----------------------------------- Shika Ned Mar 27, 2016 6:34 pm Recna hrana za akvarijumske ribice ----------------------------------- Pozdrav drugari interesuje me da li se ribicama mogu davati recni racici, larve, mrmoljci i drugi sitni organizmi koji zive u rekama? Interesuje me da li je to neko probao i kakva su vasa iskustva i misljenja u vezi toga? ----------------------------------- kikiriki Pon Mar 28, 2016 5:48 am ----------------------------------- Larve komaraca, tubifeks i dafniju dajemo mi ovde u Vojvodini. Ovi organizmi žive u barama, a komarce možeš i sam da gajiš u buretu sa kišnicom. Od larvi pazi se vilinog konjića, oni su mesožderi. ----------------------------------- Kowalski. Sre Apr 27, 2016 9:22 am ----------------------------------- Drustvo da li mogu da hranim ribe sa crvima caurasima ako znate koji su to ? u rekama se nalaze zalepljeni pod kamenom imaju kuciu , ja sam ranije pecao ribu na to. ----------------------------------- nikouro Sre Apr 27, 2016 11:34 am ----------------------------------- Pecao sam i ja ... ranije. Ako si 101 posto siguran da su zdravi tj da ti nece napraviti neki haos sa ribama, onda slobodno. U principu izbegava se ta vrsta hrane zbog mnogih nepoznanica. Kutija kupovne je koliko toliko sigurna. ----------------------------------- Serene Sky Sre Apr 27, 2016 8:04 pm ----------------------------------- Pazi da ne ubaciš u akvarijum Dikerogammarus villosus. Jako je agresivna i invazivna vrsta. To su oni mali beli račići/kozice što se mogu videti kraj Dunava i njegovih pritoka.