----------------------------------- dzonib Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Refugim/makro alge, iskustva ----------------------------------- Da li neko sa foruma ima iskustva sa makro algama u refugiumu? Koje alge koristite, gde ih naci kod nas? Koja rasveta, koliki foto period? Citao sam na stranim forumima, ali zanima me koliko se to pokazalo efikasno u nasim uslovima sa algama i opremom koji su nam na raspolaganju? ----------------------------------- nzivkovic Sre Nov 22, 2017 10:31 am ----------------------------------- Sve zavisi koje korale držiš u display-u, ako ti je mix reef onda nemaš potrebe za makro algama u sumpu. Jednostavnija varijanta je sa softy u refigiumu. Okači sliku sumpa, akvarujuma, sigurno ćeš dobiti neki konstruktivan predlog. ----------------------------------- Serene Sky Sre Nov 22, 2017 3:28 pm ----------------------------------- E ovo i mene interesuje ja bi pravio ili chaetomorpha filter ili chaetomorpha reaktor. Jel pravio neko neku kombinaciju sa njom i gde ju je nabavljao. ----------------------------------- dzonib Sre Nov 22, 2017 4:01 pm ----------------------------------- Postavio sam novi akvarijum od 250l sa sumpom od 100l, sump sa tri komore od kojih je jedna predvidjena za neku vrstu refugiuma. Prebacio sam zivi kamen iz prethodnog akvarijuma i ubacio novi pesak, medjutim pokrenuo mi se novi ciklus koji je pobio 2/3 korala. Da ne duzim, trenutno me muci ciano i polako krece zelena alga tako da akvarijum nije za slikanje i predstavljanje. U planu je mix reef ali hocu makro alge u sumpu zbog mase prednosti koje ta varijanta pruza. Zanimalo me je dakle da li neko ima makro alge, koje vrste, gde ih nabaviti kod nas? Nzivkovic svakako hvala za savet. ----------------------------------- Serene Sky Sre Nov 22, 2017 5:32 pm ----------------------------------- Van teme Da ne duzim, trenutno me muci ciano i polako krece zelena alga tako da akvarijum nije za slikanje i predstavljanje. Ako budeš čekao savršenstvo dočekaćeš starost. Lično više i ne otvaram teme onih koji samo kače odabrane sličice akvarijuma, nije ovo instantgram. Svaki sistem ima uspone i padove a to je važnije ispratiti nego presipati iz suljeg u prazno i vrteti jedno te isto u krug.