Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM MORE za 49e Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ReefrooM Servis
Akvarista

Registrovan: 23 Dec 2013

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ponedeljka pocinje ReefrooM promocija start-up paketa za male Morske Akvarijume!

Zbog pocetka saradnje sa najvecim distributerom Morskih organizama u Evropi DeJong marinelife-om u mogucnosti smo da ponudimo ovako nesto po neverovatno niskim cenama

Promocija ce trajati dok traju zalihe

Ovo ce biti idealna prilika za sve one koji vec imaju male akvarijume do 50litara a imaju zelju da uzivaju u morskom svetu

Paket obuhvata:
Zivi kamen (vec iscikliran u ReefrooM sistemu)
Zivu Morsku vodu
Par klovnova (ocellaris)

(Nema cikliranja, ribe se odmah nose kuci)

Potrebno je da imate akvarijum od 30-50litara zapremine i jednu malu pumpu protoka 600-1000l/h (u ovakvom sistemu je naravno moguce i drzati jednostavnije vrste korala uz adekvatno svetlo)

Ovaj paket je namenjen akvaristima koji vec imaju mali akvarijum i opremu za njega

Za one koji zele gotov nano sistem uskoro ce biti predstavljen i "ReefrooM Dream Cube" kompletan i iscikliran Morski akvarijum sa svom potrebnom opremom po sistemu Plug&Play (ali o tome u drugoj temi)

Image

Poslednji izmenio ReefrooM Servis dana Sub Jun 21, 2014 7:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista

Registrovan: 12 Apr 2014

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista

Registrovan: 03 Mar 2014

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekam i tu drugu temu Wink sto vise citam i uvidjam da neki manji 40-60l akv i ne mora da bude toliko skup koliko sam mislio, sve sam blizi da se oprobam i sa morskim...
igoRR
Akvarista

Registrovan: 25 Nov 2011

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi je dosta pitanja postavljeno na facebooku i na drugim mestima odgovoricu ovde

I slobodno postavljajte pitanja u temi jer Nijedno pitanje nije glupo i rado cu odgovoriti na svako Smile

Ovo je pocetni vid morske akvaristike i po zahtevnosti moze se meriti sa malim akvarijumom sa gupikama ili molijima

Zamena vode se vrsi jednom ili dva puta mesecno 10-20%

Primer: akvarijum 50litara, mesecno se menja 5-10litara vode.
Za 10litara morske vode potrebno je 350grama soli (1kg=3eura) znaci jako jeftino Smile

Sto se tice zamene vode: Za one koji ne zele da prave morsku vodu, ReefrooM je obezbedio vec spremljenu morsku vodu u vasoj ili nasoj ambalazi! Voda moze da bude Ziva ili Sveza
Razlika:
Sveza voda je bolja za redovnu zamenu i moze dugo da stoji
Ziva voda je obavezna za startovanje akvarijuma i bolja je u slucaju vecih zamena ali ne moze dugo da stoji

Korali: u ovakvom akvarijumu je moguce drzati i jednostavnije korale ali u tom slucaju ne bi mogli da koristite svetlo sa vasih postojecih malih akvarijuma nego je potrebno koristiti svetla za morsku akvaristiku koja se mogu takodje nabaviti u ReefrooMu u vidu morskih t5 ili t8 sijalica za vase postojece rasvete ili nove kompletne rasvete specijalno izradjene za morske i koralne akvarijume

I Jos jednom slobodno postavljajte pitanja u temi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Sijamski_Mrmot
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde, kad vec trazite pitanja Smile

Imam dva akvarijuma, jedan 24L 40x20x30 i drugi 36L i drugi 36L 40x30x30
Dva unutrasnja filtera jedan 800L/h i jedan 1400l/h

Da li bi se, zbog niske "visine" od svega 30cm uopste mogli koristiti ovi akvarijumi za ovakav start, šta bi uopšte od riba moglo da se ubaci (zbog klinaca i "finding Nemo" crtaća bih stavio klovnove) i koje mi svetlo treba (ako je problem za pisanje detalja kao sto su cene, moze taj detalj i na pp)
a Ne bi bilo loše da se sazna i cena za vas "dream cube", mozda bi bilo manje cimanje... Smile

Naravno podrazumeva se da ne zelim "fish only" vec i neke koralčiće (manje zahtevne)

Poslednji izmenio Sijamski_Mrmot dana Ned Jun 22, 2014 11:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije su totalno ne bitne..
Mislim da je ovaj test akvarijum 26cm visok http://www.akvarijum.org/forum.....12782.html

U sistem do 50litara idu samo 2ribe
I ovaj paket dolazi sa parom klovnova

Ali moze se ubaciti i nesto drugo od malih ribica tipa demsela, gobija i jos puno raznih

Fabricko led svetlo za korale ide od 60e za male akvarijume pa na vise

ReefrooM Dream Cube ce biti 199eura sa svetlom, stolom, pumpom, kamenom i ribicama
Koralni sistem ce biti nesto skuplji
Sijamski_Mrmot
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, uz ovo sto imam trebalo bi mi znaci 60e (svetlo) + 49e(vaš paket) to je 119E, ako ce ceo komplet koštati oko 199E onda bolje da počnem polako da štedim pošto više volim dizajnerske komplete Smile
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne dodje do zabune Smile

Kao sto sam vec napisao:
199e ce biti fish only paket sa rasvetom koja nije za korale
A koralni paket ce kostati nesto vise

Svetlo koje sam naveo za 60e je za korale
Sijamski_Mrmot
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema zabune, racunam da ce "skuplji paket" biti oko 250-300 e, sto znaci da na postojecih 120 moram da ustedim jos toliko Wink
nesa69
Urednik
Urednik

Registrovan: 01 Feb 2013

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da pitam ako nije problem Smile
- Pumpa: treba li aeracija, tj. onaj izlaz za aeraciju ili je dovoljno da talasa?
- Grejač ?
- Meni je recimo minimalno led svetlo na 30 i neki litar (kocka 35x35 i visina kocke 30), nekih 11w, shvatio sam da je za fish only nebitno.
- Kondenzacioni poklopci, da li smeju da ostanu (čitao sam da ima iskakanja)?
- Ono bitno, par klovnova neće da ima tu litražu (30 litara) ako se ubaci pumpa kamen i grejač, tako da mi nije najjasnije oko minimalne litraže.
Zainteresovan sam, ali samo mogu da koristim ovo akvarijumče što imam, znači bukvalno minimalac Smile Unapred hvala na odgovorima kad se nađe vremena.

EDIT: Sad sam iščitao temu sa linka i u principu dosta toga jasnije. Pa sam malo izbrisao nepotrebno Smile

Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jun 22, 2014 12:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je samo da pumpa vrti vodu oko kamena, bez mehurica

Temperatura od 24-30* oni koji nemaju klimu u prostoru nek ne uzimaju pre septembra, mada smo hladili uspesno i sa ventilatorima od kompjutera

Akvarijum treba da bude otvoren, zbog iskakanja se stavljaju mrezice, staklo nikako

30litara zapremine je sasvim dovoljno za pedantnog akvaristu, nebitna je neto litraza

Poslednji izmenio igoRR dana Ned Jun 22, 2014 2:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Djopa
Akvarista

Registrovan: 26 Dec 2013

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicna ponuda, skupljam pare!
mstropical89
Akvarista

Registrovan: 19 Jan 2014

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno,ukoliko sam vec sutra/preksutra po ribe i kamen itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik

Registrovan: 01 Feb 2013

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li sam pedantan ili nisam ne znam, to drugi ocenjuju Smile Trudim se uvek da sve bude tip top.
Iskreno, bio zbunjen sam podatkom o minimalnoj litraži, preporučuju inače 20 galona (valjda 90 litara) za par klovnova, mada sam ovde na forumu pratio i video da ih drže u manjoj litraži. Kažu da narastu oko 7 cm.
Takođe, pitanje ishrane, piše da su omnivori, mislim da sam video nešto od hrana za njih. Neka dodatna informacija?
Evo nadovezano pitanje Smile Šta je to mrežica, tj. znam šta je ali kakva i kako postavljena?
Nemam klimu ali ventilator održava do 27-28 stepeni za vreme najvrelijih dana, jedino isparavanje, ali sam razumeo da se to rešava dolivanjem obične vode.
Još jedno pitanje, golo dno ili je moguće malo peska sa nekom živuljkom dna (puž, rak, crv ...), ako može i sa te strane neka informacija.

Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jun 22, 2014 3:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Sijamski_Mrmot
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::

Još jedno pitanje, golo dno ili je moguće malo peska sa nekom živuljkom dna (puž, rak, crv ...), ako može i sa te strane neka informacija.

e ovo i mene zanima, ružno mi sa golim staklom...
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka FAUNA MARIN u REEFROOM - u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Čet Jul 06, 2017 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZETLIGHT u REEFROOM- u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Pet Jun 23, 2017 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REEFROOM uvoz novembar/2016 ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Nov 09, 2016 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reefroom spisak riba i rakova ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Jul 27, 2016 12:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest u ReefrooM-u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Feb 10, 2016 3:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker