Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje neonki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je nekoliko neonkica bilo naduveno i ubrzo su uginule. Da li se jos nekom ovo desilo? Mislim na to da kada su skotne zapeku i onda uginu. Kao sto deak kaze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 1:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vom Kalidorf
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Mar 2011
Poruke: 4
Lokacija: sarajevo

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam par ljudi koji neonke mrijeste bez problema, ali imaju osmozu i svasta nesto od opreme. A ja sam uz pomoc kupovne redestilovane vode, pH-metra, trakica za odredjivanje tvrdoce vode i malo strpljenja uspio dobiti potrebne parametre i uraditi par mrijestova. Problem je u malom broju mladji koji se dobije ovako "na malo".
Sto se zakiseljavanja vode tice, postoje na trzistu kojekakvi preparati za to, mada sam citao da su neki uspjesno zakiseljavali sa HCl ili H2SO4. Bitno je lagano dodavati sredstvo za zakiseljavanje i provjeravati pH-metrom dok se ne postigne odgovarajuca kiselost.
Sto se tice odvajanja muzjaka od zenki, imam prijatelja koji neonke mrijesti jatno, ne u parovima, i ne odvaja - samo citavo jato drzi nekoliko dana na nizoj temperaturi.

Kako god, podici mali broj neonki na ovaj nacin je neizmjerno zadovoljstvo, ali za neke komercijalne svrhe neisplativo. A uz odgovarajucu opremu...radije bi se posvetio neonkama nego, recimo, diskusima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2011 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam pitanje da li mužjaka i ženku treba ubaciti uveče pa ujutruda se mreste ili ženku ujutru a mužjaka uveče? Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2011 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je jedno. Ako hoce da rade onda uopste nije bitno i to ti je kod vecine riba tako. Zato se nikada ne radi samo sa jednim parom riba nego sa vise, veca je verovatnoca da ce se neki par izmrestiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze neko ko je uspeo da ih izmresti i ocuva da ubaci neku slicicu da vidimo kako to izgleda. Very Happy
Gledao sam dosta slika ali ne i ceo postupak .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 08, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da mi je neonka trudna, ali sad sam iscitala kako to ide kod njih, i mislim da bas i necemo imati srece sa njima. Bas steta.. Ali zahtevne su za sve pare. :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U komori filtera ubacila je prelivna cev...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eskadrilac ::
U komori filtera ubacila je prelivna cev...

ima li jos koja? Smile otkrij nam tajnu sta si radio? Smile Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi ih razmnozavao ili se to spontano desilo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost spontano, a bas sam neki dan iscitavao teme
i kazem sebi imam uslove imam ribe po mom misljenju spremne aj da porobam... kad sinoc ceprkam nesto oko akva i vidim u filteru plavicasti odsjaj... Posle sam malo procackao kroz mikrozorum i mahovinu pojavise se jos par komada al dzaba ne mogu ih uhvatiti a da ne rasturim ceo hard, tako da bitno da ima spremnih riba pripremicu jedna mresni pa ce mo da vidimo imam li srece...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliki ti je akv, koje ribe, koje biljke imas? Srecno sa mrestom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akva je 110l od biljaka 3-4 vrste kripti Braon, wenditi.g, parvula... ludvigija repens, bacopa, pogestemon heferi, sagitarija ,mikrozorum p. Uglavnom jatne ribe, neonke rodostomusi, razbore heteromorfa, razne ribe dna i algara..

Ako bude nesto od mresta javljam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License