----------------------------------- Laki Ned Dec 03, 2017 8:52 pm ----------------------------------- Izvinjavam se,mislio sam na 6095 (DC),ponelo em gore iz videa (6085). Razlozi su mnogi,2x6095+multikontroler u maximumu daju efektivnih 19.000 l/h sto je slozicete impozantno,a svi znamo da jedna tunze 6025 (AC) ne moze nikad da se uporedi sa rw-4 jebaom sa kojim je klasa neka 6055(AC) koja jede i rw-8. Kostaju sa kontrolerom oko 420e, dok fx150 gyre + ovaj nov kontroler (wifi) i novo napajanje je 320e on daje maximum 18.000 l/h. Nakon 6 meseci pumpa oslabi dobrih 30% tako da se mora non stop cistiti sto svako ko je poseduje zna dobro(ovi konkurenti slabe i preko 50% na dva meseca),sto se kod tunze-a ne sme desiti, tj. desi li se odes zalis se i dobijes potpuno novu(al nece se desiti). Vortech mp 40w QD (17.000 l/h) kosta 400e+reeflink 140 (obavezan) dodjemo na 540e,a imao sam ga i odgovorno tvrdim da samo jedna pumpa ostavlja puno mrtvog prostora a ujedno je nemoguce na duzinama akvarijuma ispod 120cm podesiti je tako da vam ne polomi sve sto imate ili ne izduva sav pesak iz vode,tako da bi idealna varijanta sto se ecotecha tice bila 2x mp10w QD (pricamo o akvarijumima 350-450l)sto vec kosta 600e+reeflink 140 =740e..., pa ti sad vidi da li je tunze isplativiji a daje mnogo kvalitetniji flow (BulkReefSupply je vrsio mnoga istrazivanja na tu temu). Tunze je prvi uveo u upotrebu program za povezivanje vise pumpi putem racunara,ostali su samo nastavili da ih kopiraju. Mozda sam ja i previse pristrastan / subjektivan ,ali evo probao sam do sad dosta toga i odgovorno tvrdim da je tunze u svakom smislu do sad kad se svi kriterijumi uzmu u obzir definitivno nesto najbolje(za mene).