Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM MORE za 49e Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista

Registrovan: 25 Nov 2011

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo to Smile
Poenta je na jednostavnosti, samo zamena vode i uzivanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj stvarno napisi cene za ova tri modela,da znamo sta nam je ciniti Smile
I svaka cast za potez,koliko ce se samo izroditi morskih od ove akcije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik

Registrovan: 01 Feb 2013

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam šta da mislim iskreno, za to što Igor kaže stvarno verujem, ima neprocenjivo iskustvo itd... ni ne poznajem ga a hvalim ... Smile
Stvarno sam se zainteresovao za ovo FOWLR rešenje.
Svaki akvarijum, slatkovodni takođe, zahteva i vreme i ulaganje i pažnju, tako da ni ovo nije neki bauk ako se potrudiš bar malo.
Ono što me buni u celoj priči je ipak taj osećaj kugle. Malo sam čitao i gledao, i po meni je realnije reči 50-ak litara, mada su preporuke minimalno bar duplo. Ipak su to ribe koje rastu oko 7 cm. Tako da sam odustao od minimalizma dok ne obezbedim sredstva i mesto za 50-tak ili 60-tak litara. Znam da će da me povuće i da prekrijem malo dno, pa neki muljatori ... Smile
I dalje mi nije jasno kakve su to mrežice pošto nigde ne vidim da ih koriste, vidim da ostave jedno 5 cm prazno do vrha ali me brine iskakanje.
Čak i za ove manje sisteme se preporučuje protein skimmer i wave maker, pa testovi, pa salinomer... Uglavnom ista priča kao i u slatkoj vodi, treba ti sve živo a u principu realno je potrebno samo najosnovnije uz redovno održavanje i pažnju.
Stvarno, gledam svaki čas tu moju kocku od 30-tak litara i razmišljam da krenem na more pa kud puklo, baš znaš da ubaciš čoveku buvu u glavu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2012

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakvi potpuno naduvani pristup ako mene pitas.
Prvo, klovnovima nije potrebna veca litraza od 40L maksimuma jer imaju svoj mali reon u kome borave. Testovi (Po4 i No3) jesu bitni kasnije ako se koriste korali, ali ne i za FOWLR sisteme.
Salinomer jeste preporucljiv, ali samo u slucaju ako ne kupujete vodu vec bi ste je sami pravili.
Ja sam skimer izbacio iz mog Low-Budget reef akvarijuma, kada sam dosao do zakljucka da unazadjuje moj pristup sa koralima koje sam ja odlucio da drzim u tim uslovima.
Skimmer je svakako odlicno resenje za jako velike litraze koje su FOWLR ili Reef varijante.
U maloj litrazi je redovna zamena vode neprocenjivo bolja i ucinkovitija nego koriscenje skimera.

Poslednji izmenio _Petar_ dana Uto Jun 24, 2014 1:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik

Registrovan: 01 Feb 2013

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^i ti si isto toliko kriv sa tvojim akvarijumima Smile
Uglavnom, sve je jasno napisano i u potpunosti se slažem ali mi je ružan akvarijum (moj, crni silikon, izolirka ... katastrofa), znam da bi ambijent to potisnuo ali prvo da napravimo da to lepo izgleda.
Salinomer bi verovatno uzeo pošto mi više odgovara da sam pravim, mada je i receptura precizna.
Hvala na dodatnim objašnjenjima.
_Petar_
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sto treba pitaj, i javice se neko ko je imao nekog iskustva sa morskim svetom. Evo ja se trudim da prenesem moje iskustvo sa manjim litrazama, koje su skromno opremljene, ali zaista u potpunosti izbalansirane kao i pravi prirodni okean vec godinu i po dana.
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam pre par godina razbijao famu o morskim akvarijumima (mada vidim da je i danas cvrsto ukorenjena Smile)
i pravio razno-razne javne testove, sto moje, sto kod drugih akvarista.. I tom prilikom jednog javnog konkursa je dosao Petar prvi put kod mene i nije mi verovao o cemu pricam i da je sve to izvodljivo, tako da je na svoju inicijativu kupio skimer za drugi ReefrooM test akvarijum iako sam mu pricao da ce vise postici zamenom vode nego skimerom i posle par godina koriscenja je i sam uvideo sve ono sto sam mu pricao na samom pocetku

Skimer je uredjaj koji cisti vodu (odnosno ne da joj da se zaprlja tako sto vadi proteine pre nego sto se oni razloze u vodi u nutrijente) naravno da za akvarijum od 500l je potreban jer bi cesta zamena vode bila skupa ali u sistemu u kom je potrebno zameniti 3-9l vode mesecno je vise nego nepotreban jer je cena skimera veca nego sto kosta 25kg soli a za 10litara vode se koristi 350grama soli sto mu dodje preko 6 GODINA menjanja na mesecnom nivou od 30%zapremine ovakvog sistema Smile
Djopa
Akvarista

Registrovan: 26 Dec 2013

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za trecu je verovatno cena da padnes sa stolice Very Happy
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu napisati krajnje cene jer ih jos nisam definisao posebno, planirano je da idu u kompletima
199
269
319

Ali orjentaciono
40
80 (integrisan kontroler, kontrola boje, opcija sevanja i daljinski)
100 (kontroler posebni, neverovatno napredan sa mnogo opcija i sa daljinskim) kontroler je 50e, ali moze da radi i bez njega ali tad nema opcije

Poslednji izmenio igoRR dana Uto Jun 24, 2014 3:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
_Petar_
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igoRR ::
I tom prilikom jednog javnog konkursa je dosao Petar prvi put kod mene i nije mi verovao o cemu pricam i da je sve to izvodljivo, tako da je na svoju inicijativu kupio skimer za drugi ReefrooM test akvarijum iako sam mu pricao da ce vise postici zamenom vode nego skimerom i posle par godina koriscenja je i sam uvideo sve ono sto sam mu pricao na samom pocetku

Ja mogu da potvrdim ovu tvrdnju. Kao zagrizeni ciklidas koji je koristio najveci eheim kanister u 400L u tom trenutku, kada sam otisao kod coveka, prosto nisam mogao da verujem sta mi prica. Naravno, oslonio sam se na reputaciju Igora kao iskusnog morskog vuka, a skimmer sam uzeo na svoju ruku kako bih uocio kolika je razlika u samom kvalitetu vode.
Posle dugotrajnog ivisemesecnog merenja testovima ,na moje zaprepascenje razlika jeste postojala, ali u korist cistije vode u akvarijumu koji NIJE IMAO skimmer!
Zvuci cudno, i kao da skimmer nema nikakvu funkciju, ali to nije slucaj kada se svi argumenti uzmu u obzir.
Bolji balans u malim litrazama do 80ak i 100 litara se postize bez skimera, kada u tom akvarijumu imamo korale.
Skimmeri su svakako preporucljivi za vece litraze gde nam pomazu da ne pravimo tako ceste zamene vode velikih zapremina.
Veci akvarijum - bolji balans cak i sa skimmerom......manji akvarijum - bolji balans bez skimmera.
Sa koralima ili bez, svakako treba ici oprobanim receptom o kome vec dugo pisemo.

Znaci, Berlin sistem filtracije koji je baziran iskljucivo i samo na odredjenoj cirkulaciji vode oko zivog kamena, je i vise nego dovoljan za akvarijume male zapremine. Ono sto treba imati u vidu su redovne zamene vode, koje ciste i dopunjavaju sve ono sto je vasem malom moru neophodno kako bi tokom vremena razvilo sve one karakteristike pravog tropskog mora iz prirode.

Jos jednom Igore hvala do neba za sve sto si me naucio, tokom ove neverovatne morske avanture pod tvojim vodjstvom !
mstropical89
Akvarista

Registrovan: 19 Jan 2014

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igore da li imas na stanju trenutno ta osvetljenja za korale (cini mi se od oko 60e da si rekao) da uzmem ovih dana i da ne razmisljam (dok sam pri kesu)!?
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice svetla za 60eura napravio sam malu gresku jer sam mislio na arcadiu arc-pod od 24w ali koliko vidim u katalogu imamo samo od 9w i 11w i cena je oko 5000din ali nema je trenutno u morskoj verziji

Tako da trenutno za male dimenzije ostaju samo one Led opcije i zbog moje dezinformacije mogu ti dati 10% popusta na njih Smile

Ali postoji i ocija fabrickiH T5 konzola od 60cm sa morskim sijalicama
2x24w 60e
4x24w 100e

Poslednji izmenio igoRR dana Sre Jun 25, 2014 3:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Laki 27
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2010

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je ovo ponuda,i bas sam se sad zagrejao za morski akvarijum i imam jedno pitanje. Hteo bih da oformim morski akvarijum sa mekim koralima i mozda neki LPS i jedno 4 riba max, dimenzija 60*50*50 e sad mene zanima posto je to 150 l, da li i na tu litrazu moze bez skimera i da se gura samo sa izmenama vode ili mora skimer, i ako mora da li moze neka verzija unutrasnjeg tipa Hydor SlimSkim, jer meni ne smeta da bude unutra, mislim sto se tice izgleda, e sad ako smeta stanarima to je vec druga prica. Cini mi se da mi je isplatljivije da mi skimer bude unutar akvarijum nego u sumpu, jer bih morao onda i njega da pravim Wink Hvala Smile
PS Nisam hteo da otvorim novu temu nego reko ovde da pitam, ako nije problem Smile
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ces vrsiti redovne zamene Mora moze bez skimera a ako zelis hang on skimer u ponudi imam bubble magus qq za 80e koji je jako mali i simpaticnog dizajna
Laki 27
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2010

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru Igore, razmislicu jos pa cu videti sta cu na kraju Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka FAUNA MARIN u REEFROOM - u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Čet Jul 06, 2017 3:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZETLIGHT u REEFROOM- u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Pet Jun 23, 2017 3:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REEFROOM uvoz novembar/2016 ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Nov 09, 2016 1:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reefroom spisak riba i rakova ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Jul 27, 2016 1:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest u ReefrooM-u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Feb 10, 2016 4:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker