----------------------------------- Abramis Sre Apr 24, 2019 7:04 pm Ribica mi se trese ----------------------------------- Pozdrav,danas sam primetila da mi je zlatna ribica ležala na dnu akvarijuma pomislila sam da nike ništa strašno i da je samo umorna.Posle nekog vremena(jedno 15 min.)još uvek je tamo ležala pokušala je da dopliva do vrha akvarijuma i uspela je.Bila je gore i dala sam joj zrno hrane za ribice probala je da pojede ali je ubrzo ispljunula.Posle je počela i da pliva hitro u akvarijumu i da se trese inače to nekad radi ali ne znam zašto.Izgleda normalno,jede umereno,plivucka,izgled joj je normalan samo što je u poslednje vreme poprimila sivkastu boju (inače je crne),ali sad samo leži malo dođe do gore i počne da se trese plivajući brzo.Ne znam zašto i zato pitam vas da li možda znate ako da recite mi.Hvala puno ----------------------------------- calacab Čet Apr 25, 2019 10:31 am ----------------------------------- Nemam zlatne ribice i nisam ih nikada drzao zbog svoje velicine rasta ali po ovome sto opisujes kao da ima trovanje amonijakom? Bilo bi pozeljno da ubacis podatke kao sto su velicina akvarijuma, sta imas u akvarijumu sve, koliko cesto menjas vodu i slicno. To ce pomoci da se da neki priblizniji odgovor tvom problemu. Ali po meni deluje kao da je trovanje amonijakom sto je generalno cesto sa zlatnim ribicama u premalim akvarijumima. ----------------------------------- nikouro Čet Apr 25, 2019 2:27 pm ----------------------------------- Ukratko. Manje hrane, bolji uslovi ( adekvatna velicina akvarijuma, cesta zamena vode i ciscenje mehanicke filtracije, vise kiseonika, raznovrsna hrana ). Niste nam postavili sliku akvarijuma pa ovako nagadjamo. Ako je japanka standardno po preporuci prodavca u nekoj kugli onda zaista je tesko spasiti trovanja. Ako bude jos detalja samog akvarijuma, zamene vode, nacin giltracije ... tu smo ----------------------------------- Mladen82 Pet Apr 26, 2019 8:19 am ----------------------------------- Verujem da je drži u kugli. A kad kaže da je crne boje mislim da to možda uopšte i nije japanka nego borac. Mada ima i crnih japanki. Sve u svemu ovo mi liči na ono čuvam ribicu za ukras. I ja mislim da je amonijak u pitanju. Ne znam koliko može da je spasi, ali ako budeš ovo čitala sledeći put se dobro informiši o čuvanju odredjene vrste riba. Ali ne kod prodavca. ----------------------------------- Pecinac Uto Apr 30, 2019 7:51 am ----------------------------------- @Abramis ako budeš ovo čitala, nemoj da misliš da te je neko napao ili da te kritikuje! Tu smo da pomognemo, tako da, probaj da okačiš slike, ili nas informiši šta je bilo. Nema veze ako je ribica u kugli, nisi ti kriva zbog toga.