Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM Morski Akvarijum (Reef) 300L Zemun Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ReefrooM Servis
Akvarista

Registrovan: 23 Dec 2013

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je od 300L, dimenzija 120x50x50cm.
Osvetljen sa Maxpect Razor LED rasvetom od 160W, za koju je posebno modifikovan nosac kako bi se uklopio u kosinu potkrovlja.

Image
Image
Image
Image
Image

Poslednji izmenio ReefrooM Servis dana Čet Mar 27, 2014 9:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Andjelija
Akvarista

Registrovan: 29 Nov 2012

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo sjajno izgleda, svaka cast... Koliko je star ovaj akvarijum?
Da li se i ode pocelo samo od "zivog" kamena, ili su ubaceni vec odrasli organizmi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista

Registrovan: 25 Nov 2011

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Andjelija! Ovaj akvarijum je pokrenut od same nule, znaci zivi kamen se ciklirao mesec dana pa smo onda ubacivali korale, vecina su dosli kao fragovi a bilo je i par nekih vecih. Akvarijum je star 4-5 meseci samo, znaci da tek treba da zablista Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
n1kolaola
Akvarista

Registrovan: 03 Jul 2011

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

raj za oci, nema sta

+
dundee
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odlican posao!

sorry sto kvarim temu ali vec duze vremena zelim da pitam nesto. naime, na vise vasih uradaka sam primjetio da se voda ne sipa do vrha nego se ostavlja 5+cm, ima li neki poseban razlog ovome ili je to zbog isparavanja?
Vlad
Akvarista

Registrovan: 23 Okt 2013

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dundee ::
...sorry sto kvarim temu ali vec duze vremena zelim da pitam nesto. naime, na vise vasih uradaka sam primjetio da se voda ne sipa do vrha nego se ostavlja 5+cm, ima li neki poseban razlog ovome ili je to zbog isparavanja?

Koliko ja znam o morskoj akvaristici a znam vrlo malo, potrebno je talasanje vode u morskim akvarijumima. Samim tim predposravljam da kada bi se napunio do vrha doslo bi do prelivanja vode.

Mnogo lep akvarijum svaka cast. A i uklopio se u ambijent bruka.
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pohvalama a hvala i na pitanjima, jako je bitno da se ljudi interesuju za neke stvari koje su im do sad bile nepoznanica i tu sam da odgovorim na sva pitanja Smile

Ja ostavljam 5cm kad se stavljaju wave makeri zbog talasanja vode, qqVlad je lepo odgovorio Smile jer bi doslo so prelivanja ako se namesti jaci talas a kad idu samo stream pumpe onda moze i manje ali svi kad tad hoce da prave talase Smile

Inace akvarijumi sa sumpom isparavaju u donjem delu tako da se u displeju nikada ne vidi pad nivoa Wink
Coa'
Akvarista

Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican akvarijum, svaka cast Smile
Ankalagon
Akvarista

Registrovan: 12 Apr 2013

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma prelepo, al sam se razocarao kad videh koliko kosta Maxpect Razor LED
Icethunder
Akvarista

Registrovan: 17 Jun 2013

PorukaPoslao: Sub Mar 29, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo izgleda akvarijum kao i ceo ambijent koji isti ukrašava,sve novo i lepo skockano sa ukusom,sve pohvale i vlasniku istog. Bravo
...zapravo kada sam prvi put poželeo da imam akvarijum bila je to slika greben akvarijuma,tumarajući tako po netu nije bilo gotovo radnji tok tipa kao tvoja,jako malo detaljnih iformacija od strane naših ljudi vezanih za morsku akvaristiku.Nekajem se sto me je put odveo u biljnu akvaristiku,ali me i dalje fasciniraju morski akvarijumi.Sve pohvale tebi,za trud i ono što prezentuješ.Puno uspeha u daljem radu,kao i na prezentaciji morske akvaristike...
Pozdrav
Laki
Urednik
Urednik

Registrovan: 14 Jan 2014

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igore ovo je maxspect razor 160 16k jel tako?
interesuje me kako bi se pokazao na standardu od 100x40x50
sa sps i lps koralima-mislim da li je dovoljan jedan modul il 2x120
posto primecujem po slikama da na ovom akvarijumu to ide jako dobro sa eufeliom?!
igoRR
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste 160w 16k s'tim da ne prelazi 40% snage, jer nema potrebe, mnogo je jak za ove korale, kako budemo ubacivali sps korale tako cemo lps spustati nize a svetlo pojacavati
Za 100cm duzinu ti ne treba nista jace od ovoga, rasveta ubija kako sija, na 100% daje preko 1500 PARa ispod povrsine vode, tako da svima savetujem koji su je uzeli da je ne pale preko 50% jer stvarno nema potrebe Wink
Laki
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj ti sad ovde na ovoj visini ides onaj modus M znaci ceo foto preiod ista jacina A kanal40% B kanal 40%?!
..ma da daje sliku fenomenalnu to znam...ja sam u dilemi jer treba da predjem na vece dal t5 ili led zato te i pitam
u opcijama imam ati sunpower dimbar 54wx4 ili 36wx6 ili maxspect razor 160w 16k ili aqua medic ocean light 150 hqi+2x24w t5...
Djopa
Akvarista

Registrovan: 26 Dec 2013

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje koje ce verovatno mnoge zanimati, a to je, koliko bi ovo sve okvirno kostalo? Znam da je uopsteno pitanje, i da se svaki akvarijum razlikuje, razlike u opremi itd, ali recimoza bas ovakav identican akvarijum, koliko para treba izdvojiti?
Laki
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja slobodna procena opet zavisi sta zelis od tehnike unutra...
akvarijum(displej sa sumpom i postoljem tj kasnom cevima oko 500-600 eura zavisi koje staklo zelis
lepma ova je oko 550-600 eura ledica e sad mozes i za 300-400 i t5 da stavis tvoj izbor
povratna pumpa od 100-250 eura, neka prosecna .
skimmer opet zavisi al dobar za ovu litrazu ne moze da kosta manje od 250 eura minimum
grejac oko 20-30e
cirkulacione dve pumpe oko 150-200eura
dodavanje slatke vode tj vode koja ce da ispari-(automat dozer) oko 100-150 eura-znaci za tehniku ti treba-oko 1500-1800 zavisi sta stavis unutra od tehnike.
zivi svet je jako kompleksno pitanje al za ovu litrazu ti treba oko 30 kg zivog kamena koji se krece od 10-15 eura
ostalo je individualno i nezahvalno procenjivati
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum DejanD Početak u akvaristici 16 Ned Jan 21, 2018 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum axterix Akvarijumi 13 Sre Jan 17, 2018 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filter za akvarijum DejanD Filteri i pumpe 0 Pon Jan 15, 2018 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka White Ghost 300L Strahinja025 Akvarijumi 10 Pon Jan 15, 2018 4:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum konačno Ayrton Akvarijumi 16 Ned Dec 31, 2017 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker