu ovu dobijenu vrstu.Sa ovom ribom je tezak bilo kakav rad sto se tice mresta,kratko zive i podlozne su svim zarazama i bolestima.Posto se gaje po mocvarama jugoistocne Azije riba sama nosi sirok dijapazon bolestina ko Singapurska prostitutka...

Dobar nacin da testirate imuni sistem vasih riba je da uzmete ove ribe i pomesate ih sa starosedeocima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Jovanom.Toliko i ja znam o njima,kao i to da su osetljive i podlozne bolestima.Moji muzjaci su odmah po dolasku u akvarijum dobili bele tacke,a zenke sam dobila desetak dana kasnije,pa su i one obolele od belih tacaka iako su muzjaci izleceni.
Evo jedne slike para.Inace,muzjaci kod mene su šlajeri,a zenke su obicne.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pandora, jesu li bacali ikru? Ja sam pre par godina, dok sam imao slajere pokusao da ih mesam sa standardnim zenkama, ma ni jednom nisu bacili ikru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pandora
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 103
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni su zajedno tek nedelju dana Smile Videcemo sta ce biti kasnije.Nisam sigurna ni da su polno zreli vec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pandora ::
Oni su zajedno tek nedelju dana Smile Videcemo sta ce biti kasnije.Nisam sigurna ni da su polno zreli vec.


To sigurno da jesu. Kazem ti, pokusao sam da pomesam ova dva varijeteta, neko tu nekoga nije hteo Very Happy hahhaa, zajedno su, pa naravno da jos nije bilo nista, nije laka riba Wink bas me zanima hoce li tebi poci za rukom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Nov 21, 2011 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako se izljece, ako dobiju bijele tacke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License