Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 red rili shrimp, latinski Neocaridina heteropoda var. Rili Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na pomoci i jos jednom se izvinjavam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi narastaj raste lepo, veci ih ima i po 10+mm, a stigla je i nova generacija, podmladak druge zenke Smile

Nema sanse da ih prebrojim sve, a najvise sto sam uspeo pre neki dan je 17 komada.

Obe zenke su ponovo dobile "sedla", pa se nadam da ovaj jedan jadnik muzjak nece sedeti skrstenih ruku Wink

Ima li neko savet kako navatati kozice s' obzirom da je akvarijum jako mali i prilicno zakrcen hardom i biljkama? Mozda neka kutijica sa hranom i malim otvorom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je neko predstavio spravu za hvatanje kozica, pogledaj u DIY delu foruma.
Princip je bio da se u neku kutiju ubaci hrana, a poklopac se namesti tako da kozice mogu lako da udju, a tesko da izadju.

Ja moje kozice prebrojavam tako sto im ubacim malo spiruline ili neke slicne hrane dna i u roku od pola sata se maltene sve skupe na gomilu i jedu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tako sam i ja izbrojao ovih 17 Very Happy

Ali sam siguran da ima jos ovih bas malih od 2-3mm koje se jos uvek zavlace i kriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Mislim da je neko predstavio spravu za hvatanje kozica, pogledaj u DIY delu foruma.
Princip je bio da se u neku kutiju ubaci hrana, a poklopac se namesti tako da kozice mogu lako da udju, a tesko da izadju.

Znam da sam negde na forumu video, a sad sam i nasao dva resenja
http://www.akvarijum.org/forum.....11559.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t6837.html

Samo sto mi zbog velicine akvarijuma treba neka manja flasica/posudica Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u vecini apoteka imas flasice od 50 ml iili vise koje oni koriste. mozda neko hoce da ti proda ambalazu, to su hemijski ciste flase, dolaze sa cepom, od bele neprozirne su plastike (uglavnom). Ukoliko ne budes uspeo da pronadjes javi na pp, pa cu ti poslati par komada, imam par prijatelja apotekara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fala. Probacu da nadjem nesto providno, pa ako ne uspem, onda cu to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje rili kozice se goste svojim uginulim drugom:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je deo prirode ... mada, steta za kozicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NatasaJ
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2012
Poruke: 25
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li se neko bavi selekcijom rilija, po mogucstvu iz NS Smile
ja planiram jos 1 mali akvarijum za posao pa bih malo selektovala postojece "stado".
svaka sugestija je dobro dosla!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NatasaJ
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2012
Poruke: 25
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 26, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u jednom momentu sam imala toliko kozica u akvarijumu da sam morala da reagujem.
Ubacila sam 2 manja akvarijuma (25l) i u prvi (do velikog) sam ubacila zenke koje mi se svidjaju a u drugi zenke koje mi se ne svidjaju. U velikom akvarijumu sam ostavila muzjake i bebe.

Image

U prvom momentu se cinilo kao sizifov posao hvatanje zenki u punom akvarijumu ali danima po malo i prebacila sam 99% zenki.

Slike lepih zenki:

Image

Image


Image

Imam jednu posebno lepu koja se uglavnom krije jer su joj se ovih dana jaja spustila u stomak pa je stalno u zaklonu.
A evo i slika zenki koje ne zelim da razmnozavam vise:


Image


Image

U velikom akvarijumu su bebe:


Image

U 2 mala akvarijuma isto ima beba jer sam prebacila zenke u razlicitim fazama "trudnoce" ali ih sa zamenom vode usisavam i prebacujem u veliki akvarijum.
Nisam sasvim nacisto da li je zenka koja ima sedlo vec oplodjena ili se prvo pojavi sedlo pa se oplodi.
Ako su vec oplodjene veselo, u malom akvarijumu 2 sve imaju sedlo!

Bebe moram redovno da izbacujem jer ne znam koje velicine su polno zrele a samo mi nedostaje muzjak u punom akvarijumu zenki.

Sad ih pratim i cekam da vidim mlade od zenki koje mi se svidjaju (ubacila sam i 2 muzjaka koji mi se takodje svidjaju).

Naravno to sto se meni svidjaju ne mora da znaci da su i kvalitetne ali eto morala sam od necega da krenem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Avg 26, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja uspeo da pohvatam po stranim forumima zenka je sigurno oplodjena ako su joj jaja spustena ispod stomaka ali nigde nisam nasao podatak da su zenke sa sedlom sigurno neoplodjene tako da...jedino sto sam primetio je da zenka danima moze da nosi sedlo pa me to navodi na zakljucak da je prva konstatacija tacna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sedlo pa oplodnja.
Svaka cast NatasaJ , ovo je vec znacajna kolicina kozica za selekciju.
Preporucujem spanac ukoliko im nisi davala , blansiran , mala kolicina, jednom nedeljno.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 7:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nije dobro! Smile Doci ce uskoro i taj dan da i ja kod mene ubacim red shrimp kozice i da startujem sa cuvanjem i razmnozavanjem. Radujem se unapred! skakutanje
Shone, ako te nesto nanese put u SD, ponesi neki komad obicnih crvenih kozica za mene! Smile Hvala! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo vec kod selekcije, moze li se ista uspesno vrsiti bez dodavanja nove krvi, tj da sve bude ukrstanjem u srodstvu stim da se za buduce generacije biraju samo najlepse jedinke koje imaju najizrazeniju zeljenu osobinu? Naisao sam na pojam inbreeding depression koji je kako kazu karakteristican za sve organizme pa tako i za kozice ali pojavljuje se tek posle visestrukog ukrstanja u srodstvu posle nekoliko generacija(godina), kod rakova je to malo manje izrazeno nego kod zivorotki... ima li neko saznanja o ovoj temi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crystal shrimp - kozice joniko Tražnja 0 Pet Apr 16, 2021 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Traznja - divlje, bezbojne ili rili k... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 5 Pon Mar 30, 2020 10:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amano shrimp PetarOdin Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 30, 2019 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blue diamond shrimp Mladen Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 04, 2019 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License