Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Reflektor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze neko da podeli iskustvo sa reflektorom, posto sam pazario iz neke firme rasvete u Ns-u cob sa socivom pod uglom od 30 stepeni i 6500k, sa 2400lumena, nisam obratio paznju na tezinu, kad mi je to stiglo reflektor je tezak 1.5kg verovali ili ne, sad je pitanje sta da ga drzi? Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 5:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Većina reflektora starih,novih,led i ostali imaju držače na istu ili sličnu foru.
Probaj da namikeriš nekako poput ovog sa slike (slika je sa neta).A šta bi drugo ?
Poželjno je da staviš sliku akvarijuma, takođe sliku tog reflektora pa možda dobiješ
još bolji savet ili predlog . Poz. Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skini staklo ono vuce najvecu tezinu. Samo obavezno gasi svetlo kada ceprkas po vodi....oce struja kil ..... Very Happy Ja sam tako uradio i meni vec skoro dve godine funkcionise ok. Takodje i sijalica traje od tada. Kada se skine staklo manje se zagreva..... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo akvarijum izgleda ovako https://prnt.sc/i9mcms
A reflektor https://prnt.sc/i9mcx7, https://prnt.sc/i9mcsi (ne zameri ne znam da postavim sliku)
Imam ja te drzace, ali mene zanima da li da stavim neku sipku za policu posto dok sam cekao postexpres da mi dostavi reflektor, kupio sam aluminijum koji nema teorije da drzi reflektor jer je pretezak, pa me zanima sta ljudi obicno stavljaju, neku cev, citao sam da moze i pleksiglas? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavio malo vece L-profile vidi na mojoj temi, videces negde na pola strane na slikama kako sam to uradio.... http://www.akvarijum.org/forum.....94-30.html
Ovo je najednostavniji nacin.... sacekaj jos nekog mozda imaju i bolje i elegantnije ideje.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je po meni fantasticna ideja, a i akvarijum je za svaku pohvalu, svakako sacekacu jos neko da se oglasi, ali ovo mi se bas dopada! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ideja sa L profilom je ok, kod xxxVelje vidim da nema stakleni poklopac na akvarijumu a ipak funkcioniše,
međutim treba uzeti u obzir da voda isparava (kad nemaš stakleni poklopac) baš na taj reflektor i ako mu skineš staklo .... razumeš ...isparavanje dolazi na kontakte .... možda to neće (ili hoće) uticati na dugotrajnost sijalice to sam odluči. Takođe reflektor troši više struje (ako nije led), jer u pitanju je cca 10h osvetljenja, pa sad odluči, probaj
zavisno u kojoj si finansijskoj situaciji (mada nije 100 dukata).Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se ,greška u korisničkom imenu. Govorio sam za laik92 a ne Laki. Izvinjenje,
mada se vidi da je nenamerna greška.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Led reflektor Infinity Rasveta 9 Ned Okt 22, 2017 6:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Reflektor i Amatura za T5 kale Uradi Sam (DIY) 3 Sre Apr 05, 2017 8:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor problem aleksandar922 Rasveta 4 Ned Avg 14, 2016 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura, reflektor, sijalice, prigus... UrosBGD Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 31, 2016 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati MH reflektor Zhorz Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 21, 2014 6:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License