Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Recni rakovi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda cu morati da cekam sledecu turu. Kad sam primetio jajasca braon boje sve je bilo u redu 3,4 dana. Rak je bio bez jajasaca ispod repa a jajascima ni traga. Redovno sam hranio raka tako da ne verujem da je doslo do kanibalizma. Bas sam se smorio Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kimmik
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 05, 2012 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda su malci negde u AQ. Sačekaj par dana. U prvim danima ih je gotovo nemoguće videti. Imaj strpljenja, ako i ne uspe ovaj put sigurno će biti još pokušaja.
Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimitrije sledeci put prati situaciju pa kada vidis da samo sto se ne odvoje malci od repa obratis paznju taj dan i kada se odvoje premesti majku ili njih u zaseban akvarijum i imaces novi narastaj . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas steta sto nisu komatibilni sa ribama a i biljke diraju. Bas sam pozeleo da nabavim kojeg Cambarellus rachica. Sad
Sad bas citam na netu. Ima ih puno vrsta i razlicitih su velicina. Za ove patuljaste i manje vrste kazu da mogu da se drze bez problema sa ribama i biljkama, cak i kozicama. Cak postoji opasnosnost da ribe njih uznemiravaju i cupkaju im "antenice" pa im se mora obezbediti dosta mesta za skrivanje.
Ne znam kakvi su ovi sto se prodaju kod nas po aqua shopovima i da li uopste ima u prodaji kod nas tih patuljastih Cambarellus-a?


Poslednji put izmenio marjanb021 dana Pon Okt 22, 2012 9:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Leegrosh
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 12
Lokacija: Orc Pit Zajecar

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam letos imao male racice Cambarellus-a, trenutno su mi ostala samo dva, maticni i jedan manji...Rakovi, barem ovi su predatori u akvarijumu...U zavisnosti od velicin akvarijuma, i njihova velicina raste...npr ja jednog drzim u 65l i on je oko 7-8cm a drugog u malom akvarijumu od 25l i on je oko 1.5-2cm...Od istog su roda, bilo ih je 5 prezivelih i svi su bili razlicitih velicina na pocetku, ali nakon 3 meseca su svi bili isti, kada sam prebacio jednog u veci akvarium poceo je da raste...Prvi rak koga sam kupio nije dirao ribice, ali ovi jure i cupkaju repice...No ako imate prilike, crveni su najlepsi i najagresivniji, pa cak i plavi su lepi i manje agresivni...U akvarijumu od 30l sa kvarcnim peskom i supljim kamenom ili drvetom, najbolje je tako...pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Leegrosh
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 12
Lokacija: Orc Pit Zajecar

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

p.s. racici mogu sa odraslim da provedu i do 10-15 dana, meni je tako tri puta uspelo ostanu i do 40 racica i tek sam ih onda preselio, ali znaj te da ce se i medjusobno jesti i tuci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarijum je biljni od 112 litara. Imace puno skrovitih mesta. Od riba bice uglavnom tetrazone, serpe, zebrice i koridorusi. Ovo su uglavnom brze ribe i mislim da ce rak tesko uspeti da capi koju, ali plasim se za koridoruse. Pogotovo su nocu izlozeni opasnosti. Da li mozda preporucujete nekog od tih manje agresivnih vrsta za taj moj akvarijum ili mi ipak savetujete da je bolje da ne ubacujem raka? Ako bih drzao, uzeo bih samo jednog raka.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

marjanb021 Moj savet ti je da uzmes kozice, njih mozes i vise da imas sa ribicama a bezopasne su, raznovrsne i atraktivne Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Leegrosh
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 12
Lokacija: Orc Pit Zajecar

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno se slazem sa "Crayfish Smile" jel mozda nece dohvatiti ribice, rakovi, ali ce ih plasiti, dok su kozice mnogo bolje resenje, mozete puno da ih drzite...Biljke bi vam bile pojedene od strane raka, to je sigurno...Oni su najbolji u akvarijumu kako sam gore naveo, bez biljaka, sa kvarcnim peskom, drvetom ili jos bolje sa supljim kamenom, kako bi se uocili i videli...Za vas akvarijum preporucujem krabu one ne napadaju biljke niti ribice, vrsta su cistaca, imate u mom albumu slika kako izgleda... Pozdrav "marjanb021" i svima drugima...
p.s. u jednoj prodavnici sam video plavog Cambarellus-a koji je narastao oko 20-25cm i kljesta su mu bila ozbiljna...ko bi to hvatao rukama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima i korisnim informacijama. Smile
Kozice cu definitivno da nabavim. Razmislicu o krabi mada mi nije zanimljiva toliko kao rak. Pogledao sam tvoj album Leegrosh, lepe slike.
Jel tesko nabaviti krabu? Ne vidjam ih bas po pet shopovima. Kolika joj je cena otprilike?
Pozdrav


Poslednji izmenio marjanb021 dana Čet Okt 25, 2012 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Leegrosh
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 12
Lokacija: Orc Pit Zajecar

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu,
krabu tacnije dve sam kupio u ceskoj ali neko nekad je rekao da ima diler na k. pijaci u bgd-u ali tad su kostale 600 din sto je bilo puno, ja sam narucio za manji novac recimo 200din plus postarina. Iskreno i bolje su kozice jer krabe zahtevaju posebne uslove i osetljive su, previse...A sto se tice Cambarellus raka koji ti se svidja ja sam letos imao 42 komada i pokusao nekome da posaljem, sto se tragicno zavrsilo, tako da sam voljan da poklonim od sledece ture, ali samo ako ide direktni autobus od mene do vas ili ja budem na putu blizu vase destinacije...Jednog raka cuvam koji je vec veci za gdina kome sam obecao ali ako budes zainteresovan sacuvacu i tebi cim dodje nova tura...
Pozdrav


Poslednji put izmenio Leegrosh dana Pet Okt 26, 2012 9:30 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Biljana




Registrovan: 20 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Srbija,Ruma

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dva raka i jedan nosi jaja on je mnogo veci koliko ce on nositi jaja i kako da hranim rakove kada se izlegnu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje rakove imaš ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..nasao sam u jednoj radnji povoljno rakove 'samoklonirajuce' pa da pitam dal se gaje u akvarijumu sa ostalim ribicama ili posebno,i dal oni grickaju biljke,u akvarijumu imam samo nane i kripte!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Leegrosh
Da li CPO razmnozavas u zajednickom akvarijumu ili ih izdvajas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka RAKOVI - Procambarus clarkii i Mramor... Zivadin Ponuda 0 Pet Mar 03, 2023 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CPO rakovi Djole011 Ostali Stanovnici 8 Čet Apr 05, 2018 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Recni crvi kao hrana Kowalski. Ishrana 6 Sub Jul 09, 2016 8:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CPO Rakovi u 50-ak litara targla Početak u akvaristici 12 Pon Mar 14, 2016 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CPO Rakovi dule011bgd Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 20, 2015 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License