Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 redovna zamjena vode kako Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me kako da sipam vodu u akvarijum a da ne poremetim dno i da kvalitet vode ostane u granicama normale?
Imam kanister filter Atman EF4 i do sad sam to radio u manjem akvarijumu preko filtera koji je bio u poklopcu akvarijuma.
Kako sada uliti vodu? Voda iz bojlera se može dosuti u akvarijum ali je puna hlora. Ako je pustim da odstoji onda će se ohladiti pa mi recite kako vi to radite. Imam ideju da nakačim crijevo od vode na dovod u kanister filter ali opet je to hlorisana voda.
Inače akvarijum sa već prestavio na forumu, ima 267 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 2:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sipam mlaku vodu u balone, ostavim da postoji 4-5H i samo sipam u akv, temp je uvek oko 24-25. Ako je ostavim duze i ona se malo vishe ohladi, u jednoj flashi sipam vrucu (vrelu, zavisi) i dolijem malo u balon dok ne dodje na odg temp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok a kako sipaš vodu, preko kanister filtera ili direktno u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja drzim vodu u buretu od 30L par dana i kad dodje vreme da je sipam u akvarijum ubacim u bure grejac od 50w.
Tebi bi to bio problem s obizorom da ti treba bure od 100L. Vodu iz bureta sipam pomocu lonceta,
a kad sipam sipam preko dlana (prethodno dobro operem ruke) da mi se ne bi komesalo dno. Vodu sipam direktno u akvarijum, a ne preko filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja to radim tako sto mi voda odstoji isto kao i kod kolega koji su dali komentar i iz bureta sipam direktno u akvarium samo sto imam potopnu pumpu 700L/h na koju nakacim metar crijeva i sam se puni taman dok ja jednu zapalim i ispusim on pun Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Goran72
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2011
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baci pogled na ovo pa odluci![youtube:cc5ec0df94]http://www.youtube.com/v/VMgsvzge6-s[/youtube:cc5ec0df94]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, tako nekako radimo s tim da nemamo nastavak za montiranje na slavinu nego kad usisavamo povucem malo na crevo dok ne krene kao oni sto kradu benzin Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savjetima. Mislim da ću da potražim neku potopnu pumpu i da kupim bure.
Trenutno imam 2 kanistera od 20 i 25 litara a da bi zamijenio 20-25% vode treba dobro potegnuti kanistere i držati ako se sipa ručno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne koristim bure. Imam 9 balona od po 6 L. Lako za premeshtanje, odrzavanje zeljene temperature i sipanje direktno u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako zagrevas vodu u tim balonima? Ja sam letos koristio balone, al mi je bure prakticnije zbog zagrevanja, samo se ubaci grejac u njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Goran72 ::
Baci pogled na ovo pa odluci![youtube:ffec46a83b]http://www.youtube.com/v/VMgsvzge6-s[/youtube:ffec46a83b]

dobra fora,samo gde li ima da se kupi i koliko kosta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja posudu sa vodom stavim par sati kraj TA peći i voda se dovoljno zagreje da bude približne temperature kao ona u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Kako zagrevas vodu u tim balonima? Ja sam letos koristio balone, al mi je bure prakticnije zbog zagrevanja, samo se ubaci grejac u njega.


Ne grejem vodu. Jednostavno sipam mlaku vodu, i ostavim u sobi gde boravim 4-5h, izmerim da li je kao ona u akvarijumu i sipam ukoliko jeste. Ako ne, u flashu od 2L sipam vrucu vodu i dodam po malo u svaki balon, time dobijem zeljenu temperaturu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja vodu menjam na sledeci nacin: Uzeo sam jedno crevo unutrasnjeg precnika 10mm, duzine od akvarijuma do kupatila. Na kraju koji ide u akvarium imam sito a na drugom kraju polovinu rucke od tuša (kupi se rucka za tuš kod Kineza, odsece se onaj deo gde su rupice kroz koje izlazi voda tako da ostane samo onaj deo koji se drzi rukom i ima navoj za tus crevo. Ovo crevo od 10mm sam uvukao u tu rucku i zalepio toplom plastikom). Vodu istacem u WC solju. Za to vreme na bateriji iznad kade odvrnem rucku tusa i podesim temperaturu vode da pod rukom bude ista kao ona koja istice iz akvarijuma. Kad nivo vode u akvarijumu padne za 1/3 nasrafim onaj moj prikljucak na crevo od tus baterije i pustim vodu u crevo.
Po zavrsetku punjenja dodam Aquatan ili EasyLife FFM na kolicinu dolivene vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto praviti nauku toliko oko obicne promene vode?!

Uzme se crevo i na fazon "srki" povuce i voda izlazi. Ima i da se kupe creva sa usisnikom za sifoniranje dna.
Mozes da se direkt sa cesme ubaci u akvarijum, nece se desiti nikakva kataklizma i smak sveta. Jedino na sta obracam paznju je da temperatura vode u akvarijumu i temperatura vode koju ubacujem bude od prilike podjednaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License