Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM MORE za 49e Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari ja narucih za 13.38 $ klip lampu Led. Pa i da bacim 10e nije steta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miljan90
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 17 Dec 2011

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...recite mi o kakvoj pumpi se radi za taj aq do 50l?Da li je to potapajuca pumpa ili...?Koji grejac da se koristi mislim od koliko W?Ja imam od 50w.Hvala vam unapred...praticu temu sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista

Registrovan: 02 Jul 2014

PorukaPoslao: Pet Avg 01, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

informativno da pitam ako sam opet dobro razumeo za ovu akciju od 49e dobija se samo kamen i 2 klovna?Uz to mora jos da se kupi aq bas za morsku aq,posebno osvetljenje,wave makeri...itd...plus formiranje?
_Petar_
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2012

PorukaPoslao: Pet Avg 01, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je kamen i par klovnova.
Sto se tice ostale opreme, mozes klovnove staviti u tvoj postojeci akvarijum, i iskoristiti bilo koje motorne pumpe da vrte vodu. Za ovaj setup mozes koristiti bilo koje osvetljenje koje vec posedujes, bez obzira na jacinu, spektar...itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista

Registrovan: 26 Sep 2013

PorukaPoslao: Sub Avg 02, 2014 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au ljudi sta reci osim WOW!!! Iskreno da vam kazem, nisam verovao koliko je ovo u stvari prosto i jeftino naravno, mislim na ovakav sistem koji je i zamisljen kao prost i jeftin). Stvarno sam odusevljen i iznenadjen. I pre nego sto pitam cestitao bih Petru i Igoru na tome sto se trude da razbiju predrasude o morskoj akvaristici i da nas nauce sto vise.

Imam i ja par pitanjr. Ne razumem se, ali vidim da pricate o zivom kamenu. Mislim da je Petar cak rekao da kasnije neki crvi ili sta vec izlaze iz njega, itd. Very Happy Da li on kasnije postaje sareniji ili kako vec? Stvarno se ne razumem pa se nemojte smejati. Very Happy Ako se vec nesto sa njim "desava" koliko vremena je potrebno da se "desi" (slatkovodno receno, brzorastuce ili spororastuce?). Very Happy
Drugo, sto se tice tog cuda koje hrane klovnovi (anemona ili kako vec), mozemo li i nju ubaciti u ovaj sistem?

Jos jednom svaka cast, samo nastavite ovako!!!
_Petar_
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Avg 02, 2014 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej Dovla, hvala ti puno od srca na lepim recima.
Istina je da se vec neko vreme trudimo da razbijemo famu oko morske akvaristike na ovim prostorima, ali sam siguran da cemo tek da krenemo punom parom kada bude malo vise novih morskih akvarista kako bi smo imali konkretne primere za sve moguce uslove. Eno Vlada je skoro zapoceo jos jedan Low Budget morski akvarijum, pa ce i on pomoci sa svojim zapazanjima.

Zivi kamen postaje sareniji kasnije svakako, pogotovo kada na scenu stupi posebna ljubicasta alga "Koralina", koja je estetski vrhunac u morskoj akvaristici. Kada se Koralina pojavi to je siguran znak da je akvarijum u potpunosti izbalansiran kao i samo tropsko more u prirodi, i da je dovoljno zreo za one najzahtevnije organizme.
U morskoj akvaristici sve ide jaaaakooooo sporo, sto je mene u pocetku jako smaralo. Dok sam drzao ciklide, brzo su mi rasli, brzo se mrestili, a i mladj je dostizala dobru velicinu relativno brzo. Nakon toga bih uzimao nove vrste, itd dok mi ne dosadi.
E sad, more me je skroz iznenadilo jer sm sve vise zagrizeniji kako vreme sve vise odmice, i moram da priznam da je morska akvaristika prava bolest zavisnosti.
Koliko god da imate dugo morski akvarijum, svaki put se pojavi nesto novo, kupite nesto novo i izrodi se nesto novo. Ono sto je najinteresantnije je da bas kod vas izraste nesto sto niko drugi nema u okruzenju, i na taj nacin je svaki od nasih akvarijuma svojevrsni raritet.
Ovo ide jako sporo! Ali tokom vremena sam skontao kolika je to draz.
Evo primera...
U pocetku sam bio fasciniran ponasanjem klovnova, i nacinom na koji zenka dovodi u red muzijaka. Nakon toga sam pokusao da umnozim puzeve, crve, featherdustere...i to me drzalo par meseci. Posle toga sam krenuo sa zahtevnijim koralima, takodje nekoliko meseci (a tek sad krecem iz pocetka u novom sistemu, po novim pravilima).
I dok sam tako bio zaludjen svim i svacim, proslo je godinu i po dana. Ne sluteci, dok sam jedan dan gledao kako jedan od korala jede, primetim kako pored njega pliva MEDUZA!. Smile
Otkud meduza u mom 60L akvarijumu koji je star godinu i po dana ODJEDNOM?!?!
Naravno, niko nije znao bas kao ni ja, jer nista novo nisam ubacivao mesecima. I onda sam zagledao meduzu, njenu boju, nacin plivanja, i uvideo da ih ima na stotine....a svaka je jedva 1mm velika. Jurcao po internetu, prelistavao, citao iskustva po forumima i iskopao. Jedna od vrsta mojih "Hidroida" koji su dosli na zivom kamenu u samom startu je odlucila da se razmnozi nakon godinu i po dana. Njihova "mladj" su u stvari meduze koje slobodno plivaju u vodi, dok ne nadju zgodno mesto da se zalepe i porastu u hidroide. I tako sam naucio da u stvari od samog starta imam staticne meduze u mom akvarijumu. Smile

E, to je morska akvaristika!

Anemona ne moze u mali i nestabilni sistem (nista me ne pitaj, ni ja je jos ne drzim).
Marko
Akvarista

Registrovan: 09 Mar 2009

PorukaPoslao: Sub Avg 02, 2014 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je pumpa isterala iz kamena ostatke neke male krabe. oklop i jedna klesta sam danas video kako bleje na dnu akvarijuma. Steta sto nije ziva kraba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
_Petar_
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Avg 02, 2014 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuti, i bolje sto nije ziva. Smile
Da si imao zivu krabu, jurio bi je dok je ne uhvatis i izbacis.
Krabe u vecini slucajeva jedu korale, zvezde, i sve ono zanimljivo u morskom akvarijumu. Smile
Svakako mozes da je cuvas i hranis u nekoj odvojenoj tegli, ako zelis da je posmatras.
goranp
Akvarista

Registrovan: 12 Feb 2013

PorukaPoslao: Sub Avg 02, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa ::
Treba osmisliti vrstu coral-only, posto to sve deluje dosta zanimljivije od riba. Klovnovi jesu lepi, ali ne verujem da su ne znam koliko zanimljiviji od slatkovodnih riba, ni po boji, ni po ponasanju.
Moje pitanje je sl, zasto mora koralni pesak, zasto ne moze kvarcni?

I ja mislim da grešiš za klovnove, izuzetno su interesantni naročito po ponašanju Smile
Ponekad pomislim da komuniciram sa njima, da me sve razumeju kao i ja njih Smile
goranp
Akvarista

Registrovan: 12 Feb 2013

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jedan od onih koji je počeo sa morskom akvaristikom posle igorovih postova na forumu, imao sam neki Lido 120 koji je bio "pomoćni" akvarijum i od njega napravio morski.

Samo da potvrdim sve što kaže Petar, to je jedan potpuno novi svet i uvek ima "nešto novo" i neočekivano. I treba jako puno strpljenja, ja sam recimo moj akvarijum ciklirao više od 5 nedelja i to potpuno prekriven peškirom.

Taj moj akvarijum je bio više za probu, i proba koliko će mene to da interesuje, i proba da li je izvodljivo i koliko je komplikovano/teško. Ono što sam naučio je da cena isključivo zavisi od toga koliko hoćeš kompleksan sistem. Mali akvarijumi stvarno ne moraju da budu skuplji od slatkovodniih, možda tek neznatno.

Već neko vreme razmišljam o novom morskom akvarijumu, međutim mislim da će to morati da sačeka da se preselim u svoj stan pošto imam nameru da pravim nešto preko 500 litara a takvu "grdosiju" + prateću opremu jednostavno ne želim da selim (sećam se koliko sam se napatio da unesem slatkovodni od 360 litara)

Da ne bude da držim Igoru stranu, sve što hoću da vam kažem je da uvek možete da probate da vidite kako vam ide ... a cena je sasvim prihvatljiva. Siguran sam da svako ko se bavi akvaristikom ima bar neki stari akvarijum viška i bar 1 pumpu ... ja znam da u jednom plakaru držim "stare" opreme za bar još 2 akvarijuma. Zašto da to stoji, iskoristite i probajte pa sami odlučite Smile

Evo moj akvarijum posle 7 meseci (počeo sam u januaru)

Link
TheDoVla
Akvarista

Registrovan: 26 Sep 2013

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu Petre. Odlicno vam ide, nema sta! Da nisam opet zaleteo sa slatkovodnim uzeo bih ovaj paket. Vecito za malo zajebem, koliko god bio strpljiv... :/ Iskreno, ovo me odusevljava, pogotovo to sto kazes da vecito ima nekih iznenzadjenja. Nadam se da cu sledece godine i ja da zaronim u slane vode. Very Happy

P.S. Nemojte preterivati, necu imati od koga bilje da kupim za ovaj moj slatki... Very Happy
vlada33
Akvarista

Registrovan: 21 Mar 2013

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja kolicina kamena se dobija, koliko kg.? Koliko dugo ziva voda moze ostati ziva ako uzmemo u obzir da treba da putuje? Isto pitanje i za kamen? Kakva bi situacija bila sa kombinacijom zivi kamen+so pa da se to izmiksa tek kuci (razumem da ta voda nije ziva ali kamen jeste) mogu li se pustiti ribe odmah u akv.
_Petar_
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran tacno koliko se dobija kamena u tezini, ali znam da se dobija onoliko koliko je potrebno za jedan par klovnova, bez obzira na litrazu akvarijuma. Ziva voda svakako moze da putuje bez problema, ali mozes i sam zamesati so i vodu. Svakako bih preporucio da ako ribe odmah ubacujes u akvarijum, ne hranis ih nekoliko dana, dok se zivi kamen ne izbalansira dobro sa novom vodom (kako ne bi odmah pravio puno amonijaka dok bakterije ne profunkcionisu sa kamena). Cak i onda im dajes samo onoliko koliko vidis da zele da pojedu.
Kamen ostaje ziv sve dok god je u vodi, a svakako dok ima neku vrstu cirkulacije. U transportu se svakako mucka sto odrzava minimalnu cirkulaciju oko kamena. Od Beograda do Leskovca, nema sta da brines za ove stvari, imajuci u vidu da to kamenje i ribe ipak putuju do ovde direktno iz tropskih mora. Smile
igoRR
Akvarista

Registrovan: 25 Nov 2011

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U start up paket ide 3kg kamena i 30ak litara vode u zavisnosti koliki je akvarijum i dva klovna
Moze naravno da se voda napravi na licu mesta ali u tom slucaju ne mogu klovnovi odmah da se salju nego tek posle 20ak dana
Jer bi kamen u toku puta bio na suvom i onda bi zapoceo ponovno cikliranje kad se ubaci u svezu vodu

Postoji mogucnost za ljude iz unutrasnjosti da im se ovde kupe neke kante sa cepom koji dihtuje pa da se na taj nacin kamen i voda zajedno posalju autobusom, to bi onda malo podiglo cenu ali svakako je izvodljivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Plivac
Akvarista

Registrovan: 12 Sep 2013

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje za Igora. Interesuje me gde morski akvarijum moze da se postavi u stanu? Da li mora da se izbegava osuncano mesto,kao kod slatkovodnog? I da ti se zahvalim na nesebicnom prenosenju znanja.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka FAUNA MARIN u REEFROOM - u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Čet Jul 06, 2017 3:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZETLIGHT u REEFROOM- u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Pet Jun 23, 2017 3:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REEFROOM uvoz novembar/2016 ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Nov 09, 2016 1:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reefroom spisak riba i rakova ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Jul 27, 2016 1:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest u ReefrooM-u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Feb 10, 2016 4:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker