Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje cistaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akarij nista posebno, nekih 35 litara, izmedju ostalih ribica imam 3 cistaca....bar sam tako mislio jer se prije 4 sedmice pojavio jos jedan Shocked ... sada je vec oo 2 cm, pojma nemam kad je dosao na svijet....medjutim, prije 2 dana vidim u cosku ikre, Shocked , primjetio sam da kad je ugaseno svijetlo, jedan od cistaca stiti svojim tijelom ikre, ili ih jede. Citao sam da je zenka veca od muzijaka, pa mislim da se radi o zenki. Ugasio sam im led svjetlo i nisu na suncu.

Kad se izlegu, ako se izlegu, kako da hranim male cistace? Inace nemam grijac, temperrura je sobna oko 22°C.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad neko kaze cistac ja prvo pomislim na Koridorase. Ali ljudi tako zovu i razne algare pa sad nisam siguran na sta mislis. Napisi latinski naziv ako znas koja je vrsta taj cistac i ako ti nije tesko pa da te ljudski posavetujemo. Ako si mislio na cistace iz roda corydoras, s njima imam malo iskustva. Ja sam moje hranio usitnjenom lisnatom i drugom hranom. Ali ja sam moje izmrestio i odgajao u posebnom akvarijumu i u veliki akvarijum sam ih prebacio tek kad su prebacili 2cm. U grupnom akvarijumu sanse za opstanak su im male. Ali opet zavisi koje sve ribe imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igorche81 ::
Kad neko kaze cistac ja prvo pomislim na Koridorase. Ali ljudi tako zovu i razne algare pa sad nisam siguran na sta mislis. Napisi latinski naziv ako znas koja je vrsta taj cistac i ako ti nije tesko pa da te ljudski posavetujemo. Ako si mislio na cistace iz roda corydoras, s njima imam malo iskustva. Ja sam moje hranio usitnjenom lisnatom i drugom hranom. Ali ja sam moje izmrestio i odgajao u posebnom akvarijumu i u veliki akvarijum sam ih prebacio tek kad su prebacili 2cm. U grupnom akvarijumu sanse za opstanak su im male. Ali opet zavisi koje sve ribe imas.


Imam tri Ancistrus (muzijak, zenka i mladunce) , i jedan Koridoras, trebacu se mnogo vise educirati Smile. Koliko sam mogao shvatit imam dvije vrste cistaca.

Od ostalih ribica imam malih ciklida, koliko sam mogao da ih raspoznam po slikama koje sam nasao na netu.


[img]https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYT1Y5ZVRhNmxIUTA[/img]

[img]https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYUlRmV1NpLTJ1MVU[/img]

[img]https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYY1I5bGxHUFJwMUE[/img]

[img]https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYN0Z4RTVnRXFZRzg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E tako prijatelju. Da to je ikra od Ancistrusa. Muzjak je taj koji je cuva svojim telom. Budi bez brige dok on cuva ikru i kasnije mladunce. Tek kad proplivaju tad ce prestati da ih pazi. Mogao bi da pazis i kad mladunci pocnu da mu beze to jest kad proplivaju da ih nekako pohvatas i prebacis u drugi akvarijum ili jos bolje kotilicu za zivorotke onu sto se kaci unutar akvarijuma. Usitnjena hrana, spirulina i nemas brige o njihovom odgoju. Cim prebace 1,5-2cm pustaj slobodno u akvarijum ako nemas Skalare ili neke krupnije ribe od zivorotki da ih povrede. Izbaci i slike tih ciklida da vidimo koje su. Inace svaka ti cast sto si uspeo da razmnozis Ancistruse. Meni to nikad nije poslo za rukom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igorche81 ::
E tako prijatelju. Da to je ikra od Ancistrusa. Muzjak je taj koji je cuva svojim telom. Budi bez brige dok on cuva ikru i kasnije mladunce. Tek kad proplivaju tad ce prestati da ih pazi. Mogao bi da pazis i kad mladunci pocnu da mu beze to jest kad proplivaju da ih nekako pohvatas i prebacis u drugi akvarijum ili jos bolje kotilicu za zivorotke onu sto se kaci unutar akvarijuma. Usitnjena hrana, spirulina i nemas brige o njihovom odgoju. Cim prebace 1,5-2cm pustaj slobodno u akvarijum ako nemas Skalare ili neke krupnije ribe od zivorotki da ih povrede. Izbaci i slike tih ciklida da vidimo koje su. Inace svaka ti cast sto si uspeo da razmnozis Ancistruse. Meni to nikad nije poslo za rukom.



Eh, da sam nesto uradio po tom pitanju rekao bi, al vjeruj bebicu nisam ni primjetio sve dok nisam radio generalno ciscenje akvarijuma, znaci uspio je narasti skoro 15 mm, da ga nikad nisam vidio. Moguce da je tome pogodovala zivotopisna pozadina na zadnjem staklu akvarija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je moguce. Mali su oni i miruju, i odrasle je tesko uociti u lepo sredjenom akvarijumu, na panju ili tamnijoj podlozi a kamoli mladunce.
Izbaci neku sliku tih ciklida da vidimo sta sve imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYem90OE16eTZqaDQ

Ovih imam 7 najveci je oko 3-4 cm, gledajuci od vrha glave do kraja zadnjeg peraja.

I imam ovu crvenu ribicu
https://drive.google.com/open?id=0B-AKFoJibiKYT1Y5ZVRhNmxIUTA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh pa nisu to ciklide. Citaj malo. To su ti Gupike (muzjaci) i zenka Ksifo. Nemas ti potrebe da se brines. Jedino ta crvena ako ih gricne par puta da vidi dal' su za jelo inace mali cim prebace 1.5cm pustaj slobodno u akvarijum i ne brini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igorche81 ::
Eh pa nisu to ciklide. Citaj malo. To su ti Gupike (muzjaci) i zenka Ksifo. Nemas ti potrebe da se brines. Jedino ta crvena ako ih gricne par puta da vidi dal' su za jelo inace mali cim prebace 1.5cm pustaj slobodno u akvarijum i ne brini.


Smile ma citao sam ja al na pogresnom mjestu.

Evo i malog

https://drive.google.com/file/d/0B-AKFoJibiKYZzZKY3VfOUNxZmc/view?usp=sharing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe, dobar je mali. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igorche81 ::
Hehe, dobar je mali. Very Happy

Hvala drug na pruzenim informacijama, sad bar znam kako se ribice zovu. A kad malisani izlete saljem sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li da im ubacim neko drvo il nesto da im sluzi kao skroviste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2016 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes ali nemoj sad. Sacekaj da se mladunci izlegu i da ih lepo pohvatas kad proplivaju pa tad. Onda ce muzjak verovatno sledeci put kada se budu mrestili namamiti zenku ispod tog panjica ili sta vec budes stavio. Moja preporuka ti je da prolistas po forumu i nadjes kako se pravi gnezdo za Ancistruse od PVC cevi ili saksije. Potrazi i na YouTube. Naci ces nesto sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, za sada cu skontati kotilicu koju si spomenuo, ili posto nemam drugi akvarij mozda napravim neku mrezastu pregradu pa ce biti bezbrizni u tom dijelu, i moci cu ih hraniti a da im druge ribice ne kradu hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za objašnjenje kako se vide slike iz linkova sa gdisk-a.

Potrefio si podforum gde da postaviš temu a druga lepljiva tema po redu je Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....t5283.html

Inače pročitaj ovo i polako kako stigneš prelistaj forum, ima o svim ribama:
http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko "cistaca" i biljaka Beg Akvarijumi 4 Sre Okt 24, 2018 7:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razmnozavanje puzeva laky_kg Ostali Stanovnici 6 Čet Apr 07, 2016 10:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License