Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM MORE za 49e Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_Petar_
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2012

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok se Igor ne javi, evo da se ja ubacim i kazem da je moje misljenje da svakako treba izbegavati osuncano mesto u stanu za morski akvarijum.
Pored problema sa algama koje ce se javiti, tu je i jos veci problem sa kontrolom temperature. Alge ce biti pogotovo problematicne ako koristimo vodu iz cesme za zamene ili dolivanje isparele vode u akvarijumu koji je na osuncanom mestu. Svakako bi valjalo naci mu neko drugo mesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada33
Akvarista

Registrovan: 21 Mar 2013

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oh,opet ja sa pitanjima...

kako je Igor napisao ide oko 3kg kamena,a prica se o akv.od 30-50l,sta je sa onim od 50l?

nije li to malo kamena za njega,ili kolicina kamena zavisi od opterecenje,jer vidim da je neko napisao da ide "dovoljno kamena za dva klovna"?

takodje me interesuje,ako je slucaj kao sto je gore navedeno "dovoljno kamena za dva klovna",dali bi posle pod opterecenjem spadalo i ubacivanje kozice,neke druge zivuljke ili korala,tj.dali bi to zahtevalo dodavanje jos kamena?

cisto da ne dodjemo u zabunu,onda ispada da i neki nesto veci akv.moze da ide sa manjom kolicinom kamena i da funkcionise?

takodje me interesuje koliko kosta wave maker ili cirkulaciona pumpa (ako to nije isto) za akvarijum od 50l,i dali bi ovo moglo da se iskoristi uz odgovarajucu potopnu pumpu http://www.aquashop.rs/Product....._8384.aspx ,pregradio bih jedan akv. pa bi bio kocka i neki sump bi ostao pozadi,meni svetlo nekako najmanje problema zadaje ovako unapred gledano,to bi vec mogao nekako home made da odradim,elektronika mi i nije problem...

odmah da se razumemo,pitam sve ovo jer pojma nemam a nekako sam zaglavio sa klincem oko klovnova,a zaista ne bi da napravim neku bedu pa tek onda da budem u problemima sa malisom...

razlog izmene problem sa postavljanjem odgovarajuceg linka

Poslednji put izmenio vlada33 dana Pet Sep 05, 2014 7:05 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista

Registrovan: 31 Dec 2012

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo Vlado da ja odgovorim posto sam upucen u ovo prilicno.
U pravu si kada kazes da kolicinu kamena diktira opterecenje, t.j. kolicina zagadjenja.
Ti mozes 3kg kamena da ubacis i u 100L i da drzis dva klovna recimo.
Korale mozes komotno da ubacujes, jer kamen sluzi za naseljavanje Nitrifikacionih bakterija koje Amonijak prebacuju u Nitrit i Nitrit u Nitrat. Obzirom da korali ne ispustaju Amonijak, oni su vise "cistaci" nego zagadjivaci.
Ako planiras da uzimas i kozicu, ja bih ipak malo povecao kolicinu kamena za svaki slucaj. Inace ono sto ide u kompletu je sasvim dovoljno za par klovnova.
Potopnu pumpu svakako mozes da iskoristis umesto stream pumpe bez problema, samo da joj jacina bude oko 20x-30x litraze akvarijuma u satu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djileZR
Akvarista

Registrovan: 30 Nov 2014

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Da li se i dalje moze iskoristiti ova akcija za pocetak bavljenja morskom akvaristikom?
hvala
Ludwigia
Akvarista

Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

djileZR ::
Pozdrav
Da li se i dalje moze iskoristiti ova akcija za pocetak bavljenja morskom akvaristikom?
hvala

Ovo i mene zanima.
djileZR
Akvarista

Registrovan: 30 Nov 2014

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih mailom kontaktirao i saznao da akcija jos uvek vazi, tako da ih mozes i ti kontaktirati i preuzeti svoj pocetni paket
targla
Akvarista

Registrovan: 24 Nov 2015

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2016 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, zanima me da li je zazivela ideja Reef Room Dream Cube-a dostupan i po kojoj ceni. (konkretno me interesuje koralna opcija)
Takodje me interesuje vas predlog rasvete, streem pumpe, kolicine kamena i peska (sve da je zivo) za "iskopirani" aquael-ov nano akvarijum 30x30x35v.

Hvala unapred!
Sve najbolje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
srdjan R
Akvarista

Registrovan: 24 Nov 2012

PorukaPoslao: Pet Dec 08, 2017 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ponuda i dalje aktuelna?
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka FAUNA MARIN u REEFROOM - u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Čet Jul 06, 2017 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZETLIGHT u REEFROOM- u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Pet Jun 23, 2017 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REEFROOM uvoz novembar/2016 ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Nov 09, 2016 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reefroom spisak riba i rakova ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Jul 27, 2016 12:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest u ReefrooM-u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Feb 10, 2016 3:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker