Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Reflektori/senila.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam ubacio Juwelov reflektor na neonku da li sam pojačao svetlo 100 % kao što piše na kutiji, šta mislite, tj xa li mogu da računam da sad imam po neonci 2x18W?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

50% je sigurnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da nemas 2x18W, jer i dalje imas 18W, samo je svetlost drugacije usmerena. Bez reflektora lampa podjednako obasjava svih 360 stepeni oko uzduzne ose. Mali deo svetla ide u akvarijum pod pravim uglom sto je i najefikasnija varijanta. Ostatak ili ulazi u vodu pod nekim drugim uglom, ili se odbija od povrsine ili uopste ne svetli ka vodi, vec unazad, prema poklopcu, gde se opet odbija, pa pod nekim uglom ulazi u vodu ili se odbija od nje, ili pada nazad na lampu, ili... Ma da se smrznes. Smile
Sa reflektorom znatno veci deo svetlosti ulazi u vodu pod pravim uglom, ali i dalje imas ostale kombinacije, osim ka poklopcu iz prve ruke, jer je ispred njega reflektor.
Kvalitetan i dobro dizajniran parabolicni reflektor moze znatno da pomogne, a ako te zanimaju vrednosti, pokusaj da pronadjes moju staru temu bas o ovome, radio sam proracun uz pomoc ray-tracing softvera, imas tamo uopstene rezultate.


Poslednji izmenio Blue dana Ned Feb 22, 2015 10:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, nadjoh ti ja... Smile

http://www.akvarijum.org/forum.....=reflektor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala , procitao post ,u svakom slucaju znaci, sinoc mi je drugar poklonio dva reflektora jedan Juwelov jedan Arcadijin od 600mm i jednu Sylvanija Gro-Lux
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na pocetku sam zbog "krize" sam morao da idem na jeftiniju varijantu rasvete za sada ali cu jednu po jednu neonku da menjam za kvalitetniju,za sad imam 3x18W T8,
1x765 Day Light
1x neka Kina 2700K topla bela
1x Sylvania Gro-lux za sad...
Razmisljam da kupim jednu Fresh water Arcadia i mozda Juwel Nature
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo što imaš je po meni dobra kombinacija kelvinaže, jedino ako nisi zadovoljan kvalitetom kineza i da recimo promeniš 765 u 865 ili 965. Silvania je vrhunski kvalitet i ne treba da je menjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Led reflektori tigar Rasveta 2 Sre Jan 27, 2021 1:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reflektori - poredjenje vacko000 Rasveta 0 Pon Mar 23, 2015 8:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pravljenje reflektora(senila) za t8 n... nenadk850 Uradi Sam (DIY) 22 Uto Feb 22, 2011 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License